Zavrieť

Porady

Faktúra - elektron. podpis

V§ 75 ods. 6 je uvedené:
Faktúra môže byť vyhotovená písomne alebo so súhlasom zákazníka elektronicky. Elektronicky vyhotovená faktúra musí obsahovať zaručený elektronický podpis podľa osobitného predpisu.

Nechcem stále rozvádzať tému či je treba podpis na faktúre alebo nie, pretože sme k záveru prišli, že netreba. Ale je pravda, že ma tento odsek dosť zmiatol. Mám to chápať tak, že ak vystavím faktúru a pošlem ju poštou, nemusí byť podpísaná a keď pošlem faktúru mailom, tak musí obsahovať elektronic. podpis?
Alebo si to zas zle vysvetľujem?
Ďakujem za príspevky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Luckasari je offline (nepripojený) Luckasari

    Luckasari
    Mickya, ja tomu tiez tak rozumiem, ze keby som poslala fa mailom, a mala by platit, tak musi obsahovat elektronicky podpis.

    tomas je offline (nepripojený) tomas

    tomas
    Nebol som tu ked sa debatovalo o tom ci treba na fa podpis alebo nie, ale niekedy sa na tu diskusiu pozriem, lebo ma to tiez zaujima, ale povedal by som ze cez mail musi byť podpis, preto aby prijemca do dokumenu nemohol zasahovat, lebo v PC by sa ta fa dala velmi lahko zmenit, tak ze by nikto neprisiel na to ze kto ju vlastne zmenil. Na fyzicky vytlacenej fakture je to asi tazsie (aj ked nemozne asi nie).

    tomas

    marianna je offline (nepripojený) marianna

    marianna
    Včera sme tu začali tému ohľadom podpisu na faktúre ale skončila pri úplne inom probléme. Takže mňa by tiež veľmi zaujímalo, ak by sa vyjadril niekto 100%-ne, o tom podpise na faktúre. Myslím normálnom nie elektronickom. Pretože mne sa nevidí, žeby daňovníci alebo neviem akí kontrolóri uznali faktúru v účtovníctve bez podpisu. Zaujímajú ma ďalšie názory.

    Faktúra - elektron. podpis

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.