Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Tunco Pozri príspevok
Dobrý deň, mám podobný problém čo sa týka poznámok k účtovnej závierky od omegy. Sú to staré poznámky, podľa nových by mali obsahovať 32 strán....ako to riešite ??
Ak máš stiahnutú verziu Omegy s novými poznámkami, tak tie sú v poriadku. Nemusia mať 32 strán, moje mali len 16 / nedala som tlačiť položky, pre ktoré nemám náplň/. Už som DP aj s poznámkami odovzdala na DÚ
0 0
Tunco Tunco

Tunco je offline (nepripojený) Tunco

truch Pozri príspevok
Ak máš stiahnutú verziu Omegy s novými poznámkami, tak tie sú v poriadku. Nemusia mať 32 strán, moje mali len 16 / nedala som tlačiť položky, pre ktoré nemám náplň/. Už som DP aj s poznámkami odovzdala na DÚ
V poriadku, tom som hneď kludnejší, ďakujem
0 0
Tunco Tunco

Tunco je offline (nepripojený) Tunco

Kto sa vyzná v poznámkach? Potrebujem poradiť, prečo omega neťahá do poznámok sama údaje z účtovníctva?? Napr. čo sa týka odpisového plánu a výšky odpisov, potiahlo Vám to samo alebo ste to museli vypisovať ručne ? Taktiež údaje o Dlhodobom majetku - mám to tam bez záznamov a neviem či je to ok alebo si to mala omega potiahnuť alebo to treba ručne doplniť.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

tunco: kde nie je tlacica "nacitaj udaje z uctovnictva" tak tam vpisujes rucne...
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
janka: bez zavierky ti program nezauctuje HV na 431... pozri si, ci mas uctovanu 431 z 2010... ta nesmie ostat na 431 ale treba ju preuctovat na 428, 429... a potom nebude mat 431 zostatok...

ako som pisala, tak 431 uctuje program pri "zavierka uctovnictva" ...
Andrejka, 431 z roku 2010 nemám, pretože som začala účtovať až v 10/11
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

janka: ale 431 z 2010 predsa mat musis... tu si zauctuje program pri zavierke uctovnictva a pri prechode do roku 2011 ti ju prenesie... otvor si knihu analytickej evidencie pre ucet 431 od obdobia otvorenie po december... predsa tam nieco mat musis... ci uz zisk alebo stratu... ak nemas ziadny zapis, tak tam je problem..
0 0
Eva Póčová Eva Póčová

Eva Póčová je offline (nepripojený) Eva Póčová

Aljok Pozri príspevok
Máš tam aj tú stratu?
Áno mám tam všetko, ale asi som si poplietla riadky, keďže tlačivá sú úplne iné ako pri SRO. Teraz ich vidím prvý krát. Riadky 060 - majetok spolu (strana aktíva) a riadok 104 - vlastné zdroje a cudzie zdroje spolu (strana pasív) sú rovnaké. Je to tak v poriadku?
Súvaha Úč NUJ 1-01 a Výkaz ziskov a strát Úč.NUJ2-01 sú správne prílohy DP. Poznámky neziskovej org. je iné??? (niečo som našla na nete.)
Prosím pozrie mi na to niekto rýchlo?? ďakujem
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

zo stránky drsr: Účtovné výkazy za rok 2011 pre účtovné jednotky, ktoré nie sú založené alebo zriadené na podnikanie a vedú účtovníctvo v sústave podvojného účtovníctva
Naposledy upravil janka67 : 26.03.12 at 12:06
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Ahojte,
prosím o radu:
1. prevod z bežného účtu v EUR na CHF účet v sume 5000 EUR, ako zaúčtovať?
2. na účet CHF príde 5000 EUR, ale 5322,50 CHF - ako zaúčtovať, resp. toto sa mi podarilo nahodiť cez zBV - príjem kurz banky a sedí mi to pekne.
Nesedí mi účtovná suma na 261. Sumy v CHF a EUR sú nulové ale účtovná suma m rozdiel. Neviete mi poradiť, čo s tým?
Kurzový rozdiel na CHF účet je zaúčtovaný a CHF účet je nulový k 31.12. Ale tá 261?
Ďakujem pekne, dúfam, že Omegáci pochopili,čo som tým myslela
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

andreaS Pozri príspevok
janka: ale 431 z 2010 predsa mat musis... tu si zauctuje program pri zavierke uctovnictva a pri prechode do roku 2011 ti ju prenesie... otvor si knihu analytickej evidencie pre ucet 431 od obdobia otvorenie po december... predsa tam nieco mat musis... ci uz zisk alebo stratu... ak nemas ziadny zapis, tak tam je problem..
firma bola založená v októbri 2011
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

janaGT Pozri príspevok
firma bola založená v októbri 2011
janka: na vidiiiis... na tretikrat to citam tak ako som mala ... to vies blondyyyna tak si idem precitat este raz od zaciatku tvoj problem a skusim poradit
0 0
Tunco Tunco

Tunco je offline (nepripojený) Tunco

Zdravím Vás...kedže som bol "hodený rovno do vody" chcem sa spýtať, po uzávierke roka treba čo všetko povytláčať pre evidenciu účtovníctva? Viem že účtovný denník, pokladničnú knihu, knihu pohľadávok a záväzkov, účtovné a daňové odpisy, inventúry účtov. Chýba mi tam niečo, čo by zo zákona malo byť?
ďakujem
0 0
grammatika grammatika

grammatika je offline (nepripojený) grammatika

Hlavná kniha, kniha analytickej evidencie...a nemusis vytlacit, ale staci ulozit v PC forme a pre prípad kontroly pri požiadavke tlačenej formy, vytlačiť
0 0
Tunco Tunco

Tunco je offline (nepripojený) Tunco

Ďakujem grammatika
0 0
Tunco Tunco

Tunco je offline (nepripojený) Tunco

Ako postupujete pri prechode do nového roka. Skontrolujú sa 701 a 702, hlavné knihy, a hor sa na účtovanie nového roka? Alebo je predtým potrebné ešte niečo pokontrolovať?
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, prosím, prosím, začínam s omegou a neviem sa dopátrať, keď zapíšem došlú faktúru do knihy došlých faktúr, prenesie mi do evidencie účtovných dokladov všetko okrem textu faktúry, kde sa má nadefinovať, aby sa preniesol do evidencie účtovných dokladov? Ďakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

iwett: ja uctujem vsteko cez evidenciu... zvolim si okruh dokladov, do kt. nahadzujem a uz "len" tukam cez vzory... naopak to nerobim, tak neviem poradit...
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Ďakujem za reakciu...ja čítam postupne manuál a tu v tipoch radia, že je lepšie faktúry evidovať cez došlé faktúry...
Už som to aj našla....
Ale mám ďalšiu otázku, ako sa nahodia do skladu počiatočné zostatky? Ďakujem.
0 0
andreaS andreaS

andreaS je offline (nepripojený) andreaS

iwett: pociatocny stav skladu myslis? ak ano, tak si vytvoris sklad - prvy je tam zadany, ale prezri si jeho nastavenie, ci ti vyhovuje... a zadas prvy prijem na sklad ... mal by tam byt typ prijmu nieco ako "pociatocny stav"... a postupne si tak naskladnis vsetko co mas mat na sklade... zaroven postupne ako pridavas tovar, tak budes vytvarat aj jednotlive karty majetku...
1 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Takže počiatočný stav je príjemka č. 1? Lebo v každom programe je to ináč. Tak zapíšem PS do príjemky č. 1 a malo by to byť v poriadku. Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať