Zavrieť

Porady

Zvýšenie platovej triedy z 8. na 9.

Prosím Vás. Chystám sa podať žiadosť o zvýšenie platovej triedy z 8. na 9. Pracujem na ZŠ. Robím ekonomku, administratívnu pracovníčku, proste všetko okrem miezd. Kto pracuje na škole vie, aký rozsah má táto práca. Finančné ocenenie je však úbohé. Mám šancu?
Usporiadat
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Lilly34 Pozri príspevok
Prosím Vás. Chystám sa podať žiadosť o zvýšenie platovej triedy z 8. na 9. Pracujem na ZŠ. Robím ekonomku, administratívnu pracovníčku, proste všetko okrem miezd. Kto pracuje na škole vie, aký rozsah má táto práca. Finančné ocenenie je však úbohé. Mám šancu?
V každom prípade to skús !!! Poznám ekonómov a ekonómky z viacerých škôl ktoré majú priznanú platovú triedu 9. Tak prečo by si ju potom nemohla mať priznanú Ty, no nie ? Prajem Ti,nech Ti to vyjde a peknú sobotu
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Lilly34 Lilly34

Lilly34 je offline (nepripojený) Lilly34

Ďakujem. Účtujem. Lebo v ráci na to nie je čas. Ďakujem ešte raz za povzbudenie.
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

Lilly34 Pozri príspevok
Ďakujem. Účtujem. Lebo v ráci na to nie je čas. Ďakujem ešte raz za povzbudenie.

...za málo.
Ty si ako ja...aj ja často účtujem doma, pretože "horia termíny"
0 0
gabca888 gabca888

gabca888 je offline (nepripojený) gabca888

Uspela si? Ja som tiež v 9ke (len) :-)
0 0
medved medved

medved je offline (nepripojený) medved

Prosím o radu, ako si dosiahla tú 9-ku ? Máš VŠ ?
0 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

V škole kde som prednedávnom pracovala, bola to stredná škola- ekonómka mala ÚSO a bola zaradená v 9. triede. A takisto ďalšia ekonómka na inej strednej škole.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

uct2007 Pozri príspevok
V škole kde som prednedávnom pracovala, bola to stredná škola- ekonómka mala ÚSO a bola zaradená v 9. triede. A takisto ďalšia ekonómka na inej strednej škole.
Ekonómka ak mala ÚSO a mohla byť zaradená v 9. triede, len vtedy, ak jej platila z dôb minulých výnimka zo vzdelania. Niekedy tak bolo. Ale, opravte ma ak sa mýlim, viem tak, že výnimky sa od určitej doby nemôžu udeľovať a ak máš USO tak máš 8. PT.Aj ja som mala u minulého zamestnávateľa 9 PT s odpočtom piatich rokov. Potom som zamestnávateľa zmenila a hoci robím tú istú prácu, zamestnávateľ mi už nemohol dať výnimku zo vzdelania, lebo sa už nemohli udeľovať. Preto som v 8 PT - robím PaM a aj účto .Mysleli by ste si, že by som si nedala 9 PT, keby som vedela, že je to možné ? Ak viete o niečo novom, že už môžem mať 9 PT aj s USO, dajte mi to vedieť.
Naposledy upravil judita1971 : 22.04.10 at 10:47
1 0
uct2007 uct2007

uct2007 je offline (nepripojený) uct2007

judita1971 Pozri príspevok
Ekonómka ak mala ÚSO a mohla byť zaradená v 9. triede, len vtedy, ak jej platila z dôb minulých výnimka zo vzdelania. Niekedy tak bolo. Ale, opravte ma ak sa mýlim, viem tak, že výnimky sa od určitej doby nemôžu udeľovať a ak máš USO tak máš 8. PT.Aj ja som mala u minulého zamestnávateľa 9 PT s odpočtom piatich rokov. Potom som zamestnávateľa zmenila a hoci robím tú istú prácu, zamestnávateľ mi už nemohol dať výnimku zo vzdelania, lebo sa už nemohli udeľovať. Preto som v 8 PT - robím PaM a aj účto .Mysleli by ste si, že by som si nedala 9 PT, keby som vedela, že je to možné ? Ak viete o niečo novom, že už môžem mať 9 PT aj s USO, dajte mi to vedieť.
Tak veru máte pravdu, ako som to teraz zistila u našej personalistky - ekonómka mala výnimku zo zákona a preto bola zaradená v 9.triede, teraz tá výnimka už neplatí, musí mať prvý stupeň VŠ, aby mohla byť zaradená v 9.triede.
Pekný deň.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
judita1971 Pozri príspevok
Ekonómka ak mala ÚSO a mohla byť zaradená v 9. triede, len vtedy, ak jej platila z dôb minulých výnimka zo vzdelania. Niekedy tak bolo. Ale, opravte ma ak sa mýlim, viem tak, že výnimky sa od určitej doby nemôžu udeľovať a ak máš USO tak máš 8. PT.Aj ja som mala u minulého zamestnávateľa 9 PT s odpočtom piatich rokov. Potom som zamestnávateľa zmenila a hoci robím tú istú prácu, zamestnávateľ mi už nemohol dať výnimku zo vzdelania, lebo sa už nemohli udeľovať. Preto som v 8 PT - robím PaM a aj účto .Mysleli by ste si, že by som si nedala 9 PT, keby som vedela, že je to možné ? Ak viete o niečo novom, že už môžem mať 9 PT aj s USO, dajte mi to vedieť.
Je tu taká možnosť, pozrite si zákon 39/2009 Úplné znenie zákona 553/2003, prílohu č. 1 k zákonu 553, touto prílohou bol novelizovaný katalóg pracovných činností a tam sa v 9 PT malo uznať aj USO: "Odborné špecializované práce vo vymedzenej oblasti s vysokými nárokmi na myslenie a rozhodovanie o voľbe správneho postupu na základe metodických usmernení, práce vyžadujúce odborné konzultácie pri riešení problémov a spoluprácu s viacerými subjektami mimo vlastného zamestnávateľa. Samostatné zabezpečovanie zložitých úloh a agend alebo vykonávanie čiastkových tvorivých činností, s väzbami a súvislosťami presahujúcimi rámec daného odboru činností, spojené so zvýšenou psychickou záťažou. Analytická a hodnotiaca činnosť pri príprave podkladov na rozhodovací proces s dôsledkami na viaceré subjekty mimo vlastného zamestnávateľa." Myslím si, že do tejto kategórie naša práca pasuje použijúc slovo básnika ako riť na šerbeľ, takže tá 9 PT by mohla prichádzať do úvahy.
Aký je Váš názor?
2 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Sabadka Pozri príspevok
Je tu taká možnosť, pozrite si zákon 39/2009 Úplné znenie zákona 553/2003, prílohu č. 1 k zákonu 553, touto prílohou bol novelizovaný katalóg pracovných činností a tam sa v 9 PT malo uznať aj USO: "Odborné špecializované práce vo vymedzenej oblasti s vysokými nárokmi na myslenie a rozhodovanie o voľbe správneho postupu na základe metodických usmernení, práce vyžadujúce odborné konzultácie pri riešení problémov a spoluprácu s viacerými subjektami mimo vlastného zamestnávateľa. Samostatné zabezpečovanie zložitých úloh a agend alebo vykonávanie čiastkových tvorivých činností, s väzbami a súvislosťami presahujúcimi rámec daného odboru činností, spojené so zvýšenou psychickou záťažou. Analytická a hodnotiaca činnosť pri príprave podkladov na rozhodovací proces s dôsledkami na viaceré subjekty mimo vlastného zamestnávateľa." Myslím si, že do tejto kategórie naša práca pasuje použijúc slovo básnika ako riť na šerbeľ, takže tá 9 PT by mohla prichádzať do úvahy.
Aký je Váš názor?
áno, už len nájsť činnosť v nariadení vlády SR č, 341/2004 v znení neskorších predpisov
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
judita1971 Pozri príspevok
áno, už len nájsť činnosť v nariadení vlády SR č, 341/2004 v znení neskorších predpisov
Príloha číslo i. uverejnená v 39/2009 a citácia, ktorú som uviedla o príspevok nižšie je práve novelizácia 341-ky a to je tá konkrétna činnosť, alebo skôr zovšeobecnená činnosť, ktorá sa dá aplikovať aj na našu prácu.

PS: Mohli by už buď rekodifikovať 341-ku alebo vydať jej úplné znenie so všetkými novelizáciami, lebo už bola toľkokrát novelizovaná a doplňovaná, že je ťažké sa v nej vynájsť.
1 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Ahojte, keď už sa o tom bavíte. Mám novú kolegyňu, má VŠ 2. stupňa, robí len mzdy. Má byť v 8. či v 9.?
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
blazonko Pozri príspevok
Ahojte, keď už sa o tom bavíte. Mám novú kolegyňu, má VŠ 2. stupňa, robí len mzdy. Má byť v 8. či v 9.?
Má VŠ, teoreticky by mohla byť aj v 9-ke. Ale čiste "nezištný" pohľad - dáš jej vyššiu triedu ako máš ty?
0 0
Ivča Ivča

Ivča je offline (nepripojený) Ivča

Ja robím účtovníctvo aj mzdy, mám stredoškolské vzdelanie a výnimka mi platí stále. Tá výnimka sa rušila v tom prípade, keď pracovníčka menila školu. Len tá výnimka sa vzťahovala buď na tie čo robia mzdy, alebo čo účtujú. To som si už neni istá.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Jasné, že nie. Pekne je v 8.
0 0
asma asma

asma je offline (nepripojený) asma

úplne novelizované znenie nájdešna stranke www.justice.gov.sk - predpisy
1 0
gabca888 gabca888

gabca888 je offline (nepripojený) gabca888

ja mám vysokú školu
0 0
Lilly34 Lilly34

Lilly34 je offline (nepripojený) Lilly34

Ahojte priatelia. Hneď ako som písala, že požiadam o zvýšenie tak som aj urobila. Doteraz nijaká odpoveď. Riaditeľ to hodil bokom a povedal, že moju žiadosť preskúmajú!!! Skúmajú nejak dlho nie! Keď zasa naberiem odvahu tak pôjdem za ním a opýtam sa na výsledok skúmania žiadosti. Budem trvať na tej 9. PT. Vaše príspevky mi tiež pomohli. Mali by sme za seba tvrdo bojovať. Práca sa neustále nabaľuje. Neustále. A nemajú nás za nič. Pribudlo kopu projektov , ŠSZČ, všelijaké zmluvy, ... k tomu ešte admionistratíva, a nehovorím o účtovaní. Je to o život. Ďakujem Vám. Nedajme sa.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Lilly34 Pozri príspevok
Ahojte priatelia. Hneď ako som písala, že požiadam o zvýšenie tak som aj urobila. Doteraz nijaká odpoveď. Riaditeľ to hodil bokom a povedal, že moju žiadosť preskúmajú!!! Skúmajú nejak dlho nie! Keď zasa naberiem odvahu tak pôjdem za ním a opýtam sa na výsledok skúmania žiadosti. Budem trvať na tej 9. PT. Vaše príspevky mi tiež pomohli. Mali by sme za seba tvrdo bojovať. Práca sa neustále nabaľuje. Neustále. A nemajú nás za nič. Pribudlo kopu projektov , ŠSZČ, všelijaké zmluvy, ... k tomu ešte admionistratíva, a nehovorím o účtovaní. Je to o život. Ďakujem Vám. Nedajme sa.
Malá rada, so žiadosťou o zvýšenie PT predkladaj novú pracovnú náplň, hoci na druhej strane pracovnú náplň ti stanovuje tvoj nadriadený. Čo sa týka 9 PT.
Sabadka vyššie spomínala 39/2009 ale toto znenie v charakteristike PT v prílohe zákona som našla už od začiatku v 553/2003, teraz mi vyšlo čas mrknúť sa na to, takže čo sa týka môjho platového zatriedenia, ostávam v 8 PT. Zo školení viem, že pri zatrieďovaní stále máme vychádzať z katalógu pracovných činností. Taktiež je tu § 5 ods. 6 zákona č. 553/2003, ktorý hovorí o dočasnom zaradení do platovej triedy ak sa činnosť nenachádza v katalógu pracovných činností a § 5 ods. 7 hovorí o povinnosti zamestnávateľa požiadať bez zbytočného odkladu o doplnenie katalógu.
Takže ak by si mi predložila žiadosť o zvýšenie platovej triedy do 9 PT a mala by si USO odpoveď by znela nie.
0 0
judita1971 judita1971

judita1971 je offline (nepripojený) judita1971

Lilly34 Pozri príspevok
Ahojte priatelia. Hneď ako som písala, že požiadam o zvýšenie tak som aj urobila. Doteraz nijaká odpoveď. Riaditeľ to hodil bokom a povedal, že moju žiadosť preskúmajú!!! Skúmajú nejak dlho nie! Keď zasa naberiem odvahu tak pôjdem za ním a opýtam sa na výsledok skúmania žiadosti. Budem trvať na tej 9. PT. Vaše príspevky mi tiež pomohli. Mali by sme za seba tvrdo bojovať. Práca sa neustále nabaľuje. Neustále. A nemajú nás za nič. Pribudlo kopu projektov , ŠSZČ, všelijaké zmluvy, ... k tomu ešte admionistratíva, a nehovorím o účtovaní. Je to o život. Ďakujem Vám. Nedajme sa.
Ešte malá poznámka, viem, že sa nemáme dať, máme za seba bojovať. Treba sa však pozerať z druhej strany. Ak Ti ju nedajú, nedajú ti ju preto, že nechcú ale preto, že nemôžu. Išlo by o porušenie zákona. Je to podobné, ako keby chceli od teba, aby sa urobil nákup kapitálových výdavkov z bežných výdavkov. Môžeš to urobiť, ale si si vedomá, že porušuješ zákon. Môžu Ti dať 9 PT ale porušia zákon. To je môj názor.Ak by prišla kontrola a určili by, že nemáš nárok na 9 PT lebo máš USO, šlo by o neoprávnené použitie finančných prostriedkov. Peniaze by sa museli vrátiť.
Naposledy upravil judita1971 : 29.04.10 at 11:55 Dôvod: doplnok
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať