Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

posúvam si.
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

dara Pozri príspevok
Prosím Vás ako to robíte? Môžem vystavovať faktúry aj bez toho aby som mala ukončený rok? V iných programoch mi to ide, ale tuto neviem ako. Dakujem moc
rok 2009 nemusite mat ukonceny (uzatvoreny), len musite urobit Prechod do dalsieho roka (otvorite novy rok 2010 bez uzavierok v roku 2009) a mozte vystavovat faktury a uctovat v novom roku. Po dokonceni uzavierky roku 2009 prechod do noveho roku zopakujete, so vsetkymi uzavierkami. Data nahrate v roku 2010 ostanu zachovane, novym prechodom sa aktualizuju pociatocne stavy uctov hlavnej knihy a doklady, ktore sa prenasaju (napr. saldokonto, kniha majetku, sklad...)
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

bobiko Pozri príspevok
rok 2009 nemusite mat ukonceny (uzatvoreny), len musite urobit Prechod do dalsieho roka (otvorite novy rok 2010 bez uzavierok v roku 2009) a mozte vystavovat faktury a uctovat v novom roku. Po dokonceni uzavierky roku 2009 prechod do noveho roku zopakujete, so vsetkymi uzavierkami. Data nahrate v roku 2010 ostanu zachovane, novym prechodom sa aktualizuju pociatocne stavy uctov hlavnej knihy a doklady, ktore sa prenasaju (napr. saldokonto, kniha majetku, sklad...)


Dobrý večer, takže ak som to správne pochopila urobím normálne prenos do ďalšieho roka, aj napriek tomu, že nemám účtovníctvo dokončené a potom po dokončení opatovne, však? je to tak správne? Ďakujem moc, za radu.
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

dara Pozri príspevok
Dobrý večer, takže ak som to správne pochopila urobím normálne prenos do ďalšieho roka, aj napriek tomu, že nemám účtovníctvo dokončené a potom po dokončení opatovne, však? je to tak správne? Ďakujem moc, za radu.
sama ste si odpovedala. :-) omega to umoznuje.
pri takomto prechode budete sice upozornena na chybajuce uzavierky pred prechodom do noveho roku, ale novy rok 2010 vam otvori s pociatocnymi stavmi, ktore mate v case prevodu v roku 2009 ako konecne zostatky (to iste plati aj pre saldokonto atd.).
nezabudnite po ukonceni prace a uzatvoreni roku 2009 urobit opatovny prevod do noveho roku 2010!
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Prosim prvy krat uctujem na prechode rokov v Omege. A pri uctovani faktur vystavenych v roku 2010 ale s danovou povinnostou este v roku 2009 mi to nechce do roku 2009 ulozit. Prosim poradte co mam urobit aby mi to zaucotanie ulozilo? Dakujem!
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Prosim poradi niekto???
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

celkom dobre nerozumiem...

vystavila si faktury v roku 2010, kt. maju zdanitelne plnenie v 2009?

Potrebujes dostat dph do 2009 a aj vynos?

Potom by som isla cez interny doklad a dohodila vsetky taketo faktury rucne do roku 2009 aj s uctovanim a v 2010 by som podla toho zauctovala tieto faktury.
0 0
tinka111 tinka111

tinka111 je offline (nepripojený) tinka111

Nie dostala som dve faktury vystavene v january 2010 so zdanitelnym plnenim 31.12.2009.
A neviem ako ich mam zauctovat, pretoze ked som ich nahrala cez dosle faktury a chcela nasledne zauctovat v knihe zavazkov, nechce mi to s tymito datumami ulozit do stareho roku ale vypisuje ze to ma byt v roku 2010. Aj toto by som mohla nahrat cez ID?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

no jedine cez ID

ak chces uplatnovat aj dph, tak treba pouzit prislusny vzor (ID2) a zauctovat ako keby bola fa vystavena v 2009 ale s tym rozdielom, ze pouzijes namiesto 321 ucet 326

v roku 2010 potom nahodis fa normalne, ale ak si si uplatnovala dph v 2009 tak v 2010 uctujes len celkovu sumu 326/321

326 si potom nastav ako nesaldokontny (t.j. ak mas nastavene sledovanie saldokonta zavazky tak tuto kvacku treba odstranit, robi to potom sarapadu v saldokonte na 326)
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

Prosím vás ako zaúčtujem došlú faktúru z ČR na kúpu nového osobného auta? Veľmi pekne ďakujem.
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

ormika Pozri príspevok
Prosím vás ako zaúčtujem došlú faktúru z ČR na kúpu nového osobného auta? Veľmi pekne ďakujem.
Dobré ránko... posúvam si tému...ďakujem a želám pekný deň
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

ormika Pozri príspevok
Prosím vás ako zaúčtujem došlú faktúru z ČR na kúpu nového osobného auta? Veľmi pekne ďakujem.
ešte raz skúsim posunúť...ďakujem
0 0
ormika ormika

ormika je offline (nepripojený) ormika

ormika Pozri príspevok
Prosím vás ako zaúčtujem došlú faktúru z ČR na kúpu nového osobného auta? Veľmi pekne ďakujem.
Tak skúsim ešte raz posunúť....ďakujem
0 0
bobiko bobiko

bobiko je offline (nepripojený) bobiko

ormika Pozri príspevok
Tak skúsim ešte raz posunúť....ďakujem
Neuvadzas ktoreho roku sa nadobutnutie tyka a o aky subjekt vo vztahu k DPH ide. No skusim.
Zvol si vzor faktury 72-DF EU tovar. Po rozuctovani faktury podla vzoru opravis posledne dva riadky (tykaju sa odpoctu DPH).
Pokial nemas narok na odpocet DPH (v roku 2009) pouzi pri odpocte typ sumy: pre zaklad Cn a pre sumu DPH 19Cn

Ak sa kupa tyka uz roku 2010, a mas narok na odpocet DPH (registrovana ako platitel dane), zvol si vzor 72 a pokracujes podla vzoru, nic nemusis menit.
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Ahojte poraďáci,
nevie mi niekto poradiť, potrebujem vytlačiť účtovný rozvrh z Omegy kvôli daňovej kontrole, mám tu aj manuál ale nič som nenašla. Vklasickej ponuke tlač mi to nejde - vyhodí mi iba všetky navolené účty z programu, nič viac, analytika tam nie je takže z toho vôbec nie je jasné, aké účty firma vlastne používa.
Daňový úrad žiada zostavu analytickej evidencie a účtovný rozvrh, interné doklady - nič neviem vytlačiť.
Vopred ďakujem.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
mimaemma Pozri príspevok
Ahojte poraďáci,
nevie mi niekto poradiť, potrebujem vytlačiť účtovný rozvrh z Omegy kvôli daňovej kontrole, mám tu aj manuál ale nič som nenašla. Vklasickej ponuke tlač mi to nejde - vyhodí mi iba všetky navolené účty z programu, nič viac, analytika tam nie je takže z toho vôbec nie je jasné, aké účty firma vlastne používa.
Daňový úrad žiada zostavu analytickej evidencie a účtovný rozvrh, interné doklady - nič neviem vytlačiť.
Vopred ďakujem.
ideš cez
firma, nastavenie, účtovný rozvrh,objaví sa - zoraď si ho napr. podľa čísla účtu, potom dolu tlač - označ všetko, aby sa ti netlačil len aktuálny riadok a máš to...
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Sway, moc ďakujem, rozvrh už mám, ale pri osnove aj keď si zoradím podľa analytiky a v omege mi idú účty pekne za sebou, pri tlači sa to pomení a idú mi účty 011 až po 6 oké účty a potom znova 013, analytika 343 a ž po všetky účty ( zoradené) tie ktoré boli vynechané v prvej polovici zoraďovania. Niečo asi zle zaklikávam, neviem čo...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

musis dat dve podmienky zoradenia..

najskor podla Syntetiky a v dalsom okienku (pod tym prvym) das podla analytiky..

potom ked das tlaci ti vyhodi tlacove okienko a tu si skontroluj vlavo dole ci mas v casti "VYSTUP ZOTRIEDIT PODLA"
- v provom riadku SYNT.UCTU
- v druhom riadku ANAL.UCTU

Ak to mas takto nastavene, tak ti pekne vytlaci uctovny rozvrh...
0 0
mimaemma mimaemma

mimaemma je offline (nepripojený) mimaemma

momentálne na MD
Aďa, si poklad, neoznačila som predtým tú podmienku pri tlači zotrieď podľa -ĎAKUJEM! ušetrila si mi ďalšiu hodinku maturovania nad tlačou
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
andreaS Pozri príspevok
musis dat dve podmienky zoradenia..

najskor podla Syntetiky a v dalsom okienku (pod tym prvym) das podla analytiky..

potom ked das tlaci ti vyhodi tlacove okienko a tu si skontroluj vlavo dole ci mas v casti "VYSTUP ZOTRIEDIT PODLA"
- v provom riadku SYNT.UCTU
- v druhom riadku ANAL.UCTU

Ak to mas takto nastavene, tak ti pekne vytlaci uctovny rozvrh...
mimaemma Pozri príspevok
Sway, moc ďakujem, rozvrh už mám, ale pri osnove aj keď si zoradím podľa analytiky a v omege mi idú účty pekne za sebou, pri tlači sa to pomení a idú mi účty 011 až po 6 oké účty a potom znova 013, analytika 343 a ž po všetky účty ( zoradené) tie ktoré boli vynechané v prvej polovici zoraďovania. Niečo asi zle zaklikávam, neviem čo...
opačne
najpr podla anal. a potom podla synt. a bude OK.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať