Zavrieť

Porady

Moja dcéra má reumu

Ahojte. Potrebovala by som poradiť. Moja dcéra má už sedem rokov reumu. Teraz má deväť rokov. Vybrala už strašne veľa druhov liekov.

Teraz nám radili,aby sme si dali vybrať jej mandle. Že to pomôže, a potom vraj nebude mať problémy.
Čo by ste mi vy poradili, aké máte s tým skúsenosti?
Chcela by som isť pracovať, a dúfam, že mi niečo poradite. Ďakujem.
Usporiadat
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Marika32 Pozri príspevok
Ahojte. Potrebovala by som poradiť. Moja dcéra má už sedem rokov reumu. Teraz má deväť rokov. Vybrala už strašne veľa druhov liekov.

Teraz nám radili,aby sme si dali vybrať jej mandle. Že to pomôže, a potom vraj nebude mať problémy.
Čo by ste mi vy poradili, aké máte s tým skúsenosti?
Chcela by som isť pracovať, a dúfam, že mi niečo poradite. Ďakujem.
Marika32, jednu odpoveď máš v téme http://www.porada.sk/t108487-chronic...al-mandli.html. Kto ti radí vybrať mandle? Ak lekári, tak ich poslúchni, ale podľa toho, čo píšeš, tak príčina reumy u tvojej dcérky nie je známa, pretože ak by to boli angíny, už by jej boli dávno odporučili vybrať mandle. Skús sa pozrieť aj na túto tému v porade http://www.porada.sk/t100984-juvenil...artritida.html.
1 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Kvaka Pozri príspevok
Marika32, jednu odpoveď máš v téme http://www.porada.sk/t108487-chronic...al-mandli.html. Kto ti radí vybrať mandle? Ak lekári, tak ich poslúchni, ale podľa toho, čo píšeš, tak príčina reumy u tvojej dcérky nie je známa, pretože ak by to boli angíny, už by jej boli dávno odporučili vybrať mandle. Skús sa pozrieť aj na túto tému v porade http://www.porada.sk/t100984-juvenil...artritida.html.
Reuma je veľmi zákerná, čo genetika v rodine? mala to tvoja dcéra po kom zdediť? mne lekári neverili, že mám bolesti, výsledky krvi podľa nich boli vždy negatívne, napriek tomu, že mi pomáhalo len teplo a acylpirín., teraz, však lekári skonštatovali, že zrakové problémy sú pravdepodobne dôsledkom neliečenej reumy!!!! genetika hovorí "áno"., mamina sestra celý život trpela a aj zomrela na reumu., kvaka- hľadaj aj alternatívne spôsoby liečby reumy, musíte odhaliť príčinu, upraviť stravu, očistiť telo, tie vybrané lieky, nie sú tá správna cesta, to tvojej dcére len zanieslo, znečistilo oraganizmus., prosím, nepodceňujte to.
0 0
15Mária 15Mária

15Mária je offline (nepripojený) 15Mária

Mojej dcérke pred troma rokmi sa naplnilo koleno s vodou. Poslali nás k ortópédovi a ten na moje veľké prekvapenie na jej koleno reagoval otázkou, prečo sme išli k nemu a prečo nie k alergológovi. Bola som rozhorčená s jeho výbuchom a predsa mal pravdu. Povedal, že koleno sa jej naplnilo dôsledku reumatickej horúčky, ktorá dôsledku neliečenia alergie napadlo jej koleno. Aj dcéra aj ja (mám osteoarthrosu) sme toho času liečené alergológom, dcére reumatické problémy zmyzli a mne sa stav zlepšil. A čo sa týka madlí, mne ako 10-ročnej ich vybrali, nič nepomohlo, aj dcérke chceli, nakoľko výteri boli negat. len pre časté angíny doporučovali, nesúhlasila som. Odkedy je liečená alergológom nie je chorlavá. Reumatických ochorení je príliš veľa druhov, vyžiadajte si názor aj iného odborníka pred svojim rozhodnutím.
Prajem skoré uzdravenie!
0 0
Marika32 Marika32

Marika32 je offline (nepripojený) Marika32

nie lekári nám radia vybrať mandle. ale boli sme na takej masáži chodidla, kde so stopercentnou istotou tvrdili ,že príčinou sú mandle. ale ja si myslím,že to nie je tak.
lebo viem, že už je neskoro na výber mandlí, nakoľko už prešlo mnoho rokov.
Takže ja len tomu verim,čo mi lekári hovoria. hoci nie je to stále šťastná odpoveď.
0 0
Marika32 Marika32

Marika32 je offline (nepripojený) Marika32

ja tiež viem, že reuma je zákerná choroba. Viete, myslela som si, že tie bolesti kĺbov sa dajú zniesť. Ale zrazu sa pridružili také veci,ako zápal očí, zrazu mi padla do priekopy,lebo nevidela.
A odvtedy sa to zhoršuje. a neviem,čo ďalej, lebo ja ju nechcem mať stále na prednisone. a na podobných hnusných liekoch. a chcem,aby mohla žiť celkom dobrý život.
Takže aj u teba môžu byť tie zrakové problémy dôsledkom naozaj neliečenej reumy.
A čo sa týka genetiky, no neviem, mňa občas bolia kĺby, ruky a členky. lenže ja to nemám dávno. a neviem,či je to reuma. a moja babka tiež mala bolesti, ale nikdy to nebolo potvrdené.Takže budem po tom pátrať ešte
0 0
Marika32 Marika32

Marika32 je offline (nepripojený) Marika32

ja tiež viem, že reuma je zákerná choroba. Viete, myslela som si, že tie bolesti kĺbov sa dajú zniesť. Ale zrazu sa pridružili také veci,ako zápal očí, zrazu mi padla do priekopy,lebo nevidela.
A odvtedy sa to zhoršuje. a neviem,čo ďalej, lebo ja ju nechcem mať stále na prednisone. a na podobných hnusných liekoch. a chcem,aby mohla žiť celkom dobrý život.
Takže aj u teba môžu byť tie zrakové problémy dôsledkom naozaj neliečenej reumy.
A čo sa týka genetiky, no neviem, mňa občas bolia kĺby, ruky a členky. lenže ja to nemám dávno. a neviem,či je to reuma. a moja babka tiež mala bolesti, ale nikdy to nebolo potvrdené.Takže budem po tom pátrať ešte
0 0
Marika32 Marika32

Marika32 je offline (nepripojený) Marika32

a ešte jedna otázka. ako by som mala očistiť jej telo? aloe vera alebo niečo podobné?
veľmi by som jej chcela aj v tomto pomôcť.
0 0
maik maik

maik je offline (nepripojený) maik

Ahoj Marika, písal som Ti 7.4.10, čakam, že sa ozveš.
0 0
Marika32 Marika32

Marika32 je offline (nepripojený) Marika32

Ahoj maik.
Už som sa Ti ozvala, dúfam,že si to dostal. Marika
Kebyže nie,tak sa mi ozvi.
0 0
Marika32 Marika32

Marika32 je offline (nepripojený) Marika32

Ahoj maik.
Už som Ti poslala odpoveď. Dúfam.,že si dostal. A k nie,tak prosím., ozvi sa mi. Marika
0 0
TatianaM TatianaM

TatianaM je offline (nepripojený) TatianaM

Marika32 Pozri príspevok
a ešte jedna otázka. ako by som mala očistiť jej telo? aloe vera alebo niečo podobné?
veľmi by som jej chcela aj v tomto pomôcť.

Aj mňa by zaujímalo, ako sa dá očistiť telo postihnuté reumou.
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Ja si myslím, že 2 hlavné orgány, ktoré majú za úlohu očistu tela sú ľadviny a pečeň. Keď dobre nepracujú, usadia sa toxíny na rôznych miestach a vyvolávajú choroby. Prírodných prípravkov na ich vlastnú detoxikáciu a ozdravenie je viac (na ľadviny napr. Brezové lístie horké od Weledy, na pečeň napr. Hepaclean, Ostropestrec mariánsky a iné).
Samozrejme aj jednotlivé časti tela, ktoré sú chronicky zapálené môžu byť zdrojom reumy (napr. mandle).
Ja by som začala stravou. Vylúčila by som sladkosti a tuky (tie potrebné by som dodávala napr. v orechoch..ale pozor na alergii na orechy).
Aspoň na 2 mesiace by som vynechala mlieko a mliečne výrobky. Ak by sa nič nedialo, vynechala by som všetky obiloviny a výrobky z nich. A tak by som postupne prešla všetky hlavné skupiny potravín (zemiaky, surové ovocie atdˇ).
JaDo
0 0
maik maik

maik je offline (nepripojený) maik

Ahoj Marika, nedostal som od Teba žiadnu správu. Napiš mi: marek.1@centrum.sk, pošlem Ti v prilohe odb.prispevky aj z praxe.
0 0
JaDo JaDo

JaDo je offline (nepripojený) JaDo

Dnes som počula, že najnevhodnejšie potraviny pre reumatikov sú paradajky a zemiaky.
JaDo
0 0
adamecb adamecb

adamecb je offline (nepripojený) adamecb

urcite vybrat..mne to vyberali kvoli reume asi v 15-tich. reumu mi zistili v 12-13-tich rokoch. Dost dlho bol pokoj teraz sa ozvala zas
0 0
AnitaMartinska AnitaMartinska

AnitaMartinska je offline (nepripojený) AnitaMartinska

Pekny den,
ma niekto skusenost s uzivanim Svedskych kvapiek. V rôznych clankoch som sa dozvedela, ze pri reume sa ma uzivat 1/2 lyzice vo vlaznej vode pol hodiny pred jedlom a pol hodiny po jedle. To vsetko 3x denne.
Moja otazka. Pri tychto kvapkach sa vraj nema pit mlieko.
To akoze vôbec? Ani jogurty?
Dakujem za kazdu radu.
0 0
jednalena jednalena

jednalena je offline (nepripojený) jednalena

Milá 15Mária, som na porade prvýkrát a hľadám práve túto tému-reuma.Reumu si liečim u reumatologa, ale problémy neprestávajú. Zaujalo ma ako si v článku písala, že si liečená na alergologii. tiež som si v minulosti liečila alergiu, ale nie reumu na alergologii. bojim sa, že by ma lekárka vysmiala, keby som sa na alergologiu pýtala. vieš mi poradiť? dakujem. jednalena.
ps. som tu nová, neviem ako to tu chodí, či môj príspevok dostaneš, lebo tvoj príspevok je este z roku 2010. dakujem.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Ahoj jednalena,
mne sa reuma veľmi intenzívne ozvala po piatich rokoch, po tak dlhej pauze a neužívaní liekov som vnímala už zhruba pol roka, že to prichádza postupne a teraz cez sviatky mi opuchli kĺbiky na prstoch rúk a nôh s nočnou stuhnutosťou a pnutím a dobrú hodinu po vstaní sa neviem rozhýbať s veľkými bolesťami. Objednala som sa na reumatológiu a tiež si idem žiadať vyšetrenie u alergológa, pretože cítim aj alergiu.
Je mi však jasné, čo ma čaká - predpísaná chémia a presne tomu sa chcem vyhnúť a rozhodla som sa, že reume zatočím krkom alternatívne. Nie som zástancom liekov a v posledných dňoch som číatala veľa o alternatívnej liečbe reumy a očiste organizmu nie drahými doplnkami stravy, ale stravou.
Na začiatok som si naordinovala Omega3 kyseliny vo forme odaromatizovaného rybieho oleja - polievková lyžica denne, v čom budem po ústupe zápalu pokračovať jednou čajovou lyžičkou denne, ďalej aspoň 5 šálok denne zeleného čaju a počkám kým prejde táto sviatočná žranica /veď nás čaká ešte Silvester a Traja králi a nedaj si aspoň troška z tých dobrôt / a chystám sa detoxikovať ovocnými a zeleninovými šťavami a spoň taký týždeň.
Neviem či to pomôže, ale čo som čítala o protizápalových účinnkoch r.oleja, povedala som si, že to skúsim, lebo predstava, že mám doživotne ničiť pečeň protizápalovými liekmi sa mi vôbec nepáči.

Reaguješ na švédske kvapky z príspevku vyššie. V lete som asi dva mesiace užívala Alveo v dobrej viere, že si telo prečistím a trošku ho nakopnem. Práve po tejto kúre som v sebe aktivizovala reumu...
Týmto nezatracujem ALVEO, len vystríham, že môže niečo podobné aj Teba prekvapiť, takže opatrne s takýmito kúrami.

Ten rybí olej sa mi páči aj preto, že okrem protizápalových účinkov vďaka svojim Omega3 mastným kyselinám má blahodárne účinky aj na kardiovaskulárny systém, čo ako hypertenzik tiež potrebujem, ďalej podporuje produkciu sérotonínu v mozgu, čo v dnešnej hektickej dobe väčšina potrebuje.
Či som objavila cenovo dostupný zázrak uvidím, ale nebude si so mnou reuma robiť čo chce, uvidíme ako sa budem cítiť postupne, budem referovať.

Držím palce všetkým reumatikom a privítam akékoľvek alternatívne rady.
1 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ano postreh je dobrý,všelijaké detoxikácie robené bez rozmyslu tieto problémy vedia aktivovať a často narobia viac zlého ako dobrého.Ludia si neuvedomujú,že stimulujú obranyschopnosť u človeka,ktorý ju možno ani veľmi nemá v danom momente.Alebo začnú riešiť onkologických pacientov ,ľudí na steroidoch a ľudí ktorí berú kilo liekov denne a to rozhodne nemôže dopadnúť dobre.Alebo si nasadia homeopatiká a stimulujú obranyschopnosť a netuešia,že majú autoimunitu.Tieto veci jednoducho patria do rúk lekárom,ale nie je na to legislatíva ani vôľa to riešiť v rámci medicíny ,čiže je to začarovaný kruh.
V prípade reumy je to ochorenie,ktoré západná medicína nevie liečiť v zmysle vyliečenia,vie uľaviť v ťažkostiach a bolestiach.Podstatnú časť musí spraviť pacient a síce úpravou stravy,hmotnosti,pohybového režimu.Veľmi dobré je riešenie akupunkturou,masážou-ale rhb maser ktorý sa orientuje v svaloch,čiže má patričné vzdelanie,ak sa do toho chytí rekvalifikovaný predavač,spraví skôr horšie ako lepšie.Dôležitý je aj vek pacienta.V strave je nutné vysadiť hlavne VSETKY červené masá a udeniny,vnutornosti,rebarboru,pozor aj na cviklu.Veľa piť,zelený čaj aj zeleninové šťavy,na tie ovocné pozor,vedia rozbehnuť diabetes.
4 0
Jurivo Jurivo

Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

Som masér a ak niekto na základe masáže chodidla odporučí vybrať mandle, už by som k nemu viackrát nešiel. Mne vybrali mandle(krčné) keď som mal 6 rokov. Mával som časté angíny, je pravda, že teraz v dospelosti nebývam často chorý ale som náchylnejší na zápaly hrdla. TČM vyberanie mandlí nedoporučuje lebo je to zásah do organizmu a neodstraňuje príčinu zápalov. Mandle sú totiž taká prvá obrana organizmu pred nákazou zvonku.

Čo sa týka reumy je dobré moxovanie, akupresúra alebo akupunktúra, taktiež Shiatsu (keď nie je reuma v aktívnej fáze). Navštívte dobrého odborníka na TČM, určite pomôže. Môžte vyskúšať aj čínske bylinné zmesy WAN. Dúfam, že to pomôže.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať