Zavrieť

Porady

Zrážková daň zle vypočítaná zamestnávateľom

Dobrý deň,

prosím o pomoc,
10-12mesiac roku 2009 som pracoval na dohodu v jednej firme, kde ich mzdárka, pri výplatných páskach mi nenapísala zrážkovu daň, na november a december, mal som ju len na oktobrovej páske. Zistil som to až vo februári, pri zaučtovanávaní mzdí do učtovníctva. Teraz pri vyučtovaní ročnom, som mal na potvrdení napísané hrubý príjem 300euro,mesačne 100hrubého, no ako tam je riadok že dan z príjmu teda tých 300euro, tak tam som mal len 19euro, to značí, že teda len za ten oktober....kedže ide o zrážkovu dan, mala by mi byt vrátená v plnej sume, pokial sa nemýlim!? čo teraz s tým??? dnes som sa tej mzdárky pýtal, a povedala mi že hej, spravila tam chybu...a tým to končilo, no pre mna to zanemná že budem mat o 38 euro menej vrátenu dan z príjmu???? či nie???? dakujem za pomoc.......
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Ak ti daň nebola zrazená, nemôže byť ani vrátená.
    Ak ti zrazili 19 €, nemôžu ti vrátiť 57€

    beny444 je offline (nepripojený) beny444

    beny444
    no to hej, ale čo teraz ked oni uvidia do očí bijúce číslo že uhrn príjmov 300euro, z toho dan, len 19euro???? nebudu z toho problémy, že je to zle vyčíslené???? bo iné čísla tam nie su na celom tlačive

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    keď nezrazila, tak to máš k dobru - čiže si o nič neprišiel - prečiarknuté sa týka len v prípade, ak by si nepodával DP, čo však ani tam nemusíš uvádzať, prijmy zdaňované zrážkovou daňou sa považujú za vysporiadané
    Naposledy upravil hanelie : 29.03.10 at 17:08

    beny444 je offline (nepripojený) beny444

    beny444
    k dobru ani nie, pretože mne dali ako vždy, takže som nemal naviac o tie dane, ale akoby som ich mal zrazené...len oni to neodviedli...a nedalo by sa to danové priznanie nejako opraviť?...resp. oni to potvrdenie opraviť a tým pádom mne by pridali o tých 38euro viac?či by s tým boli nejaké velké papierovačky???bo aj dátum tlačí

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    pre ujasnenie
    dostal si na výplatu:
    1. oktober 81
    2.november 100
    3.december 100
    ?

    beny444 je offline (nepripojený) beny444

    beny444
    no nie, mne vyplatili vždy 81euro, bo ani pásky mi viac menej nedali...len tu oktobrovu mám....asi mi tie ostatné dve nedali, bo vedeli, že je to zle,...neviem a kedže som tam na dohodu, a odmena je tým pádom rovnaká každý mesiac, tak som to akosi ani nevyžadoval...

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    to znamená, že daň bola strhnutá, žiadaj od mzdárky opravené potvrdenie o prijmoch ! / pozor na termín podania DP

    beny444 je offline (nepripojený) beny444

    beny444
    ona práve strhnutá nebola, to len oni mi vyplatili menej, bo to brali tiež automaticky tu sumu, že znova to bude 81euro, len mna okrátili o to, no na danový urad sa to vobec nedostalo....akože zrazená dan nejaká....a to je ten moj problém teraz...je tam akosi bordel ...

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Jednoznačne žiadaj opravené potvrdenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.