Zavrieť

Porady

bolesť chrbtice

Dobrý večer. Dlhodobo trpím bolesťamy chrbtice. Od vianoc sa bolesť veľmi zhoršila. Bolia ma a trpnu mi obe nohy, zakopávam a padám. Lekárka mi predpísala tramal a uzavrela to, lebo na MR sa nič nenašlo. Prosím poraďte mi ako by som mala pokračovať v prípadnej liečbe, alebo na koho sa mám obrátiť aby mi pomohol. Prikladám výsledok MR. veľmi pekne ďakujem za každú radu. Renka
Hyperlordóza L chrbtice.
Osteochondróza, vákuová degenerácia medzistav. platničky L5-S1. Zúžený medzistav. priestor L5-S1. Centrálna
hernia disku L5-S1 plošného difúzneho charakteru, s kontaktom na štruktúry dur. vaku a koreň, štruktúry L5-S1 bilat
mierneho stupňa.
Ostatné medzistav. štrbiny bez diskogénnej lezie.
Spinálny kanál normálnej šírky, nestenotizovaný, bez expanzie intradurálne, extradurálne, intramedulárne. Conus
medullaris, štruktúry filum terminale, caude equinae bez kompresie, bez ložiskových path. zmien. Telá stavcov bez
štrukturálnych path. zmien.
Spondylofyty ventrálnych okrajov tiel stavcov difúzne. Začínajúce známky spondylózy L chrbtice.
Záver:
Osteochondróza a vákuová degenerácia medzistav. platničky L5-S1. Mierna centrálna protrúzia platničky L5-S1
plošného, difúzneho charakteru, s kontaktom na štruktúry dur. vaku a koreň, štruktúry L5-S1 bilat, s možným
miernym tlakom na neuroštruktúry spin. kanála.
Začínajúce známky spondylózy L chrbtice.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    http://www.ruvzlm.sk/oddelenie/opz/drz-stoj-bro.pdf

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Mária27, vieraaaa, fulmaja, betka631, Danielle369, Valcake
    6

    Valcake je offline (nepripojený) Valcake

    Valcake
    http://www.akosatorobi.sk/video/1621...-kubansky-krok

    http://www.akosatorobi.sk/videa/cviky

    ..a takto celé telo.
    Naposledy upravil Valcake : 10.11.10 at 23:43

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    zdenka131, betka631, Danielle369, fulmaja, vieraaaa, Mária27
    6

    BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

    BXLmiami
    Je tam problém s prechodom...no a teraz to neviem preložiť,lumbálnej a sakrálnej chrbtice,L5 S1,nehýbe sa to poriadne,treba sa udržať v pohybe,rozcvičovať ale pomaly,nejaká kalenetika alebo pilates a spraviť si spevnenie zo svalov v tej oblasti.Medzistavcový priestor je zužený a stuhnutý a preto to trpnutie nôh.Ak je nadváha tak schudnuť.Iné sa nateraz robiť nedá.

    31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

    31Jankal
    Poprosím Vás o cviky na driekovú hyperlordozu. Má s tým niekto skúsenosti ako posilnovať telo? Dakujem za cviky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.