Zavrieť

Porady

Aké módne značky sú naozaj kvalitné?

Ahojte poraďáci, počas 15-tich rokov zárobkovej činnosti sa mi v skriniach nazhromaždilo veľa oblečenia rôznych značiek, od drahých až po kúsky z tržnice. Teraz sa sťahujeme a každý jeden kus oblečenia môjho, aj manželovho a synovho, plus uteráky a obliečky, mi prejde rukami. Kopec oblečenia za drahé peniaze (najmä Promod, Zara, Esprit, ale aj obliečky Scan Quilt) o ktoré som sa poctivo starala (teda pranie podľa údajov na visačkách atď.) vyzerá ako zo sekáča, a paradoxne niektoré veci za pár korún vyzerajú aj po rokoch dobre. Preto mi napadlo založiť tému, s ktorými módnymi značkami ste fakt spokojní a do čoho sa oplatí investovať. A ešte pridám, že najkvalitnejším kúskom oblečenia môjho šatníka (pomer cena - výkon) sú jedny obyčajné letné šaty na ramienka, ktoré nosím v lete nonstop, a ktoré som kupovala v roku 1996. Sú značky Elle.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
kamoska1 kamoska1

kamoska1 je offline (nepripojený) kamoska1

lujza.j Pozri príspevok
pre každého z nás je kvalitná určite iná značka, pretože každý ma s tou alebo onou značkou iné skúsenosti ja teda určite nie Kenvelo, Teranova a iné značky, ktoré sa tu v SR tvária "luxusne" aspoň cenami, pritom v ostatných krajinách je to lacný textil.
Tak to maš pravdu,že u nas na slovensku sa tvaria luxusne cenami všetky obchody.Minuly rok sme boli na vypredajoch v Rakusku a tam som videla a aj sme nakupili značkovu obuv čo u nas stoji okolo 70 EU,tam bola v akcii za 20 EU.U nas sa to nemôže stať taka akcia.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

kamoska1 Pozri príspevok
Tak to maš pravdu,že u nas na slovensku sa tvaria luxusne cenami všetky obchody.Minuly rok sme boli na vypredajoch v Rakusku a tam som videla a aj sme nakupili značkovu obuv čo u nas stoji okolo 70 EU,tam bola v akcii za 20 EU.U nas sa to nemôže stať taka akcia.
u nás je tragédia to, že naši "obchodníci" nevedia čo znamená slovo akcia, u nás v akcii nejde obchodníkovi o to aby sa sezónneho tovaru v prvom rade zbavil, ale aby zarobil už nehovoriac o tom, že tovar tu predávaný je určený pre východný trh
0 0
doktor23 doktor23

doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac
Ja som spokojný so značkou Kappa
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

...inak ja roky /teda ešte pred rokom 1989/ fungujem na zn. Mustang-rifle a podprsenky zn. Triumph. to sú značky ktoré ma roky nesklamali a to ešte z éry Tutexu
1 0
Anna123 Anna123

Anna123 je offline (nepripojený) Anna123

...ja som spokojná s obchodom Marks Spencer...
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Anna123 Pozri príspevok
...ja som spokojná s obchodom Marks Spencer...
Je to dobrá značka, ale nemajú malé veľkosti. Vybrala by som si, ale smola, na mňa tam nemajú...
0 0
vieragash vieragash

vieragash je offline (nepripojený) vieragash

Z tych luxusnejsich Ralph Lauren alebo Lacoste. Tie tricka jednoducho skoro nezoderies. Roky vyzeraju rovnako, tvarom aj farbou. Velmi ma sklamal Hugo Boss. Rifle sa manzelovi roztrhli pri vrecku hadam hned o mesiac, tricka sa vygajdaju a stratia farbu . No proste ksunt na entu.
Pre zeny su este krasne a materialovo genialne talianske znacky Fornarina A Fracomina, ale tam to uz vidno dost aj na cene
Jedna sa samozrejme o originaly, kupene v Peek and Cloppenburg. Inak tam sa vyborne nakupuje, a ked su zlavy, tak tam mate luxusne znacky za dobre ceny. A pripadne ine kvalitne a lacnejsie znacky ako Tom Tailor, Jack and Jones, Montego, Esprit, S. Oliver a pod.
Kenvelo a Terranova.... No, tam som nakupovala kedysi, ale nestalo to za to. Za malo penazi malo muziky doslovne. Nic to nevydrzalo. Akurat rifle z Terranovy mam rada, vyborne sedia a nemenia tvar. Teraz som tam kupila dvojo po 10E a paraaada.
0 0
lola87 lola87

lola87 je offline (nepripojený) lola87

Ja som investovala do zimnej bundy Burton s vodným stĺpcom 5000, cca 6 rokov dozadu. vtedy ta bunda stala cca 5000 sk, ale musím povedať, že kúpa sa oplatila. Cez zimu nosím bundu Burton takmer nonstop nielen na bežné nosenie, ale aj na svah a musím povedať, že som nad mieru spokojná. Tá bunda aj po toľkých rokoch vyzerá ako nová a spĺňa všetky funkcie.
Pokiaľ ide o spodné prádlo, je dosť ťažké nájsť kvalitu. Nedávno som však natrafila na značku spodného prádla Milavitsa. Mám od nich pár kúskov a zatiaľ som spokojná
2 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

mne stačí 4-pásikový adidas - vidieť,a mám nervy.čím viac pásikov,tým lepší adidas.či adiads?
0 0
Luky89 Luky89

Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

Najlepšia značka na obuv Island Obuv Slovenskej alebo českej výroby. Mal som od nich botasky vydržali 3 roky (nie že by sa rozpadli ale zvršok už bol dosť znečistený a ani čistenie nepomohlo) dennodenného nosenia mesto,les,.... Cena vtedy stáli niečo okolo 500 Sk. A opäť som si ich kúpil vrelo odporúčam.
0 0
lenkavi lenkavi

lenkavi je offline (nepripojený) lenkavi

Ahojte, nechcete vyhadzovat vela penazi za nakup kvalitneho spodneho pradla /detske, panske, damske/ v malych obchodoch ci nakupnych centrach? ozvite sa. Doveziem vam ho priamo z Talianska od vyrobcu cim pekne usetrite.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Quelle !...strašné...čo prišlo, to som vrátila. Niečo som si nechala - pyžamo - viac široké ako dlhé (hrôza), kvalita ako od Číňana. Terranovu taktiež nemusím, číňanov detto. Nekupujem podľa značky, ale podľa celkového dojmu - materiál, kvalita šitia / cena . Nakupujem s rozumom ! Radšej dám trošičku viac peňazí za jednu vec, ktorá mi vydrží viac rokov ako 5krát niečo lacné. Potom to dopadne tak, že raz operiem a môžem to použiť ako handru.

Posteľné prádlo jedine "Matějovský" z Čiech . Výborná kvalita bavlny, husté tkanie, pekné vzory

A nie je Made in CHINA ako MADE IN CHINA. Všetci svetoznámi výrobcovia si dávajú vyrábať veci v Ázii, pretože je tam lacná pracovná sila, ale materiál si dodávajú sami.

A naše "obchodné centrá " ??? ....handry H@M, Newyorker, Gate a im podobné...všetko rovnaké veci, rovnakej kvality, bohužiaľ cenovo strašne vysoko a každý má prišitú LEN tú svoju visačku, ale model je rovnaký, aj farby (((
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

jess Pozri príspevok
Radšej dám trošičku viac peňazí za jednu vec, ktorá mi vydrží viac rokov ako 5krát niečo lacné.
Daška, ale takto budeš každý rok držať krok s modou... Nie ?
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Janko, na to som už staráááá a postava už nie je č.36 . Včul musím véééľmi dobre vyberať, aby dačo aj sadlo , lebo na "eiffelovky" prestali vyrábať
0 0
allgreen allgreen

allgreen je offline (nepripojený) allgreen

Ľudom j**e, nielen tu ale na celom svete ...viac
pekna tema, pekne som sa zacital az tak ze som otovril skrinu a pozrel na tricka.. takto to dopadlo ...pred 6 rokmi som pracoval v anglicku zopar triciek co som si kupil mam dodnes a su v slusnom stave jedno zn. ANIMAL a druhe XPLICIT - u nas, neviem este som ich nevidel nikde
dalej bolo svajciarsko pred 4 rokmi a zn. LERROS tiez 2 tricka a su ako nove + nike botasky aj tie mam dodnes ale uz len do vinice a zahrady
A najnovsie veci co som kupil doma su na tom najhorsie slovensky Newyorker HM a pod. sa tricka vytahaju vyblednu potlac sa vyperie no vsetko su to tie lacnesie kusky, kedze uz som doma
0 0
lma633593 lma633593

lma633593 je offline (nepripojený) lma633593

Ja som kupovala komerčné značky ale nič dlho nevyržalo, poslednou dobou nakupujem z....., majú tam fakt všetko navyše za dobré ceny.
Naposledy upravil Chobot : 01.10.21 at 14:10
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať