Zavrieť

Porady

Šiesta smernica Rady EÚ o DPH

Ahojte,

neviete kde by som našla úplné aktuálne znenie tejto smernice? (77/388/EHS)
Ide mi hlavne o článok 28C.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    Na stránke MF SR som našla toto:

    Kde môžem nájsť znenie Šiestej Smernice o DPH/Smernica 77/388/EHS zo 17. mája 1977/ ?

    K Vašej žiadosti týkajúcej sa Šiestej smernice Rady EÚ 77/388/EHS oznamujeme, že táto smernica je uverejnená na internetovej stránke www.europa.eu.int a slovenská verzia tejto smernice a jej všetkých noviel je uverejnená na stránke Inštitútu pre aproximáciu práva www.aprox.government.gov.sk ? register prekladov ? určený pre verejnosť.

    Takže skúste tam

    Evanka je offline (nepripojený) Evanka

    Evanka
    Zuzana210
    Ahojte,

    neviete kde by som našla úplné aktuálne znenie tejto smernice? (77/388/EHS)
    Ide mi hlavne o článok 28C.
    http://europa.eu.int/eur-lex/lex/Lex...7L0388:CS:HTML

    mekk je offline (nepripojený) mekk

    mekk
    Pripájam konsolidované znenie Šiestej Direktívy v AJ. Bohužiaľ v SJ ani v ČJ ešte nie je publikované.

    Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

    Zuzana210
    Tieto znenia som našla aj ja, ale to je pôvodné znenie. Má to potom milión dodatkov a noviel, ktoré sa mi nechce hľadať a spájať, ale úplné znenie som nikde nenašla.
    Ale aj tak vďaka za pomoc.

    Zuzana210 je offline (nepripojený) Zuzana210

    Zuzana210
    Ďakujem pekne, presne to som potrebovala. Dúfam, že sa mi to podarí aj dobre preložiť
    Zuzana

    pzika je offline (nepripojený) pzika

    pzika
    Sme sro (platca DPH) so sidlom v SR. Mame dodavatela v Nemecku, ktory nam nechce dodavat (fakturovat) bez DPH.
    Ma na to pravo? My tovar dalej pre-predavame na slovensku (uplatnujeme slovensku DPH.
    dik

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Máte obaja prefix. Podmienkou je, aby sa tovar prepravil na územie v SR. Ak sa tovar na územie SR neprepraví. Má právo FA s DE DPH.
    Ak sa tovar prepraví na územie SR, nemá právo FA s DE DPH. Pretože ide o nadobudnutie tovaru v tuzemsku ZO (Vami) a DE vzniká dodanie tovaru, kt. je od dane oslobodené...

    ajka100 je offline (nepripojený) ajka100

    ajka100
    Zdravím. Mám dotaz. Faktúrovali ste už niekedy niečo Európskemu parlamentu?
    Dodali sme nejaký tovar europoslancovi s tým, že to preplatí Europarlament.
    Podľa "vzoru faktúry", ktorý mi europoslanec doniesol, tak je tam odvolávka citujem "oslobodenie od DPH a spotr.dane na zákl. 15 čl. ods. 10 smernice 77/388 EHS a 23 čl. ods.1 smernice 92/12/EHS + plnenie je oslobodené od DPH podľa § 43 zákona o DPH s možnosťou odpočítania dane"
    Na faktúre nie je IČO ani IČ DPH odberateľa (Európskeho parlamentu). Čo mám s tým robiť? Tlačia ma k vystaveniu FA bez DPH a čo súhrnný výkaz?

    Šiesta smernica Rady EÚ o DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.