Zavrieť

Porady

Dovolenkový priemer

Potrebujem pomoc s vypočtom dovolenkoveho priemeru, pozerala som aj ine porady ale neviem z toho vyjst na moj konkretny priklad. Mam zamestnanca, ktory nastupil 5.9, robim mu mzdu za september, mal 1 den dovolenky, ktory mu chcem preplatit na zaklade § 113 Zakon.prace. Ale mam pocit, ze mi pc zle rata dovolenkovy priemer. Hruba mzda : 12 000,- premie: 1150,-.Odpracoval 20 dní z 22, a 1 den mal dovolenku. Je toto spravne: (12 000:22) x 20 = 10909 +1150 = 12059 / 160 odpracovaných hodín = 75,37 Sk na hodinu, čiže dovolenka za den: 75,37 x 8 = 603 Sk. Prosim, poradte, neviem si pomoct.Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jana47 je offline (nepripojený) Jana47

    Jana47
    Halo, surne potrebujem pomoc, čo už všetci papkate? Ja viem, že je piatok, ale prosim pomôžte mi. Vďaka.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Takže, v tom prípade by som počítala pravdepodobný zárobok:

    12000/21,74/8 = 68,9972 na hodinu dovolenky.
    Naposledy upravil Ľuba : 14.10.05 at 08:46

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Myslím si, že v tomto prípade sa počíta priemer z pravdepodobného zárobku v zmysle §134. A tak by som počítal, že pravdepodobný zárobok za mesiac je 12000 + 1150 (ak tie prémie dostane vždy)= 13150, vydelím priemerným počtom dní 21,74 a potom 8 hod. a vyjde mi 75,61 Sk na hodinu.A teda dovolenka za jeden deň by bola 605,-- Sk.

    Teda bez prémií tak ako uvedené vyššie.
    Naposledy upravil Palino : 14.10.05 at 08:56 Dôvod: po upresnení otázky

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Áno, 21,74 je priemerný počet pracovných dní v mesiaci.
    Je to presne 365,25/12/7*5.
    Naposledy upravil Ľuba : 14.10.05 at 08:50

    Jana47 je offline (nepripojený) Jana47

    Jana47
    A bolo by to velmi zle, keby som to dala ako napisal Palino, lebo to robi rozdiel len nejakych 50,- Sk.

    Jana47 je offline (nepripojený) Jana47

    Jana47
    Lubka a pri vypočte dovolenky čerpanej v septembri, mam brat do uvahy priemer za mesiace 06,07,08 alebo za II.Q. teda 04,05,06? To je už posledne čo potrebujem. Vdaka Vam za všetko

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Jana47
    Lubka a pri vypočte dovolenky čerpanej v septembri, mam brat do uvahy priemer za mesiace 06,07,08 alebo za II.Q. teda 04,05,06? To je už posledne čo potrebujem. Vdaka Vam za všetko
    Rozhodne 2Q - táto suma potom platí na celý 3Q.

    Palino je offline (nepripojený) Palino

    Palino
    Ja som sa potom už opravil, lebo ak tie prémie nie sú každý mesiac, tak sa nedajú započítať do pravdepodobného zárobku. Jedine, že je predpoklad, že tie prémie cca 1150,- Sk určite dostane.

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    Podľa §134 ods. 3 sa môže pravdepodobný zárobok zistiť aj zo mzdy, ktorú zamestnanec dosiahol od začiatku rozhodujúceho obdobia (pokiaľ v RO neodpracoval 22 dní, alebo 170 hodín), takže to môže byť aj s tými prémiami.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Jana47
    Ale mam pocit, ze mi pc zle rata dovolenkovy priemer.
    pc alebo soft? ... ak soft, tak ako sa volá? a aký priemer ti vyrátal?

    Jana47 je offline (nepripojený) Jana47

    Jana47
    sorry, jasne ze ide o soft. a vola sa ths, to určite take niečo nepoznate, neviem presne kolko mi to vyratal ale bolo to nejakych 730,- Sk, čo je naozaj hovadina. Prečitala som si aj ja ten §134 a mne to vychadza tak ako si napisal Palino, tých 605,- Sk.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.