Zavrieť

Porady

Volno kvoli nefunkcnym WC ... ?!?

Pliz help ...

dnes sme od prenajimatela budovy dostali info, ze sa nieco bude opravovat na vodovode a teda nebude tiect voda v piatok od 7:00 do 15:00.

S pitim by nebol problem, ale co s WC?

Moze dat zamestnavatel z tohto dovodu nejake volno? ake? aky § sa na to hodi???

DAKUJEEEM ...
(dufam, ze mi helpnete a uz vo stvrtok vam zazelam pekny vikend )
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Buco je offline (nepripojený) Buco

    Buco
    DAKUJEM,
    takze by sa na to dal pouzit odsek 3 §142 ZP?

    "(3) Ak nemohol zamestnanec vykonávať prácu pre iné prekážky na strane zamestnávateľa, ako sú uvedené v odsekoch 1 a 2, zamestnávateľ mu poskytne náhradu mzdy v sume jeho priemerného zárobku."

    spravne?

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Presne tak. Nebolo by od veci mať spísaný záznam o poruche a tak mať zdôvodnenú platbu náhrady.

    Buco je offline (nepripojený) Buco

    Buco
    máme písomný oznam, o tom, ze "z dovodu nutnej vymeny.. blablabla... bude dna 14.oktobra odstavka dodavky studenej vody do Vasich objektov v case od 7:00 do 15:00"
    to by hadam mohlo stacit

    doplnujuca otazka je: kedze mame bezne pracovu dobu od 8:00 do 17:00 (s obednou prestavkou od 12:00 do 13:00), maju teda vsetci o 15tej na dve hodiny dobehnut, alebo sa na to vykasleme na cely den?

    Luba2 je offline (nepripojený) Luba2

    Luba2
    Podľa mňa, ak prekážka skončila o 15-tej, tak by ste mali do 17-tej ešte robiť, alebo si to nadrobiť inokedy /napr. už vo štvrtok/.

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Ja by som sa dohodla s pracovníkmi, kedy si to nadrobia. Načo ich volať z domu na dve hodiny / a možno aj cestujú /? Dala by som im náhradné voľno a zaevidovala by som odpracovanie tak, ako zvyknete evidenciu NV viesť. To je vec dohody.

    Buco je offline (nepripojený) Buco

    Buco
    ziadny problem.. vsetci maju uz davno nadrobene ...
    ale aj tak sa bude musiet par ludi prestriedat aspon kvoli telefonom a dalsim veciam, ktore sa nezastavia len preto, ze nam nepotece voda

    DAKUJEEEEM

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Buco
    ziadny problem.. vsetci maju uz davno nadrobene ...
    ale aj tak sa bude musiet par ludi prestriedat aspon kvoli telefonom a dalsim veciam, ktore sa nezastavia len preto, ze nam nepotece voda
    DAKUJEEEEM
    Potom doma všetko vykonať, umyť ruky a hurá do práce. :p

    Volno kvoli nefunkcnym WC ... ?!?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.