Zavrieť

Porady

Právoplatnosť rozhodnutia

Zdravím, chcel by som sa opýtať jednu vec, v prípade ak koniec lehoty podľa správneho poriadku pripadne na piatok, v takom prípade je rozhodnutie právoplatné nasledujúcim dňom čiže sobotou? alebo až pondelkom? Tz. ak bolo rozhodnutie doručené 1. apríla 2010, plynie 15 dňová lehota na podanie odvolania a koniec lehoty pripadá na piatok 16.4.2010. V takom prípade rozhodnutie nadobúda právoplatnosť 17. apríla 2010? Ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    Je to lehota, tak právoplatnosť nadobudne najbližším pracovným dňom.

    gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

    mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac gypsynka
    Ak dotyčný nepodá do 15 dní odvolanie, rozhodnutie je právoplatné po 15 dňoch od jeho prevzatia. Tak ako si napísal, právoplatnosť nadobúda 17. apríla.
    Naposledy upravil gypsynka : 07.04.10 at 11:45

    majeje je offline (nepripojený) majeje

    majeje
    Ok ďakujem za rýchlu odpoveď, nie som právnik, čiže sa v týchto "lehotách" nevyznám. Čiže v tomto prípade ak bolo rozhodnutie doručené 1. apríla 2010 a je možné proti nemu podať odvolanie, a oprávnená osoba nepodá toto odvolanie, tým pádom uplynie 15 dňová lehota na jeho podanie, rozhodnutie nadobúda právoplatnosť 19. apríla, kedže sa proti nemu už nie je možné odvolať, je to tak? Sorry, potrebujem to polopatisticky vysvetliť

    gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

    mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac gypsynka
    Keď vychádza právoplatnosť na sobotu, tak bude právoplatné v sobotu 17. apríla.

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    gypsynka Pozri príspevok
    Keď vychádza právoplatnosť na sobotu, tak bude právoplatné v sobotu 17. apríla.
    Nesúhlasím, právoplatnosť nadobudne najbližší pracovný deň. Je to lehota.

    gypsynka je offline (nepripojený) gypsynka

    mám rada spoločnosť, ale som rada aj sama so sebou, milujem svoju rodinu ...viac gypsynka
    Keby vychádzal posledný deň lehoty na podanie odvolania na sobotu, presúva sa tento 15-deň na pondelok a právoplatné bude v utorok. Ale keď vychádza posledný deň lehoty na piatok, právoplatnosť sa vyznačí sobotou.

    Právoplatnosť rozhodnutia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.