Zavrieť

Porady

Africké fialky a gloxínie

kh73 kh73

kh73 je offline (nepripojený) kh73

Ahojte.Ja by som sa chcela opýtať ako dosiahnuť aby mi pekne kvitli africke fialky.Kedysi som ich mala ale mi vykapali,ale keď kvitli,tak len sem tam bol kvietok,vôbec nerobili takú bohatú kytičku v strede listov ako to vidieť v obchodoch,alebo na fotkách.Teraz mám zopár vypestovaných z lístkov.Listky sú pekné bohaté ale ani náznak po kvietkoch.Alebo je ešte zavčasu?
Ďalšia vec,veľmi túžim po rôznych gloxíniach,ale bohužiaľ nikto v mojom okolí ich nepestuje.Preto by sa vás chcela opýtať,či by ste nemali zopár zbytočných lístkov,ktoré by som si mohla zakoreniť.Ja by som si ich aj zaplatila.
Ďakujem vám vopred
Usporiadat
Annita Annita

Annita je offline (nepripojený) Annita

Peknučký je. Mne štrajkujú fialky, nechce sa im kvitnúť... už aj Rob`s Boolaroo prestalo. Asi začína zimný spánok...
0 0
Annita Annita

Annita je offline (nepripojený) Annita

Ako omladiť fialku, keď je už veľmi stará? Tu je odpoveď:
Je to síce rusky ale je to pochopiteľne aj pre mňa, kto mimochodom neviem po rusky.
1 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Annita Pozri príspevok
Ako omladiť fialku, keď je už veľmi stará? Tu je odpoveď:
Je to síce rusky ale je to pochopiteľne aj pre mňa, kto mimochodom neviem po rusky.
Ma to jednu velku vyhodu - fialka z ruzice zakoreni do tyzdna, listocky trvaju dlhsie a ruzice menej hniju, ked pustaju korienky ako listocky. Mimochodom, co za nastroj pouzivate? Ja mam v oblube rezacku na listy.
Inak to moze byt aj sok pre niektore zacinajuce fialkacky, ked vidia len tak si zrezat ruzicu od korenov akoby sa nechumelilo. Ja som to raz spravila pred zrakom tety. Darovala som jej fialku a raz som ta prisla a bola uz stara, tak som ju jednoducho odlomila, ze jej ju dam na poriadok a jej skoro oci vypadli, ze co som spravila.
Ja som prezivala mierny stres, ked som prvykrat isla mnozit chimeru. Mala som ju len jednu a mnozenie cez kvetne stvoly zlyhalo, tak som musela skusit mnozit zrezanim ruzice, pricom spodne dva-tri rady listov som nechala a viem, ze som nechala aj trikrat narast na vrchole viacero ruzic a podarilo sa. Tak sa tesim.
1 0
Annita Annita

Annita je offline (nepripojený) Annita

Skúsim pohľadať na nete nejaké video o množení chiméry a capím to sem..
0 0
Chokma Chokma

Chokma je offline (nepripojený) Chokma

Tu je to celkom dobre vysvetlene. Netreba sa bat a lutovat fialku, ved z vrchnej zrezanej ruzice mame tu jednu, ktoru akoze kalicime a pekne narastu nove na vrchu a co je najlepsie - rychlo potom zakorenia.

2 0
beba13 beba13

beba13 je offline (nepripojený) beba13

Annita Pozri príspevok
Veru tak to je fialky milujú svetlo. Ja im v skleníku svietim po obede od 16-00-- do 23-00.
..moje ked su za oknom maju popalené listy a vyblednuté,ale ked su vzdialené su krajšie
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Mne v robote jedna stará fialka na ktorej mi vrch ulomil, keďže to rástlo "skade ruka skade noha". Dala som ten vrch do vody a naozaj veľmi rýchlo pustila korene oproti lístkom vo vode........zasadila som ju a pekne sa drží. Zatiaľ nekvitla, ale snáď aj to bude ....
1 0
Annita Annita

Annita je offline (nepripojený) Annita

Jediná kráska ktorá mi kvitne:
6 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

zase mi rozkvitla nová, od Žofky - Chokmy, veľmi sa jej teším, mala by to byť Bloomin´s Fantasy.
Je v poradí č. 4 a 5.
č. 1 a 2 neviem, od koho mám, tak sa prihláste, je krásna, našla som na nete názov ANYUTKA.
rôzne 007.jpg  
rôzne 006.jpg  
rôzne 008.jpg  
rôzne 005.jpg  
1/1
6 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
....aj moje krásavice sa konečne rozhodli, že budú kvitnúť, tak sa trošku potešte aj Vy......
P1010765.JPG  
P1010766.JPG  
P1010768.JPG  
P1010770.JPG  
P1010800.JPG  

P1010802.JPG  
1/1
6 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

peknučké, tá ružová je jedna a tá istá, len ináč osvietená?
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
foza Pozri príspevok
....aj moje krásavice sa konečne rozhodli, že budú kvitnúť, tak sa trošku potešte aj Vy......
Žofka sú krásné !!!
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Zdenka 0705 Pozri príspevok
peknučké, tá ružová je jedna a tá istá, len ináč osvietená?
Zdeni, je to úplne iná fialka. Tá prvá je sýta tmavo ružová a tá druhá je jemne ružová.
1 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Tak to máš krásne ružové duo ... tú sýto ružovú mám, ale tú bledú nie ...
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Tak to máš krásne ružové duo ... tú sýto ružovú mám, ale tú bledú nie ...
...už je na zozname.....
1 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
mne sa chystá kvitnúť fialka "country cider" - bude to premiera, ale vygooglila som si aká by mala byť a veru mám sa na čo tešiť

tu je foto prevzaté z netu, dúfam, že sa autor nenahnevá:

2 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Tak sa teším, potom nezabudni odfotiť ... podľa foto by mala mať aj krásne pestré lístky
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
Zdenka 0705 Pozri príspevok
Tak sa teším, potom nezabudni odfotiť ... podľa foto by mala mať aj krásne pestré lístky

áno má farebné listy .-) Ježiško doniesol digitálny foťák, tak budem fotiť ako o dušu teraz xi xi xi
2 0
sisima sisima

sisima je offline (nepripojený) sisima

hmm u vás už chodil ježiško? lebo k nám sa chystá až v sobotu...
0 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
no chodil asi som veeeľmi poslúchala keď som to tak skoro dostala
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať