Zavrieť

Porady

okamžitá výpoveď zo str. zamestnanca

adus adus

adus je offline (nepripojený) adus

Zdravím všetkých a prosím o radu.

V akom zákone nájdem postup k výpočtu vymer.základu? Ak také existuje...
Náš zamestnanec dnes ukončil PP s okamžitou platnosťou, nedal o tom vedieť ani konateľovi. Nedal ani len písomnú výpoveď. Myslím, že ho už ani neuvidíme. Urobil nám tým "radosť" a hlavne mne, keďže som len začala v tejto oblasti pracovať a netuším, čo ako mám postupovať - čo s odvodmi, vymer. základom atď.
Tento tzv. zamestnanec u nás začal pracovať 23.5.2005, takže už je po skúšobnej dobe. Bol aj PN niekedy v júni.

Ak niekto pozná podobný prípad, prosím, poraďte.
Ďakujem.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1 Pozri príspevok
Veronika, dakujem, nie nemal pracovny uraz, asi mi uz pismenka prelietaju, ide o to, ze stratil koli zdravotnemu stavu sposobilost, takze je to a.
ma aj ID priznaany, 60%.
Ide o to, ze on nemoze nastupit do prace ani na tych 15 dni. To je cely problem. Su to specificke problemy, koli ktorym sa nemoze dopravit koli ohrozeniu jeho zdravia do miesta vykonu prace, co je od nasho bydliska daleko. Ani tam nemoze vykonavat doterajsiu pracu.Ziadal preradit do pobocky u nas. Co s tymti 15 dnami? Rozmyslala som, ci by platila ta 15 dnova doba v pripade, zeby skoncil marodku, 3 dni by mal Pcko, on a doprovody a potom OCR a zas Pecka? HM?? Je naozaj vazne nemocny. Presdtav si, ziadaju lekarsky posudok lekara posudkovej soc. poist. tam su vsetky diagnozy uplne rozpisane, volala som u nas do SP, vysmiali sa, ze tieto posudky nepatria zamestnavatelovi, ze len osetr.lekarovi a poistencovi. Aj v SP, aj na inspekt.prace mi hovorili, ze posudok ma vypracovat poskytovatel zdrav.starostlivosti-t.j. osetrujuci prakt.lekar.A to som sa pytala na 2 insp.prace.Takyto posudok sme uz zaslali, samozrejme nam ho neuznali.
Ala, rozhodnutie SP o priznaní ID už máte ? (myslím tým zdravotný posudok, nie výmer o výške dôchodku)
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Ano, mame, pisala som o tom. Tento posudok podla SP u nas nesluzy na pracovno pravne vztahy, nakolko su tam rozpisane vsetky diagnozy, liecba a pod. Sluzi ako podklad pre osetr.lekara a sluzy poistencovi. To je citacia pracovnicky SP v PO:
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Choď za obvodným lekárom, nech ti na základe neho vydá potvrdenie pre zamestnávatela. S citáciou pracovníčky SP súhlasím. Ak si dobre pamätám, chcú posudok z pracovnej zdr. služby. Bohužial, ak chceš odstupné alebo náhradu príjmu, manžel bude musieť túto požiadavku akceptovať ...
Ale predtým by som ešte skúsila pracovný posudok ošetrujúceho lekára a ukončenie PN-ky. Kým je na PN-ke žiadne okamžité skončenie pracov.pomeru, ani výpoveď zo strany zamestnávatela riešiť nemôže.
Ak ho prepustia za hrubé porušenie prac.disciplíny po odovzdaní potvrdenia o zdr.stave od ošetrujúceho lekára, môžete napadnúť neplatnosť výpovede na súde.
Ešte jedna poznámka - manžel je osobou so zdr.postihnutím. Ukončenie prac.pomeru môže byť len so súhlasom úradu práce.
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Veronika dakujem, to ja viem, ze ho len tak nemozu prepustit, len on sa fyzicky nemoze dostavit na vykon prace. Preto tie Pcka.
Oni uz nechcu od ZPS, uz chcu od SP.
Potrebujem poriesit tych 15 dni.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

alaya1 Pozri príspevok
Veronika dakujem, to ja viem, ze ho len tak nemozu prepustit, len on sa fyzicky nemoze dostavit na vykon prace. Preto tie Pcka.
Oni uz nechcu od ZPS, uz chcu od SP.
Potrebujem poriesit tych 15 dni.
K lekárovi ako chodí ? Tak ho na pracovisko zavez ty ... Ak má v posudku zákaz vedenia mot.vozidla, tak ho nikto nemôže posadiť za volant ...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

K lekarovi chodi pesi.Aj o 2 barlachchodil cele mesto pesi. Pracuje v BA. Tak tam na barlach nedojde a on nemoze ist na dopravnych prostriedoch.Ziadnych.Ma blok a na to aj ID.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Neverím tomu, čo píšeš ... (že na všetky vyšetrenia chodí peši)
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

nemusis verit, to nemozem ziadat.
Naposledy upravil alaya1 : 18.05.11 at 06:13
0 0
evženia evženia

evženia je offline (nepripojený) evženia

alaya1 Pozri príspevok
Veronika dakujem, to ja viem, ze ho len tak nemozu prepustit, len on sa fyzicky nemoze dostavit na vykon prace. Preto tie Pcka.
Oni uz nechcu od ZPS, uz chcu od SP.
Potrebujem poriesit tych 15 dni.
A keby ste tých 15 dní vyriešili čerpaním dovolenky? Či nemá taký nárok?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Nie je nárok na dovolenku, PN trvá už 1,5 roka.
0 0
evženia evženia

evženia je offline (nepripojený) evženia

Ospravedlňujem sa, prehliadla som dlžku PN. ešte raz som si diskusiu celú prečítala a vyplýva mi z toho, že zo zamestnávateľom sa nijako nedohodnete. V tom prípade ostáva jediná možnosť. Nastúpiť do zamestnania na 15 dní, kým zamestnávateľ nerozhodne. Alebo uzavrieť dohodu zo zamestnávateľom o skončení pracovného pomeru.
Ešte ma napadla možnosť o požiadanie neplateného voľna. Ale zase je to len o dohode so zamestnávateľom.
Naposledy upravil evženia : 18.05.11 at 11:24
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Evzenia dakujem, myslela som, ze tych 15 dni vyriesime Pcklami a OCR -kou, zial ani na tych 15 dni nemoze docestovat do prace.
0 0
evženia evženia

evženia je offline (nepripojený) evženia

alaya1 Pozri príspevok
Evzenia dakujem, myslela som, ze tych 15 dni vyriesime Pcklami a OCR -kou, zial ani na tych 15 dni nemoze docestovat do prace.
tak nezabudnite na to, že je to 15 kalendárnych dní, nech to už budete riešiť akokoľvek.
1 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

evženia Pozri príspevok
tak nezabudnite na to, že je to 15 kalendárnych dní, nech to už budete riešiť akokoľvek.
Evzenia, dakujem za upozornenie, viem to.aj to, ze sa zacina pocitat az nasledujuci den po odoslani lekarskeho posudku.Vdaka.
0 0
evženia evženia

evženia je offline (nepripojený) evženia

tak už len prajem, aby ste to celé vyriešili k spokojnosti.
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať