Zavrieť

Porady

Záchrana údajov z mobilu

Včera som "utopil" Nokiu 6300. Ani po vysušení nejde. Problém je v tom, že som telefónny zoznam nemal uložený na sim karte, ale bol uložený len v pamäti mobilu. Som z toho zúfalý, dá sa nejako údaje telefónneho zoznamu zachrániť?
Usporiadat
zdenka131 zdenka131

zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac
Želám pekný večer.

Niekedy pomôže , keď sa telefón vyčisti v Ultrazvukovej vani, v ultrazvukovom čističi. . Ak to nepomôže, tak potom dať ho do servisu.
Naposledy upravil zdenka131 : 06.04.10 at 20:14 Dôvod: doplnenie
3 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Jo daju sa zachranit tieto data rozoberies telefon az tdo taketo stavu ze sa dotanes k flash pamati tohto zariadenia a potom su 2 moznosti bud tuto flash pamat das do ineho zariadenia alebo ... to alebo ti poviedia uz v servise... ale predpokladma ze t ito v servise budu vediet zachranit doma by som to neskusenemu majstrovi neodporucal
0 0
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

V každom prípade daj vedieť ako si dopadol. Pomôžeš ostatným.
0 0
rhenus rhenus

rhenus je offline (nepripojený) rhenus

Ďakujem z rady, skúsim teda servis.
Pre budúcnosť mi viete poradiť ako sa dá tel. zoznam zálohovať?
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

rhenus Pozri príspevok
Ďakujem z rady, skúsim teda servis.
Pre budúcnosť mi viete poradiť ako sa dá tel. zoznam zálohovať?
Uplne jednoducho!!! - Nokia PC Suite
0 0
Majky11 Majky11

Majky11 je offline (nepripojený) Majky11

Som kto som...
Ešte jedna dosť podstatná info...

Do čoho Ti spadol ?

Pýtam sa len preto, lebo mne spadol do čistej vody, hneď som ho vybral, vybral som z neho baterku a nechal sušiť pár dní. Po dvoch dňoch nešiel, ale na tretí sa už rozbehol, takže aj takáto skúsenosť. Musí to poriadne preschnúť.

Samozrejme ak Ti spadol do kyseliny, tak tam Ti nepomôže ani nájdenie flash pamäte, ako bolo spomenuté vyššie.

Ale jeden recept by som mal.

Veľké murárske kladivo a hnev by to mohli poriešiť
0 0
rhenus rhenus

rhenus je offline (nepripojený) rhenus

Zdravim, v nedelu vecer mi vypadol na zahrade do igelitu. Do pondelka dopoludnia som ho hladal - prezvanal som, ale nakoniec sa baterka vybila, ale bohuzial v pondelok prsalo a v zahybe igelitu lezal uplne potopeny az do vecera, ked som ho nasiel. Hned som ho rozobral - uplne, vysusil fenom na vlasy a je na radiatore. Dam mu termin do konca tyzdna a potom uvidim co urobim, lebo servis si zapytal sialenu sumu za zachranu tel. zoznamu.
0 0
salvosko salvosko

salvosko je offline (nepripojený) salvosko

No ak bol dlho namozeny tak mohlo nieco odist ale mozno ze len baterka, nesusal si inu? Ja som takto raz priserne zmokol s mobilom, ako sa hovory "do nitky" a par hodin som kracal domov v dazdy. Baterka to neprezila inak mobil funguje do dnes.
Ani ponorenie do piva mi zas neprezila Nokia beterka, ten bol aj v servise kde ho vratili s tym ze "vnikla do zariadenia neidentifikovatelna kvapalina a preto sa zaruka nevztahuje". Dal som druhu baterku a mobil tiez funguje do dneska.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

Pri utopeni je idealne vybrat baterku, ale nechat vo vode (pive, vine...). Potom ho vybrat a poriadne vymacat v destilovanej vode. Ak nikde nevznikol skrat, tak to je urcite lepsie ako susit fenom. Voda (z kohutiku, dazdova...) obsahuje vela mineralov a tie pri vysuseni vytvoria "skraty" s roznou hodnotou odporu a to je hlavny problem. Destilka je demineralizovana, takze sa toto vsetko z telefonu vyplavi a potom sa moze bezpecne vysusit, pripadne vacsiu cast destilky vyfukat stlacenym vzduchom.
1 0
rhenus rhenus

rhenus je offline (nepripojený) rhenus

Skusal som druhu baterku, prehodil som aj z druheho mt displej a nic. Displej na utopenom je ok aj baterka. Skor ak by mi niekto poradil, ktora "cierna krabicka" je pamat mt.
0 0
PotPalo PotPalo

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu
Typujem, že bude zlé tlačítko, ktorým sa zapína mobil. Tieto tlačítka sa kazia aj za normálneho používania, stačí aby sa do nich dostal prach a už nereagujú. Po zmoknutí v nich mohlo dôjsť k oxidácii (hlavne ak sú kyslé dažde), a nemá kontakt. Elektronicky by nemal byť pokazený, keď sa najprv vybila batéria prezváňaním a až potom zmokol.

Raz dávno mi niekto doniesol TV Grundig, po zmoknutí v búrke bol plný vody. Čo sa dalo som vylial, potom 4 dni nechal TV pri zapnutom radiátore (v lete stačí nechať na slnku). Pri pohľade doňho som zistil, že už začínali hrdzavieť niektoré kovové časti, ale TV funguje dodnes.
1 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
rhenus Pozri príspevok
Skusal som druhu baterku, prehodil som aj z druheho mt displej a nic. Displej na utopenom je ok aj baterka. Skor ak by mi niekto poradil, ktora "cierna krabicka" je pamat mt.
Nepochopila som akú čiernu krabičku myslíš.....
Stiahol si do počítača program "Nokia PC Suite "a skúšal pripojenie pomocou bluetooth, alebo USB kábel? Po spárovaní sa ti otvorí tabuľka, v ktorej klikneš.... Súbor > Kontakty ...
Snap134.jpg  
1 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

alla66 Pozri príspevok
Nepochopila som akú čiernu krabičku myslíš.....
Stiahol si do počítača program "Nokia PC Suite "a skúšal pripojenie pomocou bluetooth, alebo USB kábel? Po spárovaní sa ti otvorí tabuľka, v ktorej klikneš.... Súbor > Kontakty ...
On nemyslel krabičku, ale čip, či inak povedané integrovaný obvod. TO ale takto v telefóne nezistíš, pamäť telefónu nie je ako pamäťová karta. Ak by aj vybral niektorý konkrétny čip, nevytiahne z neho informácie.

Ak si raz nezazálohoval tel. zoznam a telefón mu odišiel, teda nedá sa zapnúť, tak pomôcť môže jedine servis. Doma a bežným náradím (šrobovák, nožík, kladivo, kliešte,..) z pokazeného telefónu dáta nedostane.
2 0
rhenus rhenus

rhenus je offline (nepripojený) rhenus

Zaujímavá diskusia PC suite som samozrejme skusal, telefon sa s PC nespoji. Po zatlaceni on/off tlacitka sa rozsvietia len bocne diody, displej je tmavy. Servis pyta sialen sumu za vytiahnutie dat, takze chcem si nejako aj s Vasou pomocou poradit sam.
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Zial po utopeni telefonu, kde ho uz mas nefuncky, ti je teraz uz PC suite na nic... Data treba zalohovat priebezne, tak ako napr aj pri PC. A ak nie je tajne, kolko pytaju za obnovu dat?
0 0
rhenus rhenus

rhenus je offline (nepripojený) rhenus

Pytaju odo mna 45,- E. Radsej si osobne obeham vacsinu ludi, ktorych najviac potrebujem a kontakty ziskam spat.
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

rhenus Pozri príspevok
Pytaju odo mna 45,- E. Radsej si osobne obeham vacsinu ludi, ktorych najviac potrebujem a kontakty ziskam spat.
To zas nie je tak horibilná suma vzhľadom k tomu, že ti telefón zakapal totálne.

Toľko chceli aj odo mňa za výmenu výbojky blesku vo foťáku.
0 0
TomasHC TomasHC

TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

rhenus Pozri príspevok
Pytaju odo mna 45,- E. Radsej si osobne obeham vacsinu ludi, ktorych najviac potrebujem a kontakty ziskam spat.
45 E pre niekoho nie je malo, ale moje kontakty maju pre mna vacsiu cenu! Este ze si to pravidelne zalohujem a synchronizujem s Outlookom.
0 0
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Zálohu kontaktov si robím v PC cez tento maličký program :

http://tahaj.sme.sk/software/240?rf=1
0 0
dalid dalid

dalid je offline (nepripojený) dalid

Že by to robila takáto nejaká firma? http://www.zachrana-dat.sk/sk/zachra...FQ8EZgodA03ksA Síce ako pozerát, toto je skôr na PC.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať