Zavrieť

Porady

Hlasenie sukromneho uctu na DU pri zmene na podnikatelsky

Ahojte,

mam takyto problem. Sukromny dolarovy ucet, zalozeny asi pred pol rokom, som sa rozhodol pouzit na podnikanie, kedze na nom neboli ziadne pohyby a zrusenie by stalo nejake peniaze (bohuzial sa u nas stale plati za zrusenie uctu), zalozenie noveho podnikatelskeho takisto, a navyse by ten novy bol drahsi (kedze podnikatelsky ucet banka uctuje drahsie). Mozem ho nahlasit ako podnikatelsky na DU k datumu, od ktoreho ho budem pouzivat? Cize plati 15-dnova lehota na datum zalozenia uctu, alebo jeho zacatie pouzivania?

Vdaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    A môj, že nemôžeš. Osobný účet je otvorený na rodné číslo a podnikateľský na Tvoje IČO. Každá banka má vo svojich obchodných podmienkach tento prípad ošetrený. Pozri obch. podmienky, ktoré máš pri založení účtu ako FO-nepodnikateľ. Viem, že sa to robí, ale ja by som si najskôr preštudovala tie obch.podmienky, a osobne s tým nesúhlasím z dôvodov, ktoré uvádzam vyššie.

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    účtovník 007, predtým som aj ja presadzovala tvoj názor, ale čítala som nejaké odborné články a tam je to už takto, tiež ma to prekvapilo...

    pyton je offline (nepripojený) pyton

    pyton
    Ešte si myslím, že to je kvôli tým nehoráznym poplatkom na podnikateľských účtoch, tak preto sa akceptujú už aj osobné. A tiež preto, že vlastne nemusíš mať vôbec žiadny účet zriadený na podnikanie, tak prečo nie osobný?!

    K tým poplatkom - dobrý článoček, dala som ho aj do "srandičiek":
    http://iapl.sk/ps_ba.html
    Naposledy upravil pyton : 14.10.05 at 10:36

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Volala som do nemenovanej banky BUV, milá tetuška povedala:" V obch. podmienkach je uvedené, že sa to nesmie.Ale robí sa to bežne a oni to v tichosti akceptujú." Tak človek FO vyber si sám. Pekný deň.

    eoneon je offline (nepripojený) eoneon

    eoneon
    Ak to nie je vyslovene zakazane (zatial nikto neuviedol nic tom zmysle), tak to je snad povolene Vdaka za nazory, idem to nahlasit

    STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

    STRELEC
    účtovník 007
    Volala som do nemenovanej banky BUV, milá tetuška povedala:" V obch. podmienkach je uvedené, že sa to nesmie.Ale robí sa to bežne a oni to v tichosti akceptujú." Tak človek FO vyber si sám. Pekný deň.
    Ak by DU pri kontrole bol veľmi dôsledný a chcel aj zmluvu o BU, tak by mohli mať výhrady voči uplatneniu bankových poplatkov do nákladov.
    Ktovie či aj v ostatnej EU existujú rôzne poplatky a minimálne vklady pre občana, pre FO - živnostníka, pre PO. Tento "rozdielny prístup" okrem toho, že je nelogický hraničí nemôže byť niekým chápaný ako diskriminácia?

    Janiela je offline (nepripojený) Janiela

    jednoduchý človek, ako ostatní ...viac Janiela
    Tiež som takýto účet používala asi pol roka, ale v žiadnom prípade som neúčtovala o poplatkoch. Účet som viedla ako interný doklad k príjmom a výdavkom ovpl. daň. V peň. denníku som účtovala ako nepeň. operácie. Nakoniec som si založila účet podnikateľský.

    Hlasenie sukromneho uctu na DU pri zmene na podnikatelsky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.