Zavrieť

Porady

príspevok na dochádzku za prácou - služobné auto a alternatívne miesta výkonu práce

Dobry den,

chcel by som som poziadat UP o prispevok na dochadzku za pracou, no neviem ci mam nan narok, pretoze zamestnavatel mi zabezpecil sluzobne auto, ktore mam moznost vyuzivat i na sukromne ucely (prispevky od zamestnavatela na vyuzivanie auta na sukromne ucely su hradene z jeho zdrojov, nie zo socialneho fondu), a navyse mam v pracovnej zmluve uvedene okrem miesta vykonu prace aj dalsie 4 alternativne miesta vykonu prace (ktore navstevujem casto a nepravidelne - jeden z dovodov pre pridelenie sluz. auta)

Co sa tyka auta, z najazdenych sukromnych kilometrov si platim dan zo spotrebovaneho paliva a z vyplaty mi kazdy mesiac strhavaju aj dan z 1% z obstaravacej ceny vozidla, co mesacne priblizne spravi aj tych 80 euro ktore by som chcel dostavat

Odchod z miesta vykonu prace na alternativne miesto vykonu prace alebo presuny medzi jednotlivymi miestami vykonu prace - zavodmi zamestnavatela - sa u nas chapu ako "kratke sluzobne cesty" (co celkom nechapem co by to mohlo legislativne znamenat)

Zamestnavatel na mna necerpa prispevky na dopravu z verejnych zdrojov
(§ 53 pism. b) a tak dalej..), no pri vyslani zamestnanca uplatnuje zakon c. 283/2002 o cestovnych nahradach Zz. (cestovne nahrady za SC v zmysle Zakona o cestovnych nahradach a nie prispevok na cestovne do zamestnania zo socialneho fondu ako to vraj niekde pletu)

V pracovnej zmluve nie ani zmienka o prideleni sluzobneho auta, no dostal som samostatny "Protokol o odvzdani a prevzati motoroveho vozidla" - neviem ci je protokol neoddelitelnou sucastou pracovnej zmluvy..? (v zmluve je uvedene kade-co, ale termin protokol tam nie je, tak si nie som isty..)

Podla tetusky z UP je skor problem s tymi miestami vykonu prace, nez so sluz. autom, kedze nie je uvedene v zmluve..

Tak teda mozem ziadat o nejake peniazky alebo nie???

dakujem za odpoved..
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Stepheen Pozri príspevok
    Dobry den,

    chcel by som som poziadat UP o prispevok na dochadzku za pracou, ............. a navyse mam v pracovnej zmluve uvedene okrem miesta vykonu prace aj dalsie 4 alternativne miesta vykonu prace (ktore navstevujem casto a nepravidelne - jeden z dovodov pre pridelenie sluz. auta)
    .
    .
    .
    Podla tetusky z UP je skor problem s tymi miestami vykonu prace, nez so sluz. autom, kedze nie je uvedene v zmluve..

    Tak teda mozem ziadat o nejake peniazky alebo nie???

    dakujem za odpoved..
    Podľa mňa máš nárok na príspevok na dochádzku do zamestnania.
    A tetušky majú asi problém s tým, kde máš byť. Lebo od vzdialenosti od bývania sa posudzuje výška príspevku.
    Takže asi by som žiadala zamestnávateľa vyjadrenie, na ktorom mieste sa budeš zdržiavať najčastejšie a s týmto by som žiadala o príspevok.

    Ináč je veľmi zvláštne, že na zmluve máš 4 miesta výkonu práce.

    príspevok na dochádzku za prácou - služobné auto a alternatívne miesta výkonu práce

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.