Zavrieť

Porady

kupa zahradky zacarovany kruh

Dobry den,

Mal som zaujem kupit zahradku pri piestanoch ( Drahovce Hat) a nasiel som aj jednu pani s kotorou som sa dohodol. Vsetko sa mi pacilo , dohodli sme sa aj na cene, a tak som zacal vybavovat prevod. To ze zahradka neni v osobnom vlastnictve som vedel a tak som cakal ze pani sa odhlasi z clenstva zvazu zahradkarov a ja sa nahlasim a bude pokoj. Ked som konecne niekoho zo zvazu zohnal , na pocudovanie som dostal odpoved: to sa neda pretoze bol nejaky zakon ktory hovori o tom ze do roku 2008 sa mal podat nejake podnet na vysporiadanie a odkupenie do osobneho vlastnictva na podny fond. A tam figuruje tato pani ako clenka a ze uz sa nemoze odhlasit a ja sa nemozem na nu prihlasit lebo je papiere su na podohospodarskom urade a ze tam je to zamrznute. Ked som zistoval detaily tak som sa dozvedel ze zvaz zahradkaraov podal podnet na odkupenie do Osob.vlast. ale ze nejaki skutocny majitelia nejakych parciel nechceli podu predat za par korun, tak podohospodarsky fond im mal dat nejaku nahradnu podu. Ze pokial by ta pani od ktorej chcem odkupit zahradu chcela vydstupit z prenajmu zahradky ze automaticky by sa uspokojil ten vlastnik a nie ja. Ze pokial pockam tak ze fond by to mal rohodnut a ze potom si to ta pani moze oficialne odkupit a nasledne predat.

Neviete mi poradit co mam spravit? pomoze nejaka zmluva o buducej zmluve? co ked ta pani zomrie? co ked ta pani nepoziada o odkupenie do osobneho vlast.

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    wabi je offline (nepripojený) wabi

    wabi
    Vo všeobecnosti v záhradkárskych osadách je stále viac voľných a neobrábaných parceliek, pretože záhradkári vymierajú.
    Jednoduchšie sa mi vidí začať sa zaujímať na inom mieste a najlepšie nie v záhradkárskej osade, ale niekde kde to má masjiteľa.
    Ak predsa len chcete práve v tejto záhradkárskej osade, tak by som to riešil na vašom mieste nájomnou zmluvou s dlhodobým prenájmom napr. na 30 rokov s pani, tak aby na nej figurovali aj jej potomkovia, záleží samozrejme aj na serioznosti, vo všeobecnosti však by to nemal byť problém. Cena ktorú zaplatíte potom môže byť dopredu vyplateným nájmom.

    kupa zahradky zacarovany kruh

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.