Zavrieť

Porady

náhrada príjmu v MONEYS3

UPOZORNENIE PRED ZADANÍM TÉMY:


Začínam pracovať v money S3, neviete mi prosím poradiť, kde môžem zadať PN a výpočet náhrady príjmu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Iveta je offline (nepripojený) Iveta

    Iveta
    V Karte mzdy doplniť dni neprítomnosti, zadať ako choroba. Potom v záložke Dávky doplniť DVZ a náhradu príjmu samo vypočíta.

    svobodova je offline (nepripojený) svobodova

    svobodova
    Iveta
    V Karte mzdy doplniť dni neprítomnosti, zadať ako choroba. Potom v záložke Dávky doplniť DVZ a náhradu príjmu samo vypočíta.
    Ďakujem pekne, ešte čo je to DVZ? V záložke dávky mám iba kolónky nemocenská OČR a dopl. pri úraze.

    Iveta je offline (nepripojený) Iveta

    Iveta
    V Karte mzdy v časti Odpracované na pravej strane máš kolonku Neprítomnosť - doplníš tam dni PN (napr. 1.10 až 7.10. - dôvod neprítomnosti musí byť ako choroba), potom sa ti v Dávkach odkryje aj ľavá strana a tam sa vypočíta náhrada príjmu.

    DVZ = denný vymeriavací základ pre výpočet náhrady príjmu

    Pukluš je offline (nepripojený) Pukluš

    Pukluš
    DVZ-denný vymeriavací základ. Ten zistíš, z podkladov pre výpočet ND.

    Na karte zamestnanca určíš neprítomnosť, doplníš DVZ a v mzdách ti PN vyráta samo.

    svobodova je offline (nepripojený) svobodova

    svobodova
    Ďakujem Vám veľmi pekne.
    Neviete náhodou, keď mám zamestnanca, ktorý má PN, odpracuje iba časť mesiaca, nevypočíta mi za neho odvod do ZP, mám niečo opäť zle nastavené?
    Ten DVZ si musím počítať ručne?
    Už som ho vypočítala, ale počíta to aj tento program?
    Naposledy upravil svobodova : 14.10.05 at 10:08

    Iveta je offline (nepripojený) Iveta

    Iveta
    DVZ vypočíta aj Money.

    Záleží však na tom, odkedy u vás zamestnanec pracuje. Ak pracoval už v r. 2004, výpočet je v programe bezproblémový. Ak začal v tomto roku, DVZ sa počíta podľa § 54 ods. 2, písm. b,c - radšej som si to vypočítala sama.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Iveta
    DVZ vypočíta aj Money.

    Záleží však na tom, odkedy u vás zamestnanec pracuje. Ak pracoval už v r. 2004, výpočet je v programe bezproblémový. Ak začal v tomto roku, DVZ sa počíta podľa § 54 ods. 2, písm. b,c - radšej som si to vypočítala sama.
    Áno, pokiaľ náhodou nemal neplatené voľno ...

    náhrada príjmu v MONEYS3

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.