Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

osobne pouzivam kopie vo vynimocnych pripadoch, inak nahadzujem doklady kazdy jeden osobitne, aby som nic nezabudla prepisat...

a ano ak chces pouzit kopiu, tak kym nemas nahrany ten doklad, kt. chces kopirovat, tak to nepojde...
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Mám otázku ohľadne automatického zaúčtovania bankového výpisu. V akom formáte mám mať výpis z banky? Funguje to v CSOB?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

moznost automatickeho zauctovania BV som este neskusala... a po pravde mam z toho obavy, lebo urcite ta viac roboty prekontrolovat a opravovat ako rucne nahodit...

mas tak vela pohybov, ze je vyhodnejsie pouzit automatiku? napr. denne 10-20 stran?

pri klasickom mesacnom vypise s cca 40-50-100 zapismi by som to riesila rucne...

ak chces silou mocou automaticky, tak doporucim riesit s krosakmi, aby si to mala spravne nastavene...
0 0
Zuziana Zuziana

Zuziana je offline (nepripojený) Zuziana

Robím ručne, asi 80 položiek za mesiac, ale zaujímal by ma, ako to funguje. Myslím, že faktúry ba malo napárovať bez problémov a tých pár obratov navyše by asi nebol problém skontrolovať.
Vďaka za odpoveď
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

priemerne mam o nieco viac poloziek, ale stale to nie je vela...

robila som v jednej firme, kde bol denny vypis z banky na 20 stran a to bolo "vzruso" zauctovat to... napriek tomu to program neumoznoval... dako to kolabovalo, takze denne uctovat rucne...

problem ti moze vzniknut ked ti odberatel pri uhrade nezada spravny VS... u mna sa to stala vo velkom, tak preto uprednostnujem rucne nahodnie...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

neviete mi poradiť - nefunguje mi help k verzii 13.00. Už som ho opätovne stiahla cez ww.kros. a stále nič ...
a ešte jedna otázka:
kde v novej verzii nájdem automatické rozpočítanie N a V na budúce obdobia?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
neviete mi poradiť - nefunguje mi help k verzii 13.00. Už som ho opätovne stiahla cez ww.kros. a stále nič ...
a ešte jedna otázka:
kde v novej verzii nájdem automatické rozpočítanie N a V na budúce obdobia?
už mám vyriešené:
1. mala som help blokovaný
2. prvým tlačítkom myšli mám rozúčtovanie N/V
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

Zuziana Pozri príspevok
Mám otázku ohľadne automatického zaúčtovania bankového výpisu. V akom formáte mám mať výpis z banky? Funguje to v CSOB?
csob som zatial neriesil, zatial mam skusenosti len s taba.
je to skvela pomocka, mozem odporucit. sama si mozes nastavit system pre parovanie platieb, potom uz len kontrolujes platby, ktore ti automaticky nesparuje (chybajuci zeleny stvorcek). prave sa chystam nastavit preberanie vypisov z vub.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

janaGT Pozri príspevok
už mám vyriešené:
1. mala som help blokovaný
2. prvým tlačítkom myšli mám rozúčtovanie N/V
a ako si to prosím ťa odblokovala ja som to už kedysi robila ale už si napamätám
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Maruška54 Pozri príspevok
a ako si to prosím ťa odblokovala ja som to už kedysi robila ale už si napamätám
pravým tlačítkom klik na súbor a tam dolu je odblokovať
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
janaGT Pozri príspevok
už mám vyriešené:

2. prvým tlačítkom myšli mám rozúčtovanie N/V
janaGT Pozri príspevok
neviete mi poradiť -
a ešte jedna otázka:
kde v novej verzii nájdem automatické rozpočítanie N a V na budúce obdobia?
prosím o čom sa tu bavíme??? - niečo mi ušlo? - automatické rozpočítanie N a V na budúce obdobia - také máme v OMEGA ??? kde?? dík
0 0
liduska liduska

liduska je offline (nepripojený) liduska

sway Pozri príspevok
prosím o čom sa tu bavíme??? - niečo mi ušlo? - automatické rozpočítanie N a V na budúce obdobia - také máme v OMEGA ??? kde?? dík
Tu je:
V menu Evidencia - Účtovné doklady bolo dopracovaná nová funkcia na rozúčtovanie nákladov a výnosov na budúce obdobia. Nachádza sa pod novým tlačidlom "Funkcie", kde bola presunutá aj funkcia "Rozpis SZČP".
Je to vo verzii 13.00
1 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
liduska Pozri príspevok
Tu je:
V menu Evidencia - Účtovné doklady bolo dopracovaná nová funkcia na rozúčtovanie nákladov a výnosov na budúce obdobia. Nachádza sa pod novým tlačidlom "Funkcie", kde bola presunutá aj funkcia "Rozpis SZČP".
Je to vo verzii 13.00
vďaka... ja ho tam nemám.... mám stiahnutú verziu 13.00 nuž neviem kde je zrada? ostatní ho máte prosím ???
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

liduska Pozri príspevok
Tu je:
V menu Evidencia - Účtovné doklady bolo dopracovaná nová funkcia na rozúčtovanie nákladov a výnosov na budúce obdobia. Nachádza sa pod novým tlačidlom "Funkcie", kde bola presunutá aj funkcia "Rozpis SZČP".
Je to vo verzii 13.00
na hotline mi poradila, že sa postavím na riadok kde som zaúčtovala na úče 5xx, pravým tlačítkom klik a tam mám ponuku rozúčtovania N a V . Skúšala som to a funguje to a dokonca mi to aj správne rozpočítalo ( skúška kalkulačkou
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
janaGT Pozri príspevok
na hotline mi poradila, že sa postavím na riadok kde som zaúčtovala na úče 5xx, pravým tlačítkom klik a tam mám ponuku rozúčtovania N a V . Skúšala som to a funguje to a dokonca mi to aj správne rozpočítalo ( skúška kalkulačkou
Dík, je to tak, mám ho až pri zaúčtovaní, musím pravým klik na riadku účtovných zápisov a ide to... supééér sa tešííím.
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

sway Pozri príspevok
Dík, je to tak, mám ho až pri zaúčtovaní, musím pravým klik na riadku účtovných zápisov a ide to... supééér sa tešííím.
spravne, najskor si zauctujete celu sumu na nakladovy alebo vynosovy ucet, potom po kliknuti na funkcie (resp. pravym tlacitkom mysi) a vybrani "rozpocet n/v" zadate obdobie, na ktore potrebujete naklady alebo vynosy rozpocitat sa tato suma automaticky rozdeli na obdobia, sumu nakladov/vynosov upravi a doplni sa do uctovania riadok pre naklady buducich obdobi / vynosy buducich obdobi. podla mna vyborna vec
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Máte už niekto skúsenosť s rozpočítavaním N/V na viac rokov ?
Napr. mám NOD časť roka 2009, celý rok 2010 a zvyšok rok 2011. Omega to rozpočítala len : časť roka 2009 a zvyšok spolu.
Ako to robíte ? (samozrejme že ručne to urobiť viem).
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

liba2 Pozri príspevok
Máte už niekto skúsenosť s rozpočítavaním N/V na viac rokov ?
Napr. mám NOD časť roka 2009, celý rok 2010 a zvyšok rok 2011. Omega to rozpočítala len : časť roka 2009 a zvyšok spolu.
Ako to robíte ? (samozrejme že ručne to urobiť viem).
ja by som to najskôr rozpočítala v účtovníctve r. 2009 na 2009 a potom 2010 a 2011 spolu a následne v účtovníctve 2010 to daj zase rozpočítať zvlášť 2010 a 2011.
1 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Prosím o radu, ako môžem vystaviť v Omege odberateľské faktúry v novom roku, keď ešte nemám ukončený rok 2009 a nemám urobený prenos? potrebujem to súrne urobiť.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Prosím Vás ako to robíte? Môžem vystavovať faktúry aj bez toho aby som mala ukončený rok? V iných programoch mi to ide, ale tuto neviem ako. Dakujem moc
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať