Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

Evidencia - Dohody o zapocte pohladavok

das pridaj... zadas partnera... pridas zavazok a pohladavku...

na zalozkach mas aj moznost pridat texty, su tam aj predefinovane...

ked zapocet potvrdis, tak mas moznost automaticky urobit zapocet cez zalozku funkcie...

a cez tlac si vytlacis aj samotny zapocet (nie uctovanie, ale doklad)

Fantasticka funkcia
4 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Fantastická informácia, doteraz som to nahadzovala ručne cez ID. To, že sa dá účtovať priamo zo zápočtu som ani len netušila. Vďaka za užitočnú informáciu.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

No naozaj perfektná funkcia, ďakujem Ti veľmi za pomoc, ani tomu nemôžem uveriť, že sa mi to podarilo.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

este doplnim, ze pri tlaci sa daju vybrat dve moznosti... ak zapocitavate svoju fa a svoj dobropis alebo doslu fa s doslym dobropisom tak pouzijete zostavu s nazvom "jednostranny zapocet" a ak svoju fa a doslu fa tak "dohodu o zapocte"

mne sa este stalo pri automatickom zauctovani zapoctu to, ze mi program nedoplnil ucet zavazku/pohladavky ak bol uctovany na inom ucte ako klasickych 321, 311 ... mam totiz rozne postupenia a tie mam zuctovane na inych uctoch, tak som musela rucne doplnit tieto ucty do interneho dokladu.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
miriza Pozri príspevok
Ahojte mám otázku, ako v Omege zrealizujem vzájomný zápočet. Nám firma neuhradila 1 faktúru v sume 1246,39 my im dve v sume 697,33 a 549,06 spolu v sume 1246,39.
ideš do interných dokladov, zadaj kód Z - zápočet , dátumy zápočtu, do textu si dávam zápočet firma a enter - skok na kolonku úhrada a cez lupu ťa hodí do Výber dokladu tu si nájdeš doklad ktorý chceš uhradiť vzájomným zápočtom , tu si na potrebný doklad dáš kurzor a OK, hodí ťa späť do účtovného dokladu ktorým realizuješ zápočet na nový riadok, zasa si v kolonke ôhrada a znova cez lupu nájdeš požadovaný doklad a OK a ešte raz to zopakuješ na 3 - tej faktúre a máš všetko zaúčtované, zruš makro a daj si potvrdiť doklad a skontroluj si potom v okruhu DF aj OF či máš doklady uhradené.
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

andreaS Pozri príspevok
este doplnim, ze pri tlaci sa daju vybrat dve moznosti... ak zapocitavate svoju fa a svoj dobropis alebo doslu fa s doslym dobropisom tak pouzijete zostavu s nazvom "jednostranny zapocet" a ak svoju fa a doslu fa tak "dohodu o zapocte"

mne sa este stalo pri automatickom zauctovani zapoctu to, ze mi program nedoplnil ucet zavazku/pohladavky ak bol uctovany na inom ucte ako klasickych 321, 311 ... mam totiz rozne postupenia a tie mam zuctovane na inych uctoch, tak som musela rucne doplnit tieto ucty do interneho dokladu.
Pri jednostrannom zápočte treba dávať pozor na to, aby boli pohľadávky/záväzky po splatnosti. Podľa Obchodného zákonníka" § 358 Na započítanie sú spôsobilé pohľadávky, ktoré možno uplatniť na súde."
Pred uplynutím doby splatnosti možno započítavať OF, OD, DF, DD len na základe § 364"Na základe dohody strán možno započítať akékoľvek vzájomné pohľadávky." Pri zápočte OF s OD, resp. DF s DD nie je zostava "Dohoda o vzájomnom zápočte pohľadávok" podľa mňa správna, lebo napr. pri zápočte OF s OD program nedelí, že OF sú naše pohľadávky a OD sú pohľadávky nášho partnera voči nám, ale všetko to dá ako pohľadávky našej firmy voči nemu.
Naposledy upravil Llívia : 13.10.10 at 10:47
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

raz som to riesila na hotline a ich odpoved na pouzivanie tychto dvoch zostav bola taka aku uvadzam...

jednostranny pri mojich vystavenych fa s mojim vystavenym dobropisom... alebo doslou fa s doslym dobropisom...

je to logicke, lebo ak vystavim dobropis k fakture, tak uznavam, ze som fakturovala nieco navyse a preto odberatel ma uhradit menej... vzdy ked robim dobropis tak rovno s jednostrannym zapoctom... podla mna by bolo na hlavu ziadat od neho uhradu prvej fa v plnej vyske a nasledne nech caka kym mu peniaze za dobropis posleme my... ak ta fa ktorej sa tyka je uz uhradena, tak zapocitam s inou...

a to iste robim s doslym dobropisom... pride dobropis ku fa, ktoru nemam uhradenu, tak rovno urobim jednostranny zapocet a posielam... predsa zase nebudem ja platit celu sumu a cakat na uhradu...

Robim to dost casto, ale zase je pravda, ze mam take nariadenie od sefstva.

A inak ten jednostranny nepojde vytlacit ak je v zapocte pouzity moj zavazok s mojou pohladavkou (dosla a vysla fa)... tak to ma kros nastavene... ze jednostranny vytlaci pri doslej fa a doslom dobropise... ako vytlacit vytlaci, ale je divny ten vystup... nelogicky...

Vyskusajte si obe moznosti pozriet na obrazovke a uvidite co myslim
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

desina Pozri príspevok
Prosím nikto mi neporadí?
Rada by som Ti pomohla, ale sama takúto skúsenosť nemám, ale keď si neviem rady volám priamo do Krosu...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

andreaS Pozri príspevok
raz som to riesila na hotline a ich odpoved na pouzivanie tychto dvoch zostav bola taka aku uvadzam...

jednostranny pri mojich vystavenych fa s mojim vystavenym dobropisom... alebo doslou fa s doslym dobropisom...

je to logicke, lebo ak vystavim dobropis k fakture, tak uznavam, ze som fakturovala nieco navyse a preto odberatel ma uhradit menej... vzdy ked robim dobropis tak rovno s jednostrannym zapoctom... podla mna by bolo na hlavu ziadat od neho uhradu prvej fa v plnej vyske a nasledne nech caka kym mu peniaze za dobropis posleme my... ak ta fa ktorej sa tyka je uz uhradena, tak zapocitam s inou...

a to iste robim s doslym dobropisom... pride dobropis ku fa, ktoru nemam uhradenu, tak rovno urobim jednostranny zapocet a posielam... predsa zase nebudem ja platit celu sumu a cakat na uhradu...

Robim to dost casto, ale zase je pravda, ze mam take nariadenie od sefstva.

A inak ten jednostranny nepojde vytlacit ak je v zapocte pouzity moj zavazok s mojou pohladavkou (dosla a vysla fa)... tak to ma kros nastavene... ze jednostranny vytlaci pri doslej fa a doslom dobropise... ako vytlacit vytlaci, ale je divny ten vystup... nelogicky...

Vyskusajte si obe moznosti pozriet na obrazovke a uvidite co myslim
AndreaS, pri zápočte dobropisov som narážala na toto: "§ 358 Na započítanie sú spôsobilé pohľadávky, ktoré možno uplatniť na súde." Na súde možno uplatiť len pohľadávky po lehote splatnosti.
(A to tlačenie jednostranných zápočtov OF s DF by veru mohli o/spraviť. Teraz to musím robiť ručne.)
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Ahojte skúsení
ak mám vystavenú faktúru do zahraničia za poskytnuté služby (prenášam daňovú povinnosť na príjemcu služby)
tak môžem účtovať takto:
OF, vzor 20
pri rozpise sumy dám nulovú DPH alebo voľný základ?
a potom pri tržbách za poskytnuté služby dám typ sumy OSV?
stačí takto alebo by to malo byť ináč?
Ďakujem veľa
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a preco si nenastavis automaticke uctovanie pri vystaveni faktury?

Treba to zadat vo Firma/nastavenia/rezim uctovania a tam v podkarte "zauctovanie fakturacie" zvolit moznost "zapisat s otazkou" alebo "automaticky" a potom zakvacnut "pri zapise do EUD doklad automaticky zauctovat" a este "zuctovat jednym uctovnym zapisom" a tu vybrat z moznosti ako...

Potom ked budes vystavovat fakturu, tak pri pridani polozky sa otvori okno, kde zadavas nazov polozky, jednotky, cenu za jednotku... tak v tomto okne napravo hore je zlte okienko na zapisanie vynosoveho uctu... mozes to zakazdym pisat rucne ale ak pouzivas tzv. sklad sluzieb, tak pri definovani sluzby mozes rovno zadat aj vynosovy ucet a nemusis ho zakazdym rucne prepisovat... je tam aj kolonka aka dph a podla ktoreho paragrafu... tak si treba len vybrat... samozrejme sa to da nastavit aj pri klasickom sklade, kde ku kazdej karte treba nastavit "automaticke uctovanie" a pri fakturacii bude program tahat z tohto nastavenia vynosovy ucet..
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Prosím o pomoc. S.r.o. nie je plátcom DPH, avšak je registrovaná podľa § 7, t.j. faktúry zo zahraničia musí "samozdaniť" ale DPH si na vstupe neuplatní. Ako mám nahrať takúto zahraničnú faktúru? Účtovanie: 504/321 napr. 100
Samozdanenie 504/343
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

andreaS Pozri príspevok
a preco si nenastavis automaticke uctovanie pri vystaveni faktury?

Treba to zadat vo Firma/nastavenia/rezim uctovania a tam v podkarte "zauctovanie fakturacie" zvolit moznost "zapisat s otazkou" alebo "automaticky" a potom zakvacnut "pri zapise do EUD doklad automaticky zauctovat" a este "zuctovat jednym uctovnym zapisom" a tu vybrat z moznosti ako...

Potom ked budes vystavovat fakturu, tak pri pridani polozky sa otvori okno, kde zadavas nazov polozky, jednotky, cenu za jednotku... tak v tomto okne napravo hore je zlte okienko na zapisanie vynosoveho uctu... mozes to zakazdym pisat rucne ale ak pouzivas tzv. sklad sluzieb, tak pri definovani sluzby mozes rovno zadat aj vynosovy ucet a nemusis ho zakazdym rucne prepisovat... je tam aj kolonka aka dph a podla ktoreho paragrafu... tak si treba len vybrat... samozrejme sa to da nastavit aj pri klasickom sklade, kde ku kazdej karte treba nastavit "automaticke uctovanie" a pri fakturacii bude program tahat z tohto nastavenia vynosovy ucet..
pretože faktúrky nevystavujem, len účtujem - o možnosti zaúčtovania automaticky viem, ale ďakujem
zaúčtovala som to cez zOF, nulový základ a osv.
Len číslovani vystavených faktúr je trošku problém, lebo sročka má tuzemské i zahraničné a jeden číselný rad
Ale vyriešila som to tak, že tuzemské faktúry ako interné číslo je 1,2,3,
a variabilny symbol=externé číslo faktúry je 1,3,5
a zahraničné faktúry majú interné číslo 1,2,3, a variabilný symbol=externé číslo 2,4,6
a budúci rok, ich bude musieť fakturovať a číslovať zvlášť
Naposledy upravil grammatika : 15.10.10 at 07:59
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mlyn16 Pozri príspevok
Prosím o pomoc. S.r.o. nie je plátcom DPH, avšak je registrovaná podľa § 7, t.j. faktúry zo zahraničia musí "samozdaniť" ale DPH si na vstupe neuplatní. Ako mám nahrať takúto zahraničnú faktúru? Účtovanie: 504/321 napr. 100
Samozdanenie 504/343

Rozmyslam nad tym...

Asi by som to nahodila tak akoby islo o samozdanenie a vymazala posledne riadky z toho uctovania...

Vyskusam, prilepim obrazok...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

prvy obrazok je normalne klasicka ZDf so samozdanenim...

druhy obrazok je upravena:

1. vymazane posledne dva riadky
2. k riadku, kde je 343 dopisana suma 19 (lebo je povodne len na strane D, myslim sumu, nie predpis
3. zaroven do tohto 4. riadku dopisany aj ucet 504

Zavazok je vo vyske sumy faktury a na 343 ostane visiet danova povinnost voci statu...
povodna_ZDF.jpg  
ibapovinnost_ZDF.jpg  
1/1
0 0
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Jeeej, tak by to šlo... Doma vyskúšam. Teraz som v robote, kde robím v programe Softip Profit. Vďaka.
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Mám zase problém so započítaním pohľadávok, všetko urobím tak ako mi poradila Andrejka ale:
Mám preplatok jednej fa v sume -4,35 a chcem ju započítať s fa na úhradu 109,40. Na zápočte mi pekne vypočíta že na úhradu ostáva 105,50 ale pri fa na ktorej bol preplatok sa mi tento preplatok ešte znásobí takže na fa kde bol preplatok 4,35 EUR mám teraz -8,70 EUR neviete prečo?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a zapocet si robila ako? cez zapocty a automaticke zauctovanie alebo cez interny doklad a postupne nahodila?

bude tam asi nespravne znamienko...

skus tam kde mas sumu tie 4,35... prepisat sumu na -4,35 ... alebo druha moznost nechat sumu plusovu ale vymenit predkontaciu pri tejto sume...
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Prosím Vás ako v Omege vysporiadam dobropis? Na banke to účtujete ako úhradu došlej fa s opačným znamienkom alebo ako iný príjem a dáte tam variabilný symbol dobropisu. Tá úhrada mi narobila šarapatu na výpise, mám rozdiel na výpise so zostatkom v hlavnej knihe.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

davam ako vzor 2 ale s minusovou sumou... ale pozor zadam sumu napr. -504,00 ... neprepisujem, nepreklikavam nikde inde minus... lebo - a - = + malo by to sediet

ono asi problem bude v tom, ako program aj vyparoval v saldokonte, lebo niekedy zvykne ponuknut nieco v zmysle "zadali ste sumu -504 ale uhradzany doklad je na sumu 504 , ma program uhradit tento doklad sumou 504" a treba len skusit dat ano a ked nebude sediet tak dat nie

priznam sa, ze mavam malokedy uhradu dobropisov, skor ich zapocitavam...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať