Zavrieť

Porady

§9 Dodanie služby ods.4

Prosím bude niekto taký ochotný a vysvetlí mi-najlepšie na praktickom príklade znenie vyššie uvedeného §-u a prísl. odseku?
Znenie: ak zdaniteľná osoba vo svojom mene pre inú osobu obstará dodanie služby,platí,že táto zdaniteľná ososba službu sama prijala a sama zdanila. Ako čítam,tak čítam-nerozumiem

Sme firma,ktorá organizuje dodávky pre materskú firmu na základe zmluvy pre CZ.Vyfakturujem dodanie služby s odvolávkou na §15 ods.1,dph je povinný odviesť príjemca § 69 ods.3 (čiže CZ)
Táto služba vstupuje do Súhrnného výkazu(SK) bez ohľadu na jej výšku mesačne( pri tovare do 100 tiís.EUR/kvartálne)

mám tento postup správny? vďaka všetkým
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Len v rýchlosti, DP ešte tlačia, tak podľa mňa napríklad firma A kúpi letenky aj pre zamestnancov firmy B a tieto im potom vyfakturuje.

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    bazalka Pozri príspevok
    Prosím bude niekto taký ochotný a vysvetlí mi-najlepšie na praktickom príklade znenie vyššie uvedeného §-u a prísl. odseku?
    Znenie: ak zdaniteľná osoba vo svojom mene pre inú osobu obstará dodanie služby,platí,že táto zdaniteľná ososba službu sama prijala a sama zdanila. Ako čítam,tak čítam-nerozumiem

    Sme firma,ktorá organizuje dodávky pre materskú firmu na základe zmluvy pre CZ.Vyfakturujem dodanie služby s odvolávkou na §15 ods.1,dph je povinný odviesť príjemca § 69 ods.3 (čiže CZ)
    Táto služba vstupuje do Súhrnného výkazu(SK) bez ohľadu na jej výšku mesačne( pri tovare do 100 tiís.EUR/kvartálne)

    mám tento postup správny? vďaka všetkým
    (4) Ak zdaniteľná osoba [B][vo svojom mene pre inú osobu obstará dodanie služby, platí, že táto zdaniteľná osoba službu sama prijala a sama dodala.
    Mysli sa tym refakturacia sluzby . Obstarate sluzbu od dodavatela pre tretiu osobu.Vam bude dodavatel fakturovat=prijali ste sluzbu /uplatnite narok na odpocet ak mozete/ no a nasledne vy fakturujete dalej=sama dodala/odvediete dan na vystue-fakturutete tej tretej strane/.
    Tej druhej casti nerozumiem.

    bazalka je offline (nepripojený) bazalka

    bazalka
    druhá časť je príklad služby,ktorú vykonáva naša firma (v tomto príklade nejde o refakturáciu) či je tento pospup správny :Vyfakturujem dodanie služby s odvolávkou na §15 ods.1,dph je povinný odviesť príjemca § 69 ods.3 (čiže CZ)
    Táto služba vstupuje do Súhrnného výkazu(SK-teda nám) bez ohľadu na jej výšku mesačne( pri tovare do 100 tiís.EUR/kvartálne)

    ALBO je offline (nepripojený) ALBO

    ALBO
    bazalka Pozri príspevok
    druhá časť je príklad služby,ktorú vykonáva naša firma (v tomto príklade nejde o refakturáciu) či je tento pospup správny :Vyfakturujem dodanie služby s odvolávkou na §15 ods.1,dph je povinný odviesť príjemca § 69 ods.3 (čiže CZ)
    Táto služba vstupuje do Súhrnného výkazu(SK-teda nám) bez ohľadu na jej výšku mesačne( pri tovare do 100 tiís.EUR/kvartálne)
    Nenapisali ste aku sluzbu a komu fakturujete. Ale ak naozaj ide o sluzbu podla 15/1 pre podnikajucu osobu tak cech ma povinnost odviest DPH ale nie podla 69/3 ale obdobneho paragrafu vo svojom zakone. Pre tento pripad by mali byt totozne. SV ano.

    §9 Dodanie služby ods.4

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.