Zavrieť

Porady

Obchodovanie na burze

Na akych strankach sa da online obchodovat na burze alebo obchodovat s cennymi papiermi, ropou, zlatom atd?
Mate niekto s tym skusenosti? Zaujima ma ako to cele funguje. Vdaka
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa bodov

-Dana- je offline (nepripojený) -Dana-

-Dana-
Na burze môžeš obchodovať cez platformu brokera. Brokerov je veľa, ak sa chceš oboznámiť s ich platformami, treba sa na ich stránke zaregistrovať a stiahnuť si demoverziu. Uvediem ti napr.
www.fio.sk alebo
http://www.xtb.sk/footer/upozornenie_na_rizika/
príp. http://www.cikomodity.com/index.php?...bchodovat-ropu
Ak sa chceš s tým viac oboznámiť dobré je absolvovať semináre/webináre/, ktoré brokeri usporiadavajú.
Veľa sa môžeš dozvedieť na fóre http://ako-investovat.sk/diskusia/ , kde nájdeš aj ďalšie odkazy, na brokerov, stránky, ktoré je dobre sledovať, a viac ľudí ti tam odpovie na otázky z tejto oblasti ktorým nerozumieš. Veď všetci sme nejak začínali.

PedroP je offline (nepripojený) PedroP

PedroP
Na začiatok si o tom určite treba čo najviac pozisťovať. V príspevku vyššie je všetko podstatné spomenuté. Pre začínajúceho investora sú určite zaujímavé semináre, ktoré organizujú jednotliví obchodníci (treba pri nich aj počítať s tým, že ich cieľom je aj presvedčiť daného človeka aby investoval práve cez daného obchodníka, ktorý seminár organizuje). Pred ostrým obchodovaním by som určite odporúčal vyskúšať si obchodovanie na nečisto cez demo účet. Ale treba samozrejme brať do úvahy, že investor sa inak správa keď obchoduje so skutočnými peniazi a inak keď len s fiktívnymi.
A určite by som sa do toho nepúšťal v prípade, že nie som pripravený na možnú stratu.

Pri výbere obchodníka sa oplatí si porovnať ich poplatky. A skúsiť si na internete zistiť nejaké referencie o jednotlivých obchodníkoch.
Ako to funguje? V skratke: Klient podpíše zmluvu s obchodníkom, na základe ktorej mu obchodník otvorí obchodný účet (zberný, individuálny), na ktorý si klient prevedie peniaze. Potom už len pomocou obchodnej platformy klient zadáva pokyny na nákup, resp. predaj cenných papierov, komodít, opcií, atď. Nie všetci obchodníci ponúkajú možnosť obchodovať so všetkými alebo väčšinou obchodných nástrojov. Niektorí ponúkajú len obchodovanie s akciami, niektorí len s komoditami, alebo iné kombinácie. A rovnako je to aj s burzami, na ktorých je možné obchodovať akcie (USA, Nemecko, ČR,...)

Cena na burze je tvorená na základe dopytu a ponuky. Ktorú môže ovplyvniť množstvo faktorov- fundamentálne dáta (makroekonomické, mikroekonomické) alebo technická analýza.

58vlasta je offline (nepripojený) 58vlasta

58vlasta
stanco007 Pozri príspevok
Na akych strankach sa da online obchodovat na burze alebo obchodovat s cennymi papiermi, ropou, zlatom atd?
Mate niekto s tym skusenosti? Zaujima ma ako to cele funguje. Vdaka

Môžeš skúsiť aj na stránke https://sk.saxobank.com/sk/typy-ucto...demo-ucet.aspx Môžeš si vyskúšať investovanie - bez rizika, skôr, ako začneš reálne obchodovať...

Hairy Foter je offline (nepripojený) Hairy Foter

Hairy Foter
Hlavne si davaj pozor na roznych borkerov - ktori budu obchodovat s tvojimi peniazmi za teba. Na 95% ta pripravia o vsetky prachy. Ich provizie plynu z objemu obchodov co urobia, nie zo zisku. Velkym oblukom by som sa osobne vyhol vsetkym brokerom spominanym vyssie. Zaplatis aj 10x vacsie poplatky za uskutocnenie obchodu ako u americkeho brokera. Obchodujem intradenne komoditne indexy akciovych trhov, moj broker v US si pyta za roundturn (otvorenie a uzatvorenie pozicie) 4$, schvalne sa spytaj u XTB alebo ostatnych SR a CR brokerov ake su poplatky. Ak ti to ponukaju "zadarmo", tak sa maj este viac na pozore. V tom pripade im platis spreadom - ak nie je fixny tak zaplatis ovela viac.

Mas x moznosti ako obchodovat na burze - pozicne, intradenne, opcie - vypisovanie a nakup, akcie, spready atd. Ak sa tomu chces venovat seriozne pocitaj s tym ze investujes kopec casu do studia.

Alex999 je offline (nepripojený) Alex999

Alex999
Obchodovat na burze sa da cez platformu brokera. Platforiem je vela, zname su napr. Sierrachart.com alebo Ninjatrader.com. Stiahnes si aplikaciu bud do mobilu alebo PC a musis si zabezpecit aj pripojenie k datam, t.j. ku konkretnej burze napr. CBOT a pod. podla toho co chces obchodovat. Dolezite vsak je skor ako aku platformu mas pouzivat to, aby si vobec vedel ako na to. Obchodovanie alebo trading je drina ako kazda ina cinnost, ktoru sa chces poriadne vykonavat. Urcite sa nestanes milionarom za niekolko tyzdnov alebo mesiacov, tak ako to slubuju niektore web stranky. Vyhodou je to, ze si zo zaciatku mozes skusat trading "na papieri" bez toho aby si minul majland. Chce to pevnu volu, chladnu hlavu a dlhe hodiny pravidelneho treningu ale odmenou ti moze byt takmer neobmedzeny prijem a volnost pracovat odkialkolvek chces. Zavisi od toho aky velky kapital chces zhodnocovat a aka je tvoja tolerancia rizika. Ak sa uz dostanes do stadia, ze vies co robis obchodovanie na burze ti pomoze zhodnotit tvoje peniaze radovo v desiatkach percent za rok (aj viac). V porovnani so sucasnymi urokovymi sadzbami v bankach je to velmi lakave.
Skus pozriet na ........................... su tam videa o tom ako je mozne slusne si zarobit a aj kurz obchodovania.
Naposledy upravil terezamaria : 06.08.16 at 07:39 Dôvod: vymazanie reklamy
jslancik Bez tej reklamy by to bolo OK.
Mimochodom, reálne je zhodnotenie 1% denne. Čiže okolo 1100% za rok.
Ahoj. Mam s obchodovanim na burze skusenosti. Na burze musis obchodovat cez brokera. Tu ide o to ci vies po anglicky alebo nie. Zo slovenskych brokerov to moze byt napriklad XTB, Lynx. Ak ale vies po anglicky odporucam si otvorit ucet u Interactive brokers alebo Pepperstone. Pri Interactive brokers je nevyhoda, ze min. vklad na otvorenie uctu je 10 000 USD Zaklad je sa do toho dostat. Obchodovanie na burze je zdanlivo jednoduche ale nie je to tak. Potrebuejs si vsetko nastudovat. Ja som mala problem pochopit rozdiel medzi market a limitnou objednavkou, ktore sa pri obchodovani pouzivaju. V tomto clanku https://uspesnynaburze.sk/obchodovanie-na-burze/ som to nasla zroumitelne vysvetlene. A hlavne si nastuduj zaklady riadenia rizika. T.j. pri investovani alebo obchodovani na burze riskuj len urcite percento zo svojho kapitalu. Nemozes ist ako sa to hovori all in, a na jeden obchod dat vsetky peniaze. To nemusi dopadnut dobre. Pekny den prajem.

PotPalo je offline (nepripojený) PotPalo

posledný svojho druhu PotPalo
Ja osobne by som na burze neobchodoval, je to neetické. Nakúpiť, predať, mať zisk. Z ničoho. Ale niekto to zaplatiť musí, kto asi? Princíp je rovnaký, ako keď ráno v potravinách vykúpim všetok chlieb, následne hladný ľudia z nedostatku chleba budú ochotný zaň zaplatiť aj väčšiu sumu, a vtedy im ho predám, ale drahšie. A mám zisk. Ako že sa to nazýva? Zlodejina, šikovnosť, alebo kapitalizmus?
jslancik Ty si expert. To je princíp obchodu. To, čo si popísal , robí aj ten obchodník, od koho by si kúpil ten chlieb. Využije potrebu a to, že si ti ľudia nemôžu ísť kúpiť chleba niekam ďalej, alebo že nemajú také dobré ceny, keďže kupujú iba v malom. A ako sa to teda nazýva? Obchod je zlodejina? A zamestnávanie je vykorisťovanie, že?
martin_SR Obchodovanie s akciami NIE je tzv. "zero sum game" čiže ten kto predá tomu ostanú peniaze, druhá strana má akcie. Čiže nie je to tak že jeden príde o všetko a druhý má peniaze. Je to podobné ako ked predávaš ten chlieb ktorý vymeníš za peniaze. Tu je to podrobné popísané odporúčam naštudovať: https://www.forexobchodnik.sk/obchodovanie-na-burze/

Obchodovanie na burze

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.