Zavrieť

Porady

Články z časopisov a webov, akým spôsobom môžem skopírovať na svoj web?

Dobry den, chcem spravit www stranku, kde by som zhrnul rozne clanky z casopisov a www stranok (recenzie, popisy, clanky...) ale nechcem porusit zakon. Niektore casopisy, z ktorych chcem kopirovat sa uz nevydavaju.

Moja otazka: Staci uviest pod kazdym clankom zdroj? Ak ano v akom tvare? Popripade co treba s clankom spravit, aby stacilo uviest iba zdroj? Neviem si predstavit, aby som mal kontaktovat vsetky weby a casopisy z ktorych chcem clanky kopirovat.

Dakujem za odpoved.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dantess je offline (nepripojený) Dantess

    Mladý podnikateľ, ktorý sa ešte len učí ako to vo svete chodí ...viac Dantess
    connar Pozri príspevok
    Dobry den, chcem spravit www stranku, kde by som zhrnul rozne clanky z casopisov a www stranok (recenzie, popisy, clanky...) ale nechcem porusit zakon. Niektore casopisy, z ktorych chcem kopirovat sa uz nevydavaju.

    Moja otazka: Staci uviest pod kazdym clankom zdroj? Ak ano v akom tvare? Popripade co treba s clankom spravit, aby stacilo uviest iba zdroj? Neviem si predstavit, aby som mal kontaktovat vsetky weby a casopisy z ktorych chcem clanky kopirovat.

    Dakujem za odpoved.
    myslím si, že stačí uviesť len zdroj. Oni sa priečiť nebudú v podstate im robíš reklamu. Možno ešte autora ak bude pri článku podpísaný

    Miwoslav je offline (nepripojený) Miwoslav

    Miwoslav
    V podstate na všetko čo nevytvoríš ty sám (obrázky,grafika,nahrávky,texty,fotky atď.) platí autorský zákon a musíš mať písomný súhlas autora. Z rôznych dôvodov sa tieto práva ponúkajú za rôznych podmienok. Preto musíš postupovať individuálne a dohodnúť sa z každým majiteľom autorských práv, za akých podmienok a čo môžeš publikovať.

    Články z časopisov a webov, akým spôsobom môžem skopírovať na svoj web?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.