Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

ano , tak som aj napisala.

mne sa vsak stalo pri tychto exportoch, ze pri otvarani mi pytalo povodny subor, tak sa skor obavam toho ze nebude vediet co sa pod tym mysli a ci najde ten spravny, pretoze povodne som si ja premenovala na "nazov firmy_nazov vykazu_2010" ...

pre istotu ocakavam problem, som pripravena na riesenie

dakujem!
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

no bohuzial... stalo sa to, co som ocakavala...

takze riesenie je take, ze klient si pride po tlacenu verziu... hoci som ho upozornila na jeden program, ze ked si ho stiahne, ja sa dostanem do jeho pc na dialku a ukazem mu ako nato a rovno si to moze u seba vytlacit... tak ze radsej pride...

na houby taketo riesenia...

akoby nemohla existovat nejaka free verzia adobe acrobat, ktora by ukladala len programom vytvorene dokumenty... bez moznosti zasahu do cisiel... len aby to fungovalo jednoduchsie...
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
andreaS Pozri príspevok
no bohuzial... stalo sa to, co som ocakavala...

takze riesenie je take, ze klient si pride po tlacenu verziu... hoci som ho upozornila na jeden program, ze ked si ho stiahne, ja sa dostanem do jeho pc na dialku a ukazem mu ako nato a rovno si to moze u seba vytlacit... tak ze radsej pride...

na houby taketo riesenia...

akoby nemohla existovat nejaka free verzia adobe acrobat, ktora by ukladala len programom vytvorene dokumenty... bez moznosti zasahu do cisiel... len aby to fungovalo jednoduchsie...


Už som sem nakúkala, som myslela. že ste si poradili, možno sa to zdá komplikované ale ja som to vyčíhala nasledovne:

- vytlačím si DPPO na obrazovku a znova súbor tlač a vytlačím si ho na klasickú Windovs tlačiareň "Microsoft Office Document Image Writer" , uložím do priečinka (na každého klienta mám priečinok) kde si postupne ukladám všetky jeho dokumenty a odtiaľ mu posielam mailom dokumenty. Robím tak aj výkazy súvahu... KAE... aj bežnú agendu, mzdy, kadejaké reporty ...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

dakujem za tip... zajtra vyskusam... dufam, ze tam taku virtualnu tlacku mam... ked nie budem patrat...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Po novele zákona o DzP, ktorá sa týka zrážkovej dane z úrokov, robí kolegyňka v Omege analytiku na účtoch 662 a 591. V účtovnom rozvrhu je zaradenie účtu do DP, čo tam máme dať, je tam ponuka jednotlivých riadkov DP, ktorý tam dávate pri 662 a ktorý pri 591?
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

posúvam si
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

ešte ste si to nenadstavili??? nikto???
0 0
domenico.office domenico.office

domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

Konateľ spoločnosti
andreaS Pozri príspevok
... akoby nemohla existovat nejaka free verzia adobe acrobat, ktora by ukladala len programom vytvorene dokumenty... bez moznosti zasahu do cisiel... len aby to fungovalo jednoduchsie...
CutePDF Writer, funguje ako virtuálna tlačiareň....
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

domenico.office Pozri príspevok
CutePDF Writer, funguje ako virtuálna tlačiareň....
ziadna z pdf tlaciarni mi problem neriesi... pretoze program pri volbe vykazov a danoveho priznania pozna len volbu "tlac do originalneho tlaciva" a vtedy rovno otvara v acrobat reader... a ked dam tlacit z acrobat reader na virtualnu pdf tlacku, tak mi ulozi dve prazdne strany... pri ostatnych formularoch, ktore zvyknem posielat mejlom mozem bez problemov pouzit tlac na pdf tlacku.

jedine, co funguje (zatial) je rada od "Aljok" ... nakoniec mi volal klient, ze on to zvladol otvorit, no vyplnilo mu to len prvu stranu, ostatne boli prazdne... no na slaktrafenie...

v praci som skusala tlac podla rady od "sway", no nemam tuto virtualnu tlacku nainstalovanu...

skusim za chvilku u seba...
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

na radu z inej temy som odinstalovala acrobat reader X.... uz len z dovodu, ze priiiserne dlho otvaral subory... a stiahla som si Foxit Reader...

cuduj sa svete, krasne uklada zobrazene dokumenty!! fantazia!!! toto je to, co som potrebovala
1 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

andreaS Pozri príspevok
na radu z inej temy som odinstalovala acrobat reader X.... uz len z dovodu, ze priiiserne dlho otvaral subory... a stiahla som si Foxit Reader...

cuduj sa svete, krasne uklada zobrazene dokumenty!! fantazia!!! toto je to, co som potrebovala
ja používam "pdf creator"
0 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

truch Pozri príspevok
Po novele zákona o DzP, ktorá sa týka zrážkovej dane z úrokov, robí kolegyňka v Omege analytiku na účtoch 662 a 591. V účtovnom rozvrhu je zaradenie účtu do DP, čo tam máme dať, je tam ponuka jednotlivých riadkov DP, ktorý tam dávate pri 662 a ktorý pri 591?
Zrovna dnes som si nastavovala tieto veci, dala som to takto:
662 výnosový, nedaňový, v smerovaní DP r.240 (odpoč.položka)
591 nákladový, iné nič (účty sk. 59x nevstupujú do hosp.výsledku, preto tu predpokladám nie je potrebné vypĺňať smerovanie v DP, ani označovať ako nedaňový, pretože nejde o pripočítateľnú položku)
1 0
Eva Póčová Eva Póčová

Eva Póčová je offline (nepripojený) Eva Póčová

Ahojte,
mohli by ste mi pomôcť s kurzovými rozdielmi v omege?
Mám valutovú pokladňu v HUF a dve devízové účty v HUF.
Pokl. zostatok v HUF 21 252 614,- Ft / 78207,55€
rozdiel by mala byť k 31.12.2010 1745,55,-€ strata 563/211
BU 1. zostatok -751,48,-Ft / 17,07,-€
rozdiel by mala byť 19,77,-€ strata 563/211
BU 2. zostatok 33 537,01,-Ft / 123,96,-€
rozdiel by mala byť 3,27,-€ strata 563/211
---ak počítam správne---??
zadala som v omege kurzové rozdiely cez "uzávieraka/ kz v PD a BU" a vypoačítal mi toto:
Pokl. -12 614,36,-€
BU 1. -349,02,-€
BU 2. -167,21,-€
prečo, a kde robím chybu??
ďakujem
0 0
koricka koricka

koricka je offline (nepripojený) koricka

Krásny podvečer...
už som zúfalá, tak sa obraciam s prosbou o radu na Vás, poraďákov, nahadzujem bankove vypisy do uct. programu OMEGA, len netuším prečo mi tam nezobrazuje aktuálny zostatok, teda obraty áno, len "prevod z minulého roka", teda počiatočný stav
prosím prosím o radu ... vopred ĎAKUJEM
0 0
koricka koricka

koricka je offline (nepripojený) koricka

už mi to fungujeeeee ... ja blbaňa som dalá inú analytiku v nastaveniach )))
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ako účtujete postúpenie pohľadávok v Omege? (Mám na mysli pohľadávku zo strany dodávateľa, teda zo strany firmy je to záväzok - dodávateľská faktúra.)
Keď dostanete oznámenie o postúpení, robíte cez ID úhradu pôvodnej dodávateľskej faktúry a nahodíte ju znovu, pričom ako partnera dáte firmu, na ktorú bol záväzok postúpený? Alebo len pri úhrade faktúry síce inej firme zaúčtujete úhradu ako úhradu pôvodnej dodávateľskej faktúry?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

robim to prvym sposobom... cize cez id, vzor Z, uhradim fa, protiucet 395 aby som mala zachovanu podvojnost a cez ID nahodim aj novy zavazok v tej istej sume, akurat ze 395/325 ... cize nie 321 ... 325 mam analyticky podla jednotlivych nastupcov a nastavenu saldokontne...
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Ďakujem.
Nie je správnejšie evidovať nový záväzok cez "Dodávateľské faktúry"?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

cez dodavatelske faktury by ma to asi mylilo... pretoze dokladom uz vlastne nemam fakturu ale zmluvu o postupeni pohladavky, navyse pouzijem iny ucet ako 321, tak by ma to plietlo keby islo o doklad z evidencie DF ...

navyse si toto viem lepsie okontrolovat cez ID, pretoze oba doklady su robene v rovnaky den, tak vidim, ci mam aj jednu aj druhu stranu urobenu...
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

ahojte omegáci, ja sa chcem poradiť ohľadom odpisov. Pri predaji vozidla v 11/10 mám asi zle nastavené účtovanie odpisov. Program mi vypočíta účtovné odpisy do 11 mesiaca, odpočítava mi aj daŃové odpisy na ktoré nie je nárok a robí mi to rozdiel v hlavnej knihe. Ako postupujete v prípade predaja, mám nahodenené všetky potrebné doklady, zaúčtované ID.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať