Zavrieť

Porady

je plynovodna rura na sukromnom pozemku v sulade so zakonom?

zdravim a prosim o radu: cez predzahradku (nielen mne, aj vsetkym susedom na nasej ulici) mi ide plynovodna rura. podla mojich vedomosti, mala by byt na na verejnom priestore, niekde pod cestou, a z ulice by cez sukromne pozemky mali viest len pripojky. momentalne mam s nou problem, lebo mi zavadzia a nemozem osadit vodomernu sachtu. ale okrem toho, je v poriadku mat ju takto cez pozemok z hladiska bezpecnosti? nevie niekto, ktory zakon upravuje tieto zalezitosti?

dakujem pekne za akekolvek rady
monika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Čo to znamená , "ide mi cez predzahradku plynová rúra" ?

    Nie je tá rura zakopaná v zemi ?

    Na tu rúru bola kedysi vydaná nejaká dokumentácia, a rura bola položená nejakou firmou, a v sučasnosti tu ruru spravuje tiež nejaká spoločnosť, takže tá rura je v tvojej zahradke položená uplne legálne a nespravíš z tým vobec nič.

    Luky89 je offline (nepripojený) Luky89

    Luky89
    Keď tam je tak tam je preto že ju niekto tam schválil z nejakého dôvodu a ak by aj bol nejaký zákon ktorý to teraz nepovoľuje tak určite je nebudú prekladať kvôli tomu (tak potom 90% domov by muselo prekladať elektromery a plynomery a potom o 10 rokov po novelizácii zas). Keď ju preložia tak len keď ju budú likvidovať a klásť nové potrubie (a aj tak tam ostane) ak ovšem tam nieje preto že sa nedá viesť inde.

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Luky89 Pozri príspevok
    Keď tam je tak tam je preto že ju niekto tam schválil z nejakého dôvodu a ak by aj bol nejaký zákon ktorý to teraz nepovoľuje tak určite je nebudú prekladať kvôli tomu (tak potom 90% domov by muselo prekladať elektromery a plynomery a potom o 10 rokov po novelizácii zas). Keď ju preložia tak len keď ju budú likvidovať a klásť nové potrubie (a aj tak tam ostane) ak ovšem tam nieje preto že sa nedá viesť inde.
    Tak ver tomu, že elektromery sa BUDÚ PREKLADAŤ !

    Podľa nových noriem musí byť skrinka umiestnena tak aby bola pristupna z verejne prístupného miesta - z chodníka.

    Čudujem sa , že sa do toho ešte nikto neobul .

    Pre firmy zaoberajuce sa projekciou a realizáciou el.pripojok by to bol biznis jak hovado.

    Preloženie jedneho eleektromera, cena aj z materialom projektom aj z prácou cca.1700- 2000 euro.
    pracujem v stavebnej agende Miloš Mičega - CIMOM TN
    zákon 656/2004 Z. z. o energetike a o zmene niektorých
    zákonov v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov

    monka.r je offline (nepripojený) monka.r

    monka.r
    Laco-monter Pozri príspevok
    Čo to znamená , "ide mi cez predzahradku plynová rúra" ?

    Nie je tá rura zakopaná v zemi ?

    Na tu rúru bola kedysi vydaná nejaká dokumentácia, a rura bola položená nejakou firmou, a v sučasnosti tu ruru spravuje tiež nejaká spoločnosť, takže tá rura je v tvojej zahradke položená uplne legálne a nespravíš z tým vobec nič.
    no jasne, ze je zakopana v zemi, lenze vodarne nam teraz menia vodovodne potrubia (stare idu zhruba paralelne s plynovymi rurami cez nase pozemky a nove budu na ulici pod cestou) kvoli comu nas poziadali, aby sme vykopali jamy na nove sachty -vodomery sa tiez musia prelozit z pivnic do tych sacht popri plotoch, aby to vodari vedeli odcitat nejakymi pristrojmi aj ked nebudeme doma. pri kopani sme narazili na tie plynove rury -sachta ma byt 50cm od plynu a mne sa to tam jednoducho nevojde. budem ju musiet dat uplne inde, daleko od domu, bude to pracnejsie a drahsie, a to len pre tu blbu plynovu ruru. tak si sa snazim zistit, ci je to vobec v poriadku, ze rura je, kde je.

    monka.r je offline (nepripojený) monka.r

    monka.r
    arizona Pozri príspevok
    Myslím, že v tejto téme nájdeš odpoveď :
    dakujem krasne za link, musela som ho odstranit, lebo mi neslo odoslat odpoved.

    monka.r je offline (nepripojený) monka.r

    monka.r
    CIMOM Pozri príspevok
    zákon 656/2004 Z. z. o energetike a o zmene niektorých
    zákonov v znení neskorších predpisov a o zmene a doplnení niektorých zákonov
    dakujem pekne!

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Inak ja by som si z plynovej rury nerobil ťažkú hlavu , spravil by som vodomernu šachtu takým sposobom aby cez ňu išla aj spomínana plynová rura.

    Keď takéto riešenia možu byť v priemyselných závodoch, prečo by nemohlo plynové potrubie prechádzať cez tvoju vodomernu šachtu ?

    je plynovodna rura na sukromnom pozemku v sulade so zakonom?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.