Zavrieť

Porady

rakuske daňové priznanie

Chcela by som urobiť DP rakúske a neviem sa celkom v tom orientovať.Vedel by mi niekto poradiť, kde nájdem tlačivo "EINKOMMENSNACHWEIS 2009", myslím, že by to mal byť doklad o prijme. Neviem, či je to originál tlačivo, alebo si ho urobí daňovník sám. Našla som DP rakúske ale nedajú sa vypĺňať ako naše, musím ich vytlačiť a vypísať ručne. Nepozná niekto stránku, kde by sa to dalo urobiť online? Poradil by mi niekto ohľadom vypisovania DP? Chcela by som sa to naučiť, aby som to nemusela dávať robiť. Slovenské viem, len rakúske si nie som celkom istá. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    toria je offline (nepripojený) toria

    toria
    prosím vie niekto poradiť o uplatňovaní si negatívnej dani v Rakúsku na dcérku?
    Dostávame rodinné prídavky, ale povedali nám ,že môže sa žiadať ešte o túto negatívnu daň.

    hojka je offline (nepripojený) hojka

    hojka
    Narok na negativnu dan mas ak si samozivitelka/rozvedena/ale aj ak si vydata a prijem manzela za rok nepresiahne 6000eur.Musis v Rakusku ale podat DP aj ked tvoj cisty prijem nepresiahne 11 000eur za rok.Na jedno dieta je 494 eur.

    rakuske daňové priznanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.