Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

miriza Pozri príspevok
Ahoj, dnes tu mám zase takéto otázky. Má tu doklady:
Kooperativa prišiel list o vrátení poistného, ktoré bolo aj v hotovosti uhradené.
Kúpno predajná zmluva o odpredaji notebooku zaplatená v hotovosti
Allianz cestovné poistenie konateľov, ktorí boli na služobnej ceste uhradené cez účet. Viete mi niekto poradiť ako to "narvem" do Omegy
Myslím že nejako cez interné doklady ?!?!
Účtovala by som:
Kooperatíva - cez pokladňu, k dokladu priložiť kópiu listu.
Notebook - cez pokladňu, priložiť kópiu zmluvy.
Allianz - cez ID ako záväzok voči Allianzu (účet 379) a v banke ako úhrada záväzku (379/221)
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

OK takže Kooperatívu a notebook rovno cez pokladňu môžem to dať ako iný príjem? len Allianz cez ID
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

miriza Pozri príspevok
OK takže Kooperatívu a notebook rovno cez pokladňu môžem to dať ako iný príjem? len Allianz cez ID
Allianz určite cez ID, lebo priamo cez bankové výpisy by sa mali účtovať ako náklady len poplatky a debetné úroky (aspoň tu na porade je to takto písané vo viacerých témach).
0 0
Stašek Stašek

Stašek je offline (nepripojený) Stašek

Ja dávam z bankových výpisov priamo do nákladov aj iné. Šéfovia mi totiž nedávajú rôzne zmluvy (poistné, nájomné...) takže neviem urobiť predpis na 379, nemám čo k nemu priložiť.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ahojte, mám zahraničnú faktúru na sumu 59 USD vystavenú 1.3.2010 keď si teraz pozerám účet 563 mám kurzovú stratu na tejto fa v sume 15,36 EUR je to možné?
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ahojte, prosím vás ako mám v omege zaúčtovať stravné listky? zaučtovala som prijatu fakturu, jej úhradu...a teraz mám cez ID zaučtovat výdaj do spotreby?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Stašek Pozri príspevok
Ja dávam z bankových výpisov priamo do nákladov aj iné. Šéfovia mi totiž nedávajú rôzne zmluvy (poistné, nájomné...) takže neviem urobiť predpis na 379, nemám čo k nemu priložiť.
Mal by si ich pýtať (kópie), pretože bez nich nevieš, či sú tieto náklady oprávnené, príp. akého obdobia sa týkajú, napr. poistné zriedkavo býva od 1.1. do 31.12. - ak ide cez rok, treba účtovať časové rozlíšenie.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

AKurát s tým robím som si dala ten notebook na 378/221
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

miriza Pozri príspevok
AKurát s tým robím som si dala ten notebook na 378/221
Myslíš úhradu v hotovosti za notebook, ktorý odpredala firma? Ak áno, tak účtovanie má byť: 211/641 (ak bol notebook účtovaný ako dlhodobý majetok), alebo na 648 (ak nebol účtovaný ako dlhodobý majetok) - toto je účtovanie priamo cez pokladňu.

Ak by si to účtovala cez interné doklady:
- predaj notebooku - vznik pohľadávky 378/641 (648)
- úhrada v hotovosti - zánik pohľadávky 211/378
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Chcem to cez ID tak sme to robievali v predošlej firme. Ďakujem za rady.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ahojte, mám zahraničnú faktúru na sumu 59 USD vystavenú 1.3.2010 keď si teraz pozerám účet 563 mám kurzovú stratu na tejto fa v sume 15,36 EUR je to možné?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

miri: a to si nevies vypocitat???
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Veď viem, keď si pozriem sumu celkom a odpočítam úhradu tak je to naozaj tento rozdiel, som sa len pýtala či je to možné
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a uhrada je nahodena spravne? lebo aj tam moze nastat chyba a potom je zly aj kurzovy rozdiel...

zober papier a rozpis si vsetky pohyby od zauctovania fa, po jej uhradu... ak boli ciastocne uhrady, tak to treba rozlisit...
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Opravujem tú úhradu, tam bola chyba , ale píše mi túto vetu: V účtovnom zápise č. 1 nie je správny prepočet sumy z cudzej meny na účtovnú podľa zadaného kurzu.

Ignorovať?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

no v tomto pripade by som urobila asi to, ze uhradu by som natvrdo vymazala a urobila nanovo...
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Tak som to urobila a pri tej novej úhrade mi to napísalo a kurzový rozdiel je teraz len 0,37 EUR a keď si pozriem záväzky na tohto partnera tak je to vysporiadané je to odfajknuté
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ako prosím Vás vysporiadam fa od tej istej firmy, keď na jednej mám preplatok 223,44 a na druhej nedoplatok 223,44 EUR myslím, že nejako cez vnútorné preúčtovanie lebo nemám potvrdený zápočet.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

takym istym stylom ako sa robia zapocty...
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Teda cez ID vyberiem z ponuky zápočet a zaúčtujem, už som to tak urobila úhrady sú odfajknuté, len som nevedela či sa to môže robiť takýmto spôsobom.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať