Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ivako Pozri príspevok
Tá tretia prijatá platba bola v tom istom mesiaci ako konečná fa, preto asi nemáš vyúčt.fa na DPH. Daš typ sumy P a vpravo zadáš odpočet z preddavkového dokladu č. preddavkovej fa, ak ju máš zaevidovanú. Tým, že dáš typ sumy P, program sám odpočíta preddavok z faktúry, takže ho nedávaš mínusom.
ciastocne suhlasim...

Toto sa robi iba v dvoch pripadoch:

1. mam vyuctovaciu fa od kt. mam odpocitanu zaplatenu zalohu

2. mam danovy doklad k zaplatenej zalohe.

Ak ide o pripad c.2 a potom pride este treti doklad = vyuctovacia fa na celkovu dodavku, tak potom sa pri oductovavani zalohy nepouziva priznak P.. nie je totiz z coho odpocitat, pretoze toto prebehlo v kroku c. 2. Teraz treba len uctovne oductovat "danovu zalohu" nic viac.. preto uz len s priznakom V a po riadkoch to vyzera takto:

x/321 - v sume vyuctovacia celkova fa na dodavku minus zaplatene zalohy (danovo vyuctovane)

5xx/x - resp. iny ucet podla potreby, vo vyske celkovej sumy bez dph z poslednej vyuctovacej faktury

314-200/x - v minusovej sume vyuctovanych zaloh... cize z danovych dokladov k zaplatenym zaloham suma bez dph

343/x - v sume rozdielu celkovej fakturovanej dph a dph uplatnenej zo zaloh...

kludne moze nastat situacia kde 321 bude nula... a 343 tiez... v tom pripade skor doporucujem uctovat o nulovej 321... dph by som uz neuctovala... ide len o to zauctovat dodavku a oductovat danovu zalohu... obe sa vynuluju = 0 na 321 ... ale doklad bude takto spravne zauctovany... a taktiez pri oboch riadkoch bude priznak V a pri 321 S.

Ked to tak citam po sebe, tak mas komplikovanejsi sposob, ze ty mas v poslednej fakture aj vyuctovanej danovych zaloh ale aj vyuctovanie zaplateneho preddavku, takze aj aj... ano?
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

súhlasím s andreas, aj aj. Ja som reagovala na to, ak má zaplatený iba preddavok, bez vyúčt.fa na DPH, čiže u teba krok č.1.
A pri odúčtovávaní "daňovej zálohy" nepoužívam príznak V. Prikladam príklad z helpu Omegy
Naposledy upravil ivako : 26.08.10 at 13:50
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

kočeny, stále mi to nesedí, už prepisujem rôzne kombinácie, a stále mi nesedí výsledná suma.
Naposledy upravil janaGT : 27.08.10 at 06:56
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ktore z tych preddavkov boli vysporiadane danovym dokladom?

a ktory je ten ktoreho celkovu sumu iba odpocitavaju od dlznej?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
ktore z tych preddavkov boli vysporiadane danovym dokladom?

a ktory je ten ktoreho celkovu sumu iba odpocitavaju od dlznej?
fa 3100106 preddavková - len evidencia
jej úhrada 314100/221
fa k prijatej platbe: 3100190
účtovaná /321
314200/
343019/
321/314100

druhá predd. bola 3100107 - len evidenica
je úhrada 314100/221
fa k prijatej platbe 3100191
účtovanie ako pri predošlej

a tretia zál fa bola 3110199, len evidencia
úhrada 314100/221
fa k prijatej platbe nebola, je v celej sume odrátaná od konečnej vyúščt. fa
t.j. číslo 3100222
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Takze:

1. nahodis zaverecnu fakturu tak, akoby tie dve vyuctovacie zalohy neboli, len ta posledna tretia, kt. aj priradis doklad "odpocitane z" a "uhradit doklad"

2. rucne opravis sumu Spolu podla tabulky, kt. prikladam

3. doplnis 4 riadky, oznacene zltym... tymto fakturam uz nedavas "odpocitane z" a "uhradit doklad" nakolko tato operacia prebehla uz pri ich vyuctovani danovym dokladom.

Daj vediet ako ti to islo
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
Takze:

1. nahodis zaverecnu fakturu tak, akoby tie dve vyuctovacie zalohy neboli, len ta posledna tretia, kt. aj priradis doklad "odpocitane z" a "uhradit doklad"

2. rucne opravis sumu Spolu podla tabulky, kt. prikladam

3. doplnis 4 riadky, oznacene zltym... tymto fakturam uz nedavas "odpocitane z" a "uhradit doklad" nakolko tato operacia prebehla uz pri ich vyuctovani danovym dokladom.

Daj vediet ako ti to islo
Andrejka, nepriložila si tú tabuľku ....
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ved som ju stiahla... tak este raz skusim...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
ved som ju stiahla... tak este raz skusim...
urobila som to tak, píše mi, že v rozúčtovaní je rozdiel medzi sumou spolu a ostatnými položkami. Ignorovať?
V doklade je porušená podvojnosť účtovania.

a ešte mi celkový nedoplatok vychádza 1138,14 ale musí byť 420,81, čo je rozdiel 717,33 - to je suma poslednej predd.fa
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

zakvacni si "sucty" v tomto okne kde uctujes... a uvidis na ktorej strane...

ale mne to vyhodilo pekne... strana MD sa rovna D ... v tej tabulke...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

uz to vidim...

pri tej zalohe c. 3 ma byt typ sumy P... lebo je to preddavok odpocitavany z uhrady... nevyuctovany danovo...

tie danovo vyuctovane maju dobre typy sum...

este to skusim zauctovat v skusobnej firme...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

no suma už konečne sedí, ale stále vypisuje že porušená podvojnosť a v rozpčt. je rozdiel medzi sujou spolu a ost.pol.

a ešte som si všimla, že mi nesedia 314
314 100 mám rodziel 717,23 - čo je suma poslednej zál. fa
314 200 mám rozdiel 669,13 - čo je suma prvých 2 zál fa bez DPH
Naposledy upravil janaGT : 27.08.10 at 08:05
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

oprav si sumu v prvom riadku na 1.089,19

len potom mi to nesedi...

niekde je chyba...

Napis mi este sumy tych preddavkov. Lebo moze byt chyba aj tam...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

janaGT Pozri príspevok
no suma už konečne sedí, ale stále vypisuje že porušená podvojnosť a v rozpčt. je rozdiel medzi sujou spolu a ost.pol.

a ešte som si všimla, že mi nesedia 314
314 100 mám rodziel 717,23 - čo je suma poslednej zál. fa
314 200 mám rozdiel 669,13 - čo je suma prvých 2 zál fa bez DPH
To este preto, ze ten doklad nie je zauctovany... nema zeleny stvorcek, tak ho program este nezauctoval...
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
oprav si sumu v prvom riadku na 1.089,19

len potom mi to nesedi...

niekde je chyba...

Napis mi este sumy tych preddavkov. Lebo moze byt chyba aj tam...

ten prvý riadok má byť 1 934,40 ...

takže tkto:
1. predd. fa
381,90+ 72,56 = 454,46
2. predd.fa
287,23 + 54,57 = 341,80
3. predd.fa je len 717,33

a vyúčtovačka je:1 625,55 + 308,85 = 1934,40
mínus 1513,59
a čiastka na úhradu je 420,81
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

sumu v prvom riadku si prepis na 1138,14 (ty tam mas 1934,40) ... preto lebo od povodnej sumy musis odratat vyuctovane preddavky...
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
sumu v prvom riadku si prepis na 1138,14 (ty tam mas 1934,40)
ale prečo?
veď na vyúčtovacej je suma spolu 1934,40
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

napisala som to vyssie...

aby nebola porusena podvojnost, tak preto celkovu sumu z faktury musis ponizit o uz vyuctovane preddavky (v tvojom pripade preddavok c.1 a c.2) treti je oductovany osobitne...

lebo ty is mala v prvej tabulke pri tych minusovych preddavkoch aj minusovu sumu spolu na 321 a ja som ich zrusila, pretoze je blbost mat v jednom doklade tri riadky s priznakom S (spolu) ... takze som zobrala celkovu sumu a odpocitala tie minusove 321tky z prvej tabulky... preto ta nizsia suma a zaroven uz nebude porusena podvojnost a na uhradu ostane len ta suma, kt. ma
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
napisala som to vyssie...

aby nebola porusena podvojnost, tak preto celkovu sumu z faktury musis ponizit o uz vyuctovane preddavky (v tvojom pripade preddavok c.1 a c.2) treti je oductovany osobitne...

lebo ty is mala v prvej tabulke pri tych minusovych preddavkoch aj minusovu sumu spolu na 321 a ja som ich zrusila, pretoze je blbost mat v jednom doklade tri riadky s priznakom S (spolu) ... takze som zobrala celkovu sumu a odpocitala tie minusove 321tky z prvej tabulky... preto ta nizsia suma a zaroven uz nebude porusena podvojnost a na uhradu ostane len ta suma, kt. ma
si úplný poklad, už to všetko sedí, aj dph, aj 314, aj konečná čiastka na úhradu .... super, veľmi sa teším, už som bola z toho zúfalá
aj keď som si dala kontrolu, tak mi nič nevyhodilo
Ešte raz veľká VĎAKA !!! Bez teba by som to určila neurobila ....
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

budem sa cervenat

mam rada taketo oriesky, je to pre mna vyzva rada pomozem aj nabuduce ak budem vediet
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať