Zavrieť

Porady

Africké fialky a gloxínie

kh73 kh73

kh73 je offline (nepripojený) kh73

Ahojte.Ja by som sa chcela opýtať ako dosiahnuť aby mi pekne kvitli africke fialky.Kedysi som ich mala ale mi vykapali,ale keď kvitli,tak len sem tam bol kvietok,vôbec nerobili takú bohatú kytičku v strede listov ako to vidieť v obchodoch,alebo na fotkách.Teraz mám zopár vypestovaných z lístkov.Listky sú pekné bohaté ale ani náznak po kvietkoch.Alebo je ešte zavčasu?
Ďalšia vec,veľmi túžim po rôznych gloxíniach,ale bohužiaľ nikto v mojom okolí ich nepestuje.Preto by sa vás chcela opýtať,či by ste nemali zopár zbytočných lístkov,ktoré by som si mohla zakoreniť.Ja by som si ich aj zaplatila.
Ďakujem vám vopred
Usporiadat
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
Adelka si šikulka a s kvietkami to vieš.........
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Dievcata,ako dlho trva pokym sa po prijati listka fialky objavia prve nove listocky?
Chcela som si rozmnozit fialky, listocky myslim ze sa prijali,lebo su pekne,pevne. Ale mam ich zasadene uz asi mesiac a pol a stale nic...
0 0
foza foza

foza je offline (nepripojený) foza

večná optimistka
arizona Pozri príspevok
Dievcata,ako dlho trva pokym sa po prijati listka fialky objavia prve nove listocky?
Chcela som si rozmnozit fialky, listocky myslim ze sa prijali,lebo su pekne,pevne. Ale mam ich zasadene uz asi mesiac a pol a stale nic...
Je to individuálne...Niekedy sa objavia nové mladé lístočky už pri korienkoch ešte kým je lístoček vo vode...
No a čo sa týka tvojich lístkov trvá im to možno preto tak dlho, že si ich zasadila hlboko. Ja keď sa neviem dočkať nových lístočkov odhrabnem opatrne trošku zemi okolo zasadenej stonky a tak zisťujem, či už nejdú nové lístky.
No ale nemusíš mať obavy určite sa už aj na tých tvojich lístkoch čoskoro objavia nové lístočky
2 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Dúfam, že sa mi konečne podarí pridať zopár mojich:
Tá posledná- to je jej prvé kvitnutie- tak sa vytešujem :-)
IMG_2833.jpg  
IMG_2834.jpg  
IMG_2837.jpg  
IMG_2832.jpg  
IMG_2839.jpg  

1/1
4 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

Ďakujem Adelka, tú poslednú odfotím keď bude v plnom kvitnutí, má tam kopu výhonkov :-) a ancient lace už sa pekne rozrastá :-), ďakujem
tá tvoja Chirita je prekrásna
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

arizona Pozri príspevok
Dievcata,ako dlho trva pokym sa po prijati listka fialky objavia prve nove listocky?
Chcela som si rozmnozit fialky, listocky myslim ze sa prijali,lebo su pekne,pevne. Ale mam ich zasadene uz asi mesiac a pol a stale nic...
záleží ešte od veľkosti kvetináča, na začiatku mojej fialkárskej "vášne" som bola poučená, že lístok treba sadiť do malého kvetináčika /priemer 5-6 cm/, tiež stonka lístočka by nemala byť moc dlhá, lebo je potom moc hlboko. Ale ak máš lístok zdravý, tak už len trpezlivosť treba
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
dalsie gloxky rozkvitaju
Naposledy upravil Iconka : 21.06.12 at 15:22 Dôvod: pridana foto
cerv.jpg  
fb.jpg  
rb.jpg  
19.jpg  
1/1
1 0
halintoa halintoa

halintoa je offline (nepripojený) halintoa

arizona - ja som sadila lístky 11.5. a dnes som objavila pri dvoch nové rastlinky , tak sa vytešujem, akoby prišli vianoce
iconka - nádhera , mne gloxinky od Teba nahadzujú puky, snáď sa čoskoro aj ja dočkám kvitnutia
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Tak som dost nestastna. 3 nove krasne fialky v kvete som z juhozapadneho okna prelozila na okno severovychodne asi pred 3 tyzdnami, nakolko na tom predoslom uz dost silne pripekalo. No a vsetky kvietky mi vyvedli. Ani netusim, co som pokazila. Boli to novokupene kvietky asi v aprili.
0 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
stale pribudaju dalsie..kazda je ina
trojka.jpg  
1 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
neboj nic, pokial len kvety odisli a rastliny su v poriadku, tak po case opat zakvitnu
1 0
halintoa halintoa

halintoa je offline (nepripojený) halintoa

Ahojte fialkárky, zo zasadených lístočkov mi vychádzajú mladé rastlinky, jeden ten "trs" som rozdelila podľa toho, ako sa mi zdalo, že sú srdiečka rastliniek a rozsadila, ďalšie sa bojím, či je postup správny. Ako rozsádzate vy? Ošetrujete ranu niečím? Nechávate zaschnúť, alebo proste pichnete do zeme?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Rana by nemala byť, veď každá rastlinka - aj malá, má svoje korienky. Možno sa Ti ich nepodarilo rozdeliť takto "bezbolestne". Delím až vtedy, keď je rastlinka dostatočne silná, aby tento zásah prežila, nič sa im dovtedy takto "pokope" nestane. Ak sa Ti rastlinku podarilo rozdeliť tak, že korienky nie sú, stačí dať do vody, rovnako ako lístok na začiatku, rastlinka pustí korienky, a potom môžeš sadiť do zeme.
Ja to robím takto, vyskúšaj, nič sa nestane, keď Ti nejaká odíde, ja som zo začiatku takto presádzala a odrazu som mala z jedného druhu aj po 7 ks, takže vyberaj len silné a zdravé.
0 0
Annita Annita

Annita je offline (nepripojený) Annita

Je tu zopár užitočných videí je to síce po rusky (čomu ja tak nerozumiem) ale hlavnú vec z toho zistíš.

Rozsádzaj iba dostatočne veľke detičky, pri pestrofarebných fialkách sa rozdelujú len tie rastlinky ktoré vo svojom liste majú dostatočnú zelenú farbu, lebo keď ich rozsadíš vtedy keď sú biele uhynú. Keď je rana na rastlinke tak si ich ako už Zdenka povedala nerozdelila bezbolestne. Zemina by mala byt vlchká, ľachká, prevzdušnená, preto sa do zeminy dáva perlit.
3 0
Iconka Iconka

Iconka je offline (nepripojený) Iconka

mám rada prírodu ako takú
nieco u mna
gloxmix.jpg  
3 0
halintoa halintoa

halintoa je offline (nepripojený) halintoa

Zdenka, Annita - ďakujem pekne za rady , btw - Annita, ide o lístky od Teba, ktoré už majú "bábätká " a mladé rastlinky mi krásne vyrátli a kvitnú
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Annita Pozri príspevok
Je tu zopár užitočných videí je to síce po rusky (čomu ja tak nerozumiem) ale hlavnú vec z toho zistíš.

Rozsádzaj iba dostatočne veľke detičky, pri pestrofarebných fialkách sa rozdelujú len tie rastlinky ktoré vo svojom liste majú dostatočnú zelenú farbu, lebo keď ich rozsadíš vtedy keď sú biele uhynú. Keď je rana na rastlinke tak si ich ako už Zdenka povedala nerozdelila bezbolestne. Zemina by mala byt vlchká, ľachká, prevzdušnená, preto sa do zeminy dáva perlit.
Neviem,, ci som dobre porozumela mnozeniu fialiek.Ja som poodlupovala velke neziaduce listy z rastliniek. Ponorila do vody a cakam na korienky.

Tak potom mam do kazdeho crepnika dat len po 2 listy a cakat na mlade vyhonky? Ja som myslela, ze tych listkov tam dam viac.
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

Ak môžem poradiť, najlepšie sa zakoreňujú nie úplne spodné listy /najstaršie/, ale tie, ktoré sú v prostriedku, tj. ani tie najmladšie nie. Dávam do črepníčka /malého, priemer 5-6 cm / len jeden lístok, max 2 z mini fialky. V Tvojom prípade sa môže stať, že nových výhonkov sa veľmi dlho nedočkáš, ak dávaš lístky do veľkého črepníčka. V malom priestore vyženú už za 2-3 týždne.
2 0
andersenka andersenka

andersenka je offline (nepripojený) andersenka

Vek: 34
rozkvitla ružová gloxínka :-)
glox ruž - kópia.jpg  
1 0
halintoa halintoa

halintoa je offline (nepripojený) halintoa

Ja som dnes sadila lístočky do multiplata z muškátov, snáď to nebude zasa príliš malé.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať