Zavrieť

Porady

zmeranie spotreby elektriky

Dobrý deň...chcel by som si nejak zmerať spotrebu elektriky u chladničky, okrem toho, že by som to zmeral elektrohodinami,ktoré merajú celkovú spotrebu v byte a pri tom by som musel vypnuť všetky elektrospotrbiče je nejaký prístroj na to iný?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    dalid Pozri príspevok
    Mozes si kupit aj tzv. "Zásuvkový merač".
    Pozri napr.: http://www.internetovypredaj.sk/inde...56&k1=40&m1=34
    Nejakým takým podobným som si akurát teraz po dvoch rokoch pečenia v pekárničke zmerala koľko kWh spotrebuje na jeden chlebík a koľko to výjde.

    A celkom ma milo prekvapilo meranie. Na upečenie jedného chlebíka sa spotrebovalo 0,3 kWh a stálo to 0,05 €. Ja som spokojná

    tajgr je offline (nepripojený) tajgr

    tajgr
    bobino38 Pozri príspevok
    Dobrý deň...chcel by som si nejak zmerať spotrebu elektriky u chladničky, okrem toho, že by som to zmeral elektrohodinami,ktoré merajú celkovú spotrebu v byte a pri tom by som musel vypnuť všetky elektrospotrbiče je nejaký prístroj na to iný?
    Ten pristroj sa vola wattmeter.
    Da sa zohnat za 15-40 €
    Daj si pozor ak chces merat spotrebu nizkoprikonovych spotrebicov, alebo beznych spotrebicov v rezime "Stand By". Vacsina wattmetrov ma minimalnu dekladovanu citlivost nad 0,025A, co pri 220V robi 5,5Wattu.
    Ja som zohnal za cca 17€ taky, co dokaze zmerat aj 1W prikon.
    Bol som prekvapeny ked som zistil, ze moje hifi v standby poziera 9W (!). Nonstop. Rocne tak spotrebuje 79kWh, co je skoro 16€.
    A hifi uz mam niekolko rokov a takych zrutov som doma objavil asi 5.
    Vacsinu z nich dnes zapiname spinacom na zasuvke, alebo som nastavil spinacie hodiny, ktore pristroje zapnu do pohotovostneho rezimu ked ich obycke pouzivame. Po zbytok dna su uplne vypnute.

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    bobino38 Pozri príspevok
    Dobrý deň...chcel by som si nejak zmerať spotrebu elektriky u chladničky, okrem toho, že by som to zmeral elektrohodinami,ktoré merajú celkovú spotrebu v byte a pri tom by som musel vypnuť všetky elektrospotrbiče je nejaký prístroj na to iný?
    Pred niekoľkými rokmi takýto prístroj zapožičiavali priamo elektrárne. Skús tam.

    zmeranie spotreby elektriky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.