Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

a som tu zas,,,prosím vás ako zaúčtujem faktúru, ktorá bola čiastočne zaplatená preddavkom a zvyšok na splatnosť?
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

prosím
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

OF či DF?
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

DF
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

rovnako ako tie, kt. su hradene cele preddavkom...

dolezite je ako bol preddavok hradeny? len hotovost s uctovanim na 314 alebo uhrada zaevidovanej dpf?
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

inšpiruj sa helpom v omege nasledovne: help - obsah nápovedy - príklady - evidencia účtovných dokladov - tuzemsko - DF bola uhradená preddavkom
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

preddavok bol platený z účtu a zaúčtovala som ho 314/221..zvyšok, ktorý sme platili som zaúčtovala klasika cez úhradu DF, ale neviem čo s tým preddavkom..

ja som v niekedy PUK z tejto omegy
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tak si otvor uctovanie tej DF, nastav sa na dalsi volny riadok v poradi a rucne dohodis oductovanie preddavku:

1. napises si text oductovanie preddavku
2. typ sumy P
3. zadas usmu toho preddavku
4. napises uctovanie 321 / 314

stale si nastavena na tom riadku a napravo kliknes do "uhradit doklad" - tu zadas interne cislo tejto DF (vidis ho v lavej hornej casti) a potom "odpocitat z dokladu" tak cez zltu lupu si najdes presne ten zapis na BU, kde je uctovane 314/221 a potvrdis OK... malo by to byt v poriadku aj na saldokonte potom...

mala som obrazok ako nato, ale neviem ho najst... a nemam momentalne cas urobit ho nanovo...
0 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

hotovo ďakujem
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

viete mi, prosím, poradiť: nesedí mi začiatočný účet súvahový, ide o sumu, ktorá je rozdiel medzi výsledkom hospodárenia pred zdanením 3543,- a daňou 142,- kde som urobila chybu?
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

janka: mas zauctovane v starom roku 591/341 ? a na 341 mas ZZ vo vyske danovej povinnosti?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
janka: mas zauctovane v starom roku 591/341 ? a na 341 mas ZZ vo vyske danovej povinnosti?
áno, mám ID 591/341 k 31.12.11 vo výške 142,41 eur
a pozerám hlavná kniha 1.1.12 na 341 je -142,41
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

mne robilo rozdiel na zaciatocnom ucte.. presne o vysku HV... tak som urobila nanovo prechod...

a ako sedi zaciatocny ucet? je v poriadku, sumy sedia? a sedi konecny so zaciatocnym?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

tiež som skúsila nový prechod, konttrolujem aj hlavnú knihu 31.12. aj hlk 1.1.12, všetko sedí, až na tr. 3, tam je rozdiel výška daňovej povinosti, a 701 000 zač. účet súvahový je -3401,13 to je rozdiel medzi HV a daňou
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

a mas v roku 2010 spravenu "zavierku uctovnictva" a potom az prechod do 2011?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

už som urobila aj závierku, v novom roku dám kontrolu a teraz mi vypisuje závažnú chybu, že účet 431 nemá nulový zostatok ... vlastne ten musím zúčtovať v r. 2012

a mám tam staré poznámky, ale verziu mám najnovšiu 15.14
Naposledy upravil janaGT : 23.03.12 at 19:12
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

janka: bez zavierky ti program nezauctuje HV na 431... pozri si, ci mas uctovanu 431 z 2010... ta nesmie ostat na 431 ale treba ju preuctovat na 428, 429... a potom nebude mat 431 zostatok...

ako som pisala, tak 431 uctuje program pri "zavierka uctovnictva" ...
0 0
Tunco Tunco

Tunco je offline (nepripojený) Tunco

Dobrý deň, mám podobný problém čo sa týka poznámok k účtovnej závierky od omegy. Sú to staré poznámky, podľa nových by mali obsahovať 32 strán....ako to riešite ??
0 0
Eva Póčová Eva Póčová

Eva Póčová je offline (nepripojený) Eva Póčová

Ahojte,
potrebujem pomoc. Teraz som začala s účtovníctvom v omege a neziskovou organizáciou. Všetko som zaúčtovala, máme stratu. V súvahe nie sú rovnaké aktíva a pasíva. Skontrolovala som všetko, na strane mámlen zostatky pokladne a BÚ a na strane pasíva mám neuhradené záväzky (zo mzdy ZP, SP, a soc.fond) Kde som spravila chybu, prečo to nie je rovnaké?
ďakujem
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Máš tam aj tú stratu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať