Zavrieť

Porady

Ako je toto možné???

V RZZP za r. 2008 nám vyšiel nedoplatok na poistnom 107,19 €. Pri spracovaní RZZP za r. 2009 som zistila, že v účtovníctve neevidujeme úhradu nedoplatku 107,19 € a po konzultácii s pracovníčkou ZP mi potvrdila, že takú platbu naozaj nedostali (dala mi výpis platieb a sú tam len bežné preddavky), ale zároveň povedala, že NEMÁME žiadne podlžnosti a všetko je vyrovnané. Tak to naozaj nechápem, mali sme nedoplatok, ktorý sme neuhradili a napriek tomu poisťovni nič nedlžíme???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Andyke Pozri príspevok
    Urobili ste RZZP za rok 2008 dobre?

    Navrhujem, aby si išla do ZP a vyžiadaj od nich celú históriu predpisu a platieb na zdrav.poistenie.
    A porovnáš s Vašou evidenciou. A z tej zostavy by si zistila príp. rozdiely. Je to najjednoduchší spôsob.
    Ak je to VšZP,
    tak či urobíte dobre alebo zle je to jedno.

    U mňa robili sami, od samého začiatku a stále sú tam chyby. Vracali mi preplatky, tento rok zahlásili, že mám nedoplatok. Ale v RZZP im vyšiel preplatok /rátali oni/ 20 eura, a domov mi prišiel list, ktorým ma informovali, že preplatok 40 € mi zdania, a rozdiel použijú na úhradu nedoplatku. No medzitým ma dotlačili nejaký "nedoplatok" uhradiť.

    Ako mám z toho ešte väčší bordel a hokej ako kedysi dávno na začiatku.

    Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

    Žabinka
    Sharon Pozri príspevok
    V RZZP za r. 2008 nám vyšiel nedoplatok na poistnom 107,19 €. Pri spracovaní RZZP za r. 2009 som zistila, že v účtovníctve neevidujeme úhradu nedoplatku 107,19 € a po konzultácii s pracovníčkou ZP mi potvrdila, že takú platbu naozaj nedostali (dala mi výpis platieb a sú tam len bežné preddavky), ale zároveň povedala, že NEMÁME žiadne podlžnosti a všetko je vyrovnané. Tak to naozaj nechápem, mali sme nedoplatok, ktorý sme neuhradili a napriek tomu poisťovni nič nedlžíme???
    V poisťovniach obvykle pravá ruka nevie, čo robí ľavá. Radšej po tom ešte popátraj aj u inej pracovníčky, aby ťa to o pár rokov nezaskočilo.
    Na Slovensku, a v poisťovniach je všetko možné.

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Urobili ste RZZP za rok 2008 dobre?

    Navrhujem, aby si išla do ZP a vyžiadaj od nich celú históriu predpisu a platieb na zdrav.poistenie.
    A porovnáš s Vašou evidenciou. A z tej zostavy by si zistila príp. rozdiely. Je to najjednoduchší spôsob.

    Sharon je offline (nepripojený) Sharon

    Celkom obyčajná baba s hlavou v oblakoch, ale s nohami na zemi... ...viac Sharon
    nie, preplatok tam nebol žiadny, ani predchadzajuce roky - vždy sme všetko vyrovanali

    Aďka S je offline (nepripojený) Aďka S

    asimetrická personalistka, matka 2 detí ...viac Aďka S
    tiež sme potrebovali potvrdenie o tom, že ako firma nemáme pdlžnosti voči ZP. Vo VšZP mi povedali, že z RZZP roku 2008 máme pri 2 ľuďoch nedoplatok. Poslali mi aj predpisy, ako to majú oni nahraté. Naša evidencia vyzerala inak, tak som sa tam zastavila osobne a tam mi povedali, že neevidujú žiadne nedoplatky z RZZP. Tiež som si povedala, že počkám, kým upadne chaos okolo RZZP 2009 a opýtam sa zas. Aby ma opäť raz nezaskočili hláškou, že nereagujem na listy, keďže druhú informáciu mám len "per huba". :-(

    Ako je toto možné???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.