Zavrieť

Porady

Balkónové paradajky

Som začínajúci pestovateľ /zeleniny/ balkonovej. Chcem sa opýtat
kedy je správne presadit/do vetsieho crepníka/ paradajky vid príloha dole.
A ako casto ich zalievat teraz napr.ked rastu výhonky aby som nieco nepokazil
Výhonky zatial rastú celkom rýchlo som prekvapený. Neviem ci sa hnoja uz ked su
male rastlinky alebo az ked su velké
Naposledy upravil chevy_chase : 29.03.10 at 17:39
Usporiadat
willma willma

willma je offline (nepripojený) willma

TaraNoelle
že mám všade vošky ((

Tento rok som fakt investovala so balkónov a teraz toto, vošky mávam až koncom leta a nie toľko. Jáááj.......
Mierna zima - škodcovia prežili v nadmernom množstve
0 0
J500j J500j

J500j je offline (nepripojený) J500j

arizona
alaya1
Nie som zrovna domaci kutil, snad mate dobru radu. kde zohnat oporu -tycky ku paradajkam. Potrebovala by som take cca 1 m dlhe drevene. pozerala som vsade, nasla som len akesi kovove tyce, na ktore sa ma paradajka omotavat, ale mne to na balkon nevyhovuje a bolo to aj dost drahe.
Tie omotavacie su slabe na vyssie paradajky.
Mne sa osvedcilo davat kratsiu tycku iba pokym paradajka vyrastie,aby mala oporu pri koreni. Potom ich privazujem na spagat, spusteny od stropu.Aspon nepadaju do boku /ako pri tych vnkovatych tyckach/
Tie vlnkovaté tyčky nie su vlnkovaté ale tvaru skrutkovice . Je to veľkou výhodou pretože rajčiny vedené stredom takto vytvarovanej tyče nepotrebuje ďalšiu oporu pretože ju táto podopiera (obkrúca) zo všetkých strán a po celej výške.
Naposledy upravil J500j : 04.06.14 at 11:58
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Musim sa pochvalit, paradajkam sa u mna dari. Vsetky krasne vyrastli a su v plnom kvete. Uz len cakam, kedy sa objavi nejaky malicky plod. dakujem skusenym za cenne rady.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

J500j
arizona
alaya1
Nie som zrovna domaci kutil, snad mate dobru radu. kde zohnat oporu -tycky ku paradajkam. Potrebovala by som take cca 1 m dlhe drevene. pozerala som vsade, nasla som len akesi kovove tyce, na ktore sa ma paradajka omotavat, ale mne to na balkon nevyhovuje a bolo to aj dost drahe.
Tie omotavacie su slabe na vyssie paradajky.
Mne sa osvedcilo davat kratsiu tycku iba pokym paradajka vyrastie,aby mala oporu pri koreni. Potom ich privazujem na spagat, spusteny od stropu.Aspon nepadaju do boku /ako pri tych vnkovatych tyckach/
Tie vlnkovaté tyčky nie su vlnkovaté ale tvaru skrutkovice . Je to veľkou výhodou pretože rajčiny vedené stredom takto vytvarovanej tyče nepotrebuje ďalšiu oporu pretože ju táto podopiera (obkrúca) zo všetkých strán a po celej výške.
Ano, umysel bol dobry. Aj sa pekne dari rajcinky okolo tej tyce obtacat. Ale iba do tej doby,pokym je rajcinka mensia.
Ked viac narastie do vysky a je obsypana plodmi, tak vahu celej rastliny neunesie a pada k zemi. Takze pre mna je nepouzitelna, lebo ja potrebujem pevnu,stabilnu oporu,aby mi rajciny udrzala vtedy, ked to potrebuje rastlina najviac. To uz lepsiu skusenost mam s roxorovymi tycami, tie su ovela pevnejsie,daju sa aj hlbsie natlct do zeme, takze sa nezvalia aj s rastlinou.
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Moje balkonove paradajky málo odhadzujú. Kvitnúť aj kvitnú, ale mám pocit, že plodov je žalostne málo. Snažím sa ich pravidlne triasť. Myslíte, že by pomohol štetec a opeľovať? Predpokladám, že aj nejake hnojivo by bolo fajn, ale to zatiaľ nechcem. Maximalne tak vykvasená žihľava.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Mne suseda poradila, aby som bruskom ukazovaka sa odspodu dotkla lahucko kvietka a potom dalsieho a tak opelovala, robim to tak vysledok je viditelny.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

arizona
J500j
arizona
alaya1
Nie som zrovna domaci kutil, snad mate dobru radu. kde zohnat oporu -tycky ku paradajkam. Potrebovala by som take cca 1 m dlhe drevene. pozerala som vsade, nasla som len akesi kovove tyce, na ktore sa ma paradajka omotavat, ale mne to na balkon nevyhovuje a bolo to aj dost drahe.
Tie omotavacie su slabe na vyssie paradajky.
Mne sa osvedcilo davat kratsiu tycku iba pokym paradajka vyrastie,aby mala oporu pri koreni. Potom ich privazujem na spagat, spusteny od stropu.Aspon nepadaju do boku /ako pri tych vnkovatych tyckach/
Tie vlnkovaté tyčky nie su vlnkovaté ale tvaru skrutkovice . Je to veľkou výhodou pretože rajčiny vedené stredom takto vytvarovanej tyče nepotrebuje ďalšiu oporu pretože ju táto podopiera (obkrúca) zo všetkých strán a po celej výške.
Ano, umysel bol dobry. Aj sa pekne dari rajcinky okolo tej tyce obtacat. Ale iba do tej doby,pokym je rajcinka mensia.
Ked viac narastie do vysky a je obsypana plodmi, tak vahu celej rastliny neunesie a pada k zemi. Takze pre mna je nepouzitelna, lebo ja potrebujem pevnu,stabilnu oporu,aby mi rajciny udrzala vtedy, ked to potrebuje rastlina najviac. To uz lepsiu skusenost mam s roxorovymi tycami, tie su ovela pevnejsie,daju sa aj hlbsie natlct do zeme, takze sa nezvalia aj s rastlinou.
ja som balkonove vyviazala o bambusove tycky a vrch som prichytila snutkou o snuru na pradlo, takze pekne drzia.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alaya1
arizona
J500j
arizona
alaya1
Nie som zrovna domaci kutil, snad mate dobru radu. kde zohnat oporu -tycky ku paradajkam. Potrebovala by som take cca 1 m dlhe drevene. pozerala som vsade, nasla som len akesi kovove tyce, na ktore sa ma paradajka omotavat, ale mne to na balkon nevyhovuje a bolo to aj dost drahe.
Tie omotavacie su slabe na vyssie paradajky.
Mne sa osvedcilo davat kratsiu tycku iba pokym paradajka vyrastie,aby mala oporu pri koreni. Potom ich privazujem na spagat, spusteny od stropu.Aspon nepadaju do boku /ako pri tych vnkovatych tyckach/
Tie vlnkovaté tyčky nie su vlnkovaté ale tvaru skrutkovice . Je to veľkou výhodou pretože rajčiny vedené stredom takto vytvarovanej tyče nepotrebuje ďalšiu oporu pretože ju táto podopiera (obkrúca) zo všetkých strán a po celej výške.
Ano, umysel bol dobry. Aj sa pekne dari rajcinky okolo tej tyce obtacat. Ale iba do tej doby,pokym je rajcinka mensia.
Ked viac narastie do vysky a je obsypana plodmi, tak vahu celej rastliny neunesie a pada k zemi. Takze pre mna je nepouzitelna, lebo ja potrebujem pevnu,stabilnu oporu,aby mi rajciny udrzala vtedy, ked to potrebuje rastlina najviac. To uz lepsiu skusenost mam s roxorovymi tycami, tie su ovela pevnejsie,daju sa aj hlbsie natlct do zeme, takze sa nezvalia aj s rastlinou.
ja som balkonove vyviazala o bambusove tycky a vrch som prichytila snutkou o snuru na pradlo, takze pekne drzia.
Balkonovky byvaju vacsinou nizkeho vzrastu, tam nie su tieto tocive tycky potrebne, tam staci aj nizsie palicka.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

arizona, ja som kupila asi aj tie tahave, ci ako sa volaju, lebo su uz dost velke - su to zlte hruskovite , na fotke vyzerali chrumkavo, som sa ulakomila, ale tie tocive tycky by mi v nizsej zemine ani nedrzali, v baumaxe ich mali asi 1.50 m vysoke a tazke.
0 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Iba tak zobkám z balkóna jedno hubky
ž_PARADAJKA.jpg  
č_PARADAJKA.jpg  
ž_PARADAJKA1.jpg  
ž_PARADAJKA3.jpg  
č_PARADAJKA3.jpg  

1/1
5 0
2009 2009

2009 je offline (nepripojený) 2009

Toto síce k paradajkám nepatrí ale je to štipľavá mňamka
FEFERONKA.jpg  
4 0
kopretinka kopretinka

kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

tento rok nič moc......už sú aj zrelé,aj som koštovala,dobré sú....ale málo.
IMG_9284.JPG  
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

alaya1
arizona, ja som kupila asi aj tie tahave, ci ako sa volaju, lebo su uz dost velke - su to zlte hruskovite , na fotke vyzerali chrumkavo, som sa ulakomila, ale tie tocive tycky by mi v nizsej zemine ani nedrzali, v baumaxe ich mali asi 1.50 m vysoke a tazke.
Tie hruskovite, zlte byvaju vysoke aj dva metre! Treba zastrihovat vrch,aby sa moc nerozrastali.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať