Zavrieť

Porady

OMEGA - zacinam

uctuje niekto prosim Vas v programe Omega? Neviem ako nahodit vypisy, teda ako to urobit, aby pod jednym cislom bolo viac poloziek? Teraz to robim tak, ze nahadzujem kazdu polozku ako novy doklad a davam tam za cislo dokladu pismeno, odlisujem tak polozky. Napr. 2004/001, 2004/001a, ....
Usporiadat
Lenka2409 Lenka2409

Lenka2409 je offline (nepripojený) Lenka2409

Ahojte poraďáci. Trošku z cesty otázka, ale nevedela som, kam ju zaradiť, tak sa chcem opýtať, či je podľa vás výhodné prejsť z programu ALFA na program OMEGA pri SZČO. Má s tým niekto z vás skúsenosti? resp. účtuje niekto z vás SZČO v sústave podvojného účtovníctva?

Ďakujem za každú odpoveď.
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

SilMar Group Pozri príspevok
ja by som dobropis započítala od faktúry, ktorá prišla v 06/12, veď aj oni to odpočítali z tej faktúry.

aj nad týmto som rozmýšľala, len som si nebola istá, či nemusí byť zápočet faktúr iba s tými, ktorých sa to týka, ale toto bude asi lepšie riešenie
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

poradíte mi, prosím, kde si nastavím, aby sa pri zaúčtovaní DF program automaticky spýtal, či zaúčtovať do napr. januára ... minulý rok sa to pýtal, teraz nie ... je to pre mňa taká kontrola, či som zaúčtovala do správneho mesiaca ...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

janaGT Pozri príspevok
poradíte mi, prosím, kde si nastavím, aby sa pri zaúčtovaní DF program automaticky spýtal, či zaúčtovať do napr. januára ... minulý rok sa to pýtal, teraz nie ... je to pre mňa taká kontrola, či som zaúčtovala do správneho mesiaca ...
Janka, je to v nastaveniach, teraz sa ťa nepýta, lebo máš nastavený január, vo februári sa ťa už bude pýtať Ja si to práve vždy na začiatku mesiaca mením, aby sa ma nepýtal
1 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
Poraďáci, akým typom sumy si mám zaúčtovať príjem ako podiel na VHP, aby mi vstupoval do výpočtu pre koeficient? Typ sumy V je asi blbosť, lebo mi to neťahá do ročného prepočtu DPH. Ďakujem.
0 0
martina1111 martina1111

martina1111 je offline (nepripojený) martina1111

prosím o radu, používam omegu len krátko, potrebujem zaúčtovať platbu dph danovému úradu, pri uzávierke dph som dala volbu preučtovať zostatky dph podla návodu a očakávala by som, že sa mi to objaví v závazkoch resp. pohladávkach ale nič sa mi v závazkoch neobjavilo. Cez volbu bankové výpisy pridaj mi ani možnosť zaplatenia dph neukazuje, co s tým? vdaka
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
martina1111 Pozri príspevok
prosím o radu, používam omegu len krátko, potrebujem zaúčtovať platbu dph danovému úradu, pri uzávierke dph som dala volbu preučtovať zostatky dph podla návodu a očakávala by som, že sa mi to objaví v závazkoch resp. pohladávkach ale nič sa mi v závazkoch neobjavilo. Cez volbu bankové výpisy pridaj mi ani možnosť zaplatenia dph neukazuje, co s tým? vdaka

Úhradu na banke si len zaúčtuj na 343 000 - Omega preúčtováva zostatok na tento účet a po úhrade budeš mať 343 vynulovanú.
0 0
martina1111 martina1111

martina1111 je offline (nepripojený) martina1111

dakujem za odpoved, ešte nechápem jednej veci, ked som spravila volbu preúčtovať zostatky dph,tak mi program systemovo preučtoval zostatky na ID. V ich príručke je jasne napísané: Táto preúčtovaná hodnota predstavuje vzťah voči danovemu úradu, čo ja chápem ako sumu povinnosti resp. nadm. odpočtu, lenže mne sa tento ID vytvoril na celú sumu dph dokopy-sčital mi sumu dph na strane nákupu aj predaja dokopy, čo mi nedáva zmysel, načo je potom takýto ID dobrý?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
martina1111 Pozri príspevok
dakujem za odpoved, ešte nechápem jednej veci, ked som spravila volbu preúčtovať zostatky dph,tak mi program systemovo preučtoval zostatky na ID. V ich príručke je jasne napísané: Táto preúčtovaná hodnota predstavuje vzťah voči danovemu úradu, čo ja chápem ako sumu povinnosti resp. nadm. odpočtu, lenže mne sa tento ID vytvoril na celú sumu dph dokopy-sčital mi sumu dph na strane nákupu aj predaja dokopy, čo mi nedáva zmysel, načo je potom takýto ID dobrý?

Interný doklad preúčtováva z analytík 343 xxx na hlavný účet 343 000 - a zostatok na účte 343 000 predstavuje povinnosť,alebo odpočet voči DÚ a keď prebehne platba tak sa vynuluje, čím je celá 343 vyčistená.
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

poradíte mi prosím? ako evidujete v omege drobný hmotný majetok? potrebujem zaevidovať tlačiareň, notebook a mobilný telefón, keďže všetky som dala ihneď do nákladov na účet 501 900 - kde vediem všetok drobný majetok do 1700 eur, ktorý sa ale používa viac ako 1 rok. Potrebovala by som však k tomu Operatívnu evidenciu, lenže nič také som v omege nenašla. Bude stačiť, keď si to zaevidujem napr. v Exceli kde si urobím tabuľku ? ďakujem pekne za pomoc
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Katarina-fa Pozri príspevok
poradíte mi prosím? ako evidujete v omege drobný hmotný majetok? potrebujem zaevidovať tlačiareň, notebook a mobilný telefón, keďže všetky som dala ihneď do nákladov na účet 501 900 - kde vediem všetok drobný majetok do 1700 eur, ktorý sa ale používa viac ako 1 rok. Potrebovala by som však k tomu Operatívnu evidenciu, lenže nič také som v omege nenašla. Bude stačiť, keď si to zaevidujem napr. v Exceli kde si urobím tabuľku ? ďakujem pekne za pomoc
V stĺpci Evidencia nájdeš Krátkodobý majetok...
0 0
Katarina-fa Katarina-fa

Katarina-fa je offline (nepripojený) Katarina-fa

Krátkodobý majetok som našla, lenže to chápem, že tu sa zaraďuje majetok, ktorý je použiteľný kratšie ako jeden rok a taká tlačiareň a NB sa používa viac rokov. Alebo to môžem do krátkodobého majetku zaradiť napriek tomu, že sa používa dlhšie ?
0 0
Magda Magda

Magda je offline (nepripojený) Magda

Ďobrý deň, mám program Omega, začínam účtova s.r.o. základné imanie, môže mi niekto
pomôct čo si mám otvoriť, účtovné doklady a tam zaúčtovať je to správne, prosím o radu
vopred ďakujem.
0 0
Sylvinka08 Sylvinka08

Sylvinka08 je offline (nepripojený) Sylvinka08

S. r. o. platca DPH vystavuje faktúru za dodanie služieb do Irska platcovi DPH. ako mám zadať typ sumy ku sumu spolu aby mi to išlo priamo do súhrnného výkazu?
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Sylvinka08 Pozri príspevok
S. r. o. platca DPH vystavuje faktúru za dodanie služieb do Irska platcovi DPH. ako mám zadať typ sumy ku sumu spolu aby mi to išlo priamo do súhrnného výkazu?
Typ sumy je Osv - to vstupuje priamo do SV
0 0
Sylvinka08 Sylvinka08

Sylvinka08 je offline (nepripojený) Sylvinka08

Ešte jedna otázka, len sa chcem utvrdiť v tom.

Už sa nemusím isť registrovať na podávanie súhrnnych výkazov.
0 0
SilMar Group SilMar Group

SilMar Group je offline (nepripojený) SilMar Group

Sylvinka08 Pozri príspevok
Ešte jedna otázka, len sa chcem utvrdiť v tom.

Už sa nemusím isť registrovať na podávanie súhrnnych výkazov.
Tak pokiaľ viem, tak nie, len si povinná poslať elektronicky - ak máš náplň. Prázdny sa neposiela.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

ide vám vytlačiť jednoduchý príkaz na úhradu pre vúb? mne nie, pri 1 zadanej platbe vytlačí hromadný ....
0 0
oriesok oriesok

oriesok je offline (nepripojený) oriesok

žena-optimista
Prosím poraďte mi, kde si nastavím v omege zaokruhľovanie sumy na centy.
0 0
andrea andrea

andrea je offline (nepripojený) andrea

trapiaci sa zivnostnik-ekonom ...viac
Dobrý deň,
začínam pracovať v Omege a program mi vytvoril systémový záznam červený príznak automaticky. Nechápem čo s tým mám urobiť keď mi píše, že ostáva uhradiť sumu, ktorá je preúčtovaná???? Ďakujem za každú odpoveď.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať