Zavrieť

Porady

ako na podnikanie cez internet - predaj Počítačov

Dobry den,

chcel by som poradit ako na podnikanie cez internet. Chceme si spravit e-shop a predavat takto produkty. Prevadzku nemame, mame iba sidlo spolocnosti. Ide o s.r.o.. Potrebujeme zriadit aj prevadzku? Na sidle treba
mat aj otvaracie hodiny? Na stranke s eshopom musia byt zverejnené niejaké obchodné podmienky? resp. treba tieto podmienky dat zapisat na okresny sud alebo niekde inde? A ako to vlastne je s reklamaciou resp. vratenim tovaru? kolko dni ma kupec na vratenie tovaru bez udania dovodu. Pri reklamacii musi kupec dorucit tovar na sidlo spolocnosti alebo staci poslat dobierkou a kto plati tu dobierku?

Dalsia otazaka asi nebude priamo k danej teme, ale skusim sa spytat:
Nevie niekto poradit ako to funguje s pocitacmi a softwarom? Nasa firma
bude predavat pocitace. Potrebujeme k predanemu pocitacu dodavat aj navod na obsluhu? A ako to je so softwarom? Chceli by sme davat na nase pocitace operacny system Linux, ktory bude zadarmo, nebude to ani na fakture, len ma zaujima ci ten Linux musi byt v Slovenskom jazyku? a ci aj k tomu operacnemu systemu treba navod na pouzitie? A este nieco, mozeme operacny system uz nainstalovat a dodat pocitac ako hotovu vec, ci operacny system si musi nainstalovat sam uzivatel/kupec.
Dakujem za pomoc
Naposledy upravil Dav : 10.04.10 at 14:31
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kath je offline (nepripojený) kath

    kath
    súhlasím, veď len si vygoogli, koľko eshopov (z toho koľko veľkých a naozaj známych eshopov) predáva elektroniku... Skús radšej niečo iné..možno nejaké dizajnové doplnky k notebookom...
    A k Linuxu: veď ten je aj v slovenčine, napr. Ubuntu určite.
    K inštalovaniu systému: väčšina notebookov sa predáva s predinštalovaným systémom.
    Eshop:
    - mali by byť uvedené obchodné podmienky, meno a sídlo prevádzkovateľa, ičo, dič atď., bolo by dobré uviesť aj info k ochrane osobných údajov
    - obchodné podmienky netreba dávať nikde na súd potvrdzovať našťastie
    - otváracie hodiny uvádzaš, len ak máš predajňu resp. sklad s možnosťou priameho odberu, tie tuším treba dať schváliť
    - na vrátenie tovaru bez udania dôvodu = odstúpenie od kúpnej zmluvy má zákazník 7 dní. Nie som si istá, ale myslím, že pri odstúpení od zmluvy do 7 dní zákazník nemá právo na preplatenie poštovných nákladov. ????
    - reklamácia sa nerieši tak, že zákazník vráti späť tovar "na dobierku". Jednoducho odošle na vašu adresu, ty reklamáciu vybavíš (do 30 dní) a ak je uznaná (chybný/poškodený tovar), vystavíš dobropis a vraciaš peniaze zákazníkovi vrátane poštovných nákladov.
    Naposledy upravil kath : 09.04.10 at 22:14

    palkosk je offline (nepripojený) palkosk

    palkosk
    Odpovedam na druhu otazku:
    K Hardwaru:
    Vy ako predajca PC od vyrobcu pr. (HP, Acer atd.) ktore su vyrobcom predavane ako komplet, navod na obsluhu uz obsahuju. Ak PC kompeluje vasa fa. mali by ste prikladat manualy PC casti. Napr. matherboard, procesor atd.
    Kazda fa ma letak alebo manual k danej casti v baleni.
    K softwaru
    Linux je for free, nemusis mat manual na obsluhu.
    Linux nie je az taky popularny sirokej verejnosti, skor pod servere.
    Ak uz aj pre PC kazdy program musi byt urceny pre Linux.

    Neviem si predstavit mladeho chalana ktory chce hrat COD4 na pc kde je Linux.

    Moj nazor

    MatoB je offline (nepripojený) MatoB

    Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    Pocitace vychadzaju uz z mody preorientuj sa na notebooky. Ak ti mozem odporucit radsej do toho ani nechod, ty co to skusili somnou urcite budu suhlasit. Na slovensku je na PC a elektroniku najvacsia konkurencia (lebo je to najjednoduchsi a najdostupnejsi biznis) potom idu handry (krajcisrstvo, predaj...) a podobne

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    ak nechces zaplakat, tak rychlo prec od toho biznisu.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    MatoB Pozri príspevok
    Pocitace vychadzaju uz z mody preorientuj sa na notebooky.
    Myslim si, ze dni maju spocitane prave notebooky. Este par rokov budu na vyslni, no potom im predpovedam zahubu .

    kath je offline (nepripojený) kath

    kath
    ja v tomto nie som tak skeptická ako rickman, ja si zas neviem predstaviť že by som si mala kupovať stolný PC

    ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

    ACCNT
    rickman Pozri príspevok
    Myslim si, ze dni maju spocitane prave notebooky. Este par rokov budu na vyslni, no potom im predpovedam zahubu .


    a to si myslis, ze nejaky manazer si na poradu donesie stolny pc? prip. ako si myslis, ze budu vyzerat univerzitne prednasky? kazdy student si donese stolny komp?

    ja preferujem stolne pc(moznost rozsirovania, lepsie chladenie komponentov, moznost jednoduchsieho servisu, za rovnaku cenu dostanem vyssi vykon oproti notebooku...), ale ja sa priklanam k tomu, ze notebooky sa dostanu dopredu.

    MatoB je offline (nepripojený) MatoB

    Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    kath Pozri príspevok
    ja v tomto nie som tak skeptická ako rickman, ja si zas neviem predstaviť že by som si mala kupovať stolný PC
    Tiez pozeram na to ze co napisal, zrejme sa sekol. Ale ak mal na mysli ze pocitace ako take cize notebooky, klasicky pocitac kysna s monitorom a pocitac zabudovany priamo v monitore uplne do 5 rokov vydu z mody myslim ze ma pravdu uz dnes zacinaju tieto masiny nahradzat zname PDA a vreckove PC. Mozem povedat ze je to daleko praktickejsie, lepsie, mas to vsade. mas vlastne vsetko v ruke uz ked si chces nieco vytlacit "z ulice" je problem.
    A osobne si to chcem kupit nakolko nemam cas a uz vobec naladu sedet kazdy den 8 a viac hodin kvoli firme za notbukom.

    MatoB je offline (nepripojený) MatoB

    Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    ACCNT Pozri príspevok


    a to si myslis, ze nejaky manazer si na poradu donesie stolny pc? prip. ako si myslis, ze budu vyzerat univerzitne prednasky? kazdy student si donese stolny komp?

    ja preferujem stolne pc(moznost rozsirovania, lepsie chladenie komponentov, moznost jednoduchsieho servisu, za rovnaku cenu dostanem vyssi vykon oproti notebooku...), ale ja sa priklanam k tomu, ze notebooky sa dostanu dopredu.
    Dovolim si ta ako predajca vypoctovej techniky upozornit ze dnes je ta cena PC a notebookov takmer vyrovnana. Ja som si tiez niekedy myslel ze notebook je draha a kazyva haraburda a dnes by som ho za 150decibelov hlucny PC kt. je prilepeny len na jednom mieste nevymenil

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    skor to myslel asi tak ze budu miesto NB nove hracky, vid ipad atd..

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    ACCNT Pozri príspevok


    a to si myslis, ze nejaky manazer si na poradu donesie stolny pc? prip. ako si myslis, ze budu vyzerat univerzitne prednasky? kazdy student si donese stolny komp?

    ja preferujem stolne pc(moznost rozsirovania, lepsie chladenie komponentov, moznost jednoduchsieho servisu, za rovnaku cenu dostanem vyssi vykon oproti notebooku...), ale ja sa priklanam k tomu, ze notebooky sa dostanu dopredu.
    Nie, to nie..
    Notebooky sa dostanu dopredu? Tak pred 2 rokmi mozno, dnes uz su vpredu.

    MatoB Pozri príspevok
    Tiez pozeram na to ze co napisal, zrejme sa sekol. Ale ak mal na mysli ze pocitace ako take cize notebooky, klasicky pocitac kysna s monitorom a pocitac zabudovany priamo v monitore uplne do 5 rokov vydu z mody myslim ze ma pravdu uz dnes zacinaju tieto masiny nahradzat zname PDA a vreckove PC. Mozem povedat ze je to daleko praktickejsie, lepsie, mas to vsade. mas vlastne vsetko v ruke uz ked si chces nieco vytlacit "z ulice" je problem.
    A osobne si to chcem kupit nakolko nemam cas a uz vobec naladu sedet kazdy den 8 a viac hodin kvoli firme za notbukom.
    Nie, nemal som namysli, ze vsetky PC zmiznu ako pises do 5 rokov.. Ale zvysok si uz trafil skoro spravne.

    padro Pozri príspevok
    skor to myslel asi tak ze budu miesto NB nove hracky, vid ipad atd..
    Presne. Neviem, mozno moje prognozy nie su spravne, ale vidim to tak, ze buducnost patri kombinacii stolny pocitac all-in-one a tablet (pripadne viac) alebo este stale notebook. Ja sam pouzivam notebooky uz hodne dlho, ale az teraz sa zacinam stazovat na ich neprenositelnost. Oproti tabletom je to jednoducho iny druh stolneho pocitaca .

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    rickman suhlasim s tvojou viziou

    MatoB je offline (nepripojený) MatoB

    Dodnes nevyriešená záhada... ...viac MatoB
    rickman Pozri príspevok
    Nie, nemal som namysli, ze vsetky PC zmiznu ako pises do 5 rokov.. Ale zvysok si uz trafil skoro spravne.
    Nie zmyznu vydu z mody - budu sa pouzivat menej ako tzv. vreckove PC. Inak suhlasim s tebou. Myslim ze NB budu pouzivat uz len deti na hranie hier. No deti ani nie skor *násť ročný

    padro je offline (nepripojený) padro

    majitel eshopu s autodoplnkami, ktorý začal od nuly a verí že "trpezlivosť ruže prináša" ...viac padro
    ani na tie hry, tam to bude urcite konzola + 3D TV
    Zdravim ..sice este sa len rozbieham...ale vedel by som ti pomoct.
    Ponukam e-shop kde sa da priradit nejaky subor k vyrobku a v preddefinovanom stave objednavky si zakaznik vie subor stiahnut.

    E-shom som v podstate poskladal z viacerych ..ale je postaveny na niecom co je volne dostupne na internete a volne siritelne..
    Da sa prisposobovat , menit, je celkom slusny..

    Ja si rozbieham vlastny obchod cez tento e-shop ...ak by bol zaujem .. tak sa vieme dohodnut aj na spravcovstve.Pripadne kompletnej instalacii.Tzv dodani kompletneho funkcneho eshopu aj z naplnenim dat..alebo ak je zaujem ponuknem aj domenu a vebhosting..len tam je podmienka ze uz by som musel byt spravcom..a isli by tam pausalne nejake poplatky mesacne pre mna..

    Ceniik este nemam premysleny ale viem ponuknut urcite konkurencieschopnu cenu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.