Zavrieť

Porady

Doklady pri skonceni prac. pomeru

EFA EFA

EFA je offline (nepripojený) EFA

Zamestnanec dostal vypoved podla § 63 ods.1 písm. b) ZP (nadbytocnost). Akymi dokladmi ho musime pri odchode vybavit aby nemal problemy v poistovniach a pod., samozrejme aby aj u nas bolo vsetko v poriadku. Robim to prvykrat a nechcela by som na nieco zabudnut. Vdaka za pomoc.
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

zamestnanec dostane zápočtový list, potvrdenie o zdaniteľnej mzde.
Musí podpísať vyhlásenie / dátum skončenia PP a prevzatie potvrdenia /

Zamestnávateľ:
- vyplniť registračný list FO na sociálku - odhlásenie zamestnanca
- ELDP + sprievodný list
- odhláška zo zdravotnej poisťovne
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
1. dohoda o skončení pracovného pomeru - k nejakému dňu (dohodnutému) + nezabudnúť tam dať dôvod ukončenia PP - nadbytočnosť
2. zápočet rokov
3. potvrdenie o príjme za rok 2004
4. pracovné hodnotenie (v prípade potreby)
5. do 8 dní od skončenia PP odhlásiť ho zo zdravotnej poisťovne
6. do 8 dní od skončenia PP odhlásiť ho zo sociálnej poisťovne + ELDP
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Tú dohodu o skončení PP som brala ako samozrejmosť.
A ešte dodám, že ja dávam podpisovať napr. vrátenie kľúčov, pečiatky ...
0 0
SlavkaS SlavkaS

SlavkaS je offline (nepripojený) SlavkaS

K ukončeniu prac.pomeru je potrebné:

Pre zamestnanca:
- písomné ukončenie pracovného pomeru
- zápočet rokov - potvrdenie
- potvrdenie o zaučt.a vyp. príjmoch FO zo zav.činnosti.....( dajte mu podpísať vyhlasenie, že takéto potvrdenie pravzal)
- ja dávam vypisovať aj vystupný list o tom, napr,že odovzdal kľúče a podobné veci za ktoré mal hmotnú zodpovednosť

Pre úrady:
- odhlasiť zamestnanca zo soc.poisťovne ( je tam lehota 8 dní )
- odoslať soc.poisťovni evidenčný list dôch.poisť. ( ten spravíte, keď vypočítate poslednú jeho výplatu)
- odhlaška zdravotná poisťovňa ( tiež je tam lehota 8 dní )
tlačivá ktoré potrebujete zo soc.poisťovne nájdete na www.socpoist.sk
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
a aj ja mám ešte niečo - v prípade, že zamestnanec je "vydumaný" - tak ho posielam na výstupnú lekársku prehliadku, aby náhodou "dodatočne nenachytal chorobu z povolania" :-)
Pekný deň
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Kto mi vie poradiť s vyplnením POTVRDENIA o zúčt.a vypl príjmoch FO zo závisl.činnosti... pri DoBPŠ ktorý mal mesačnú odmenu 700 a uplatňoval si mesačne 6736 nezd.minimum. Odpracoval 01-08/2004 mám mu do riadku 06 II. uviesť sumu 8x6736=53.888,- alebo len do výšky odmeny 8x700=5.600,- ???
Vďaka
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Katty, 8x6736 = 53 888, lebo na daňovníka (na mesiac) je nezdaniteľná časť 6 736 a nie 700,- - to len tak na ilustráciu. S nezdaniteľnou čiastkou sa viac-menej vôbec nenarába iba sa vyčísľujú mesiace, kde si daňovník uplatňoval túto čiastku, počet mesiacov sa násobí sumou na jeden mesiac :-)
Pekný deň
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

Jasne dík Vladan,
teraz vypisujem nejaké potvrdenia a niečo sa mi marilo že asi nie celé ale ako vravíš je to jedno veď na konci roka sa to vôbec neberie do úvahy. Takže 53.888,-.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
Katty
Jasne dík Vladan,
teraz vypisujem nejaké potvrdenia a niečo sa mi marilo že asi nie celé ale ako vravíš je to jedno veď na konci roka sa to vôbec neberie do úvahy. Takže 53.888,-.
Katty, tým "nenarába" som myslela v tom potvrdení. Na konci roka sa berie do úvahy celá nezdaniteľná čiastka na daňovníka 12 x 6736 = 80 832,- (pre rok 2004) - a to buď v ročnom zúčtovaní alebo v daňovom priznaní :-)
Pekný deň
0 0
Katty Katty

Katty je offline (nepripojený) Katty

jasne Vladan

nevypisujem to prvý krát a ročné zúčtovania aj daňové priznania robím každoročne len sme nemali ešte dohodára s tak nízkou odmenou.
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

SlavkaS
K ukončeniu prac.pomeru je potrebné:

Pre zamestnanca:
- písomné ukončenie pracovného pomeru
- zápočet rokov - potvrdenie
- potvrdenie o zaučt.a vyp. príjmoch FO zo zav.činnosti.....( dajte mu podpísať vyhlasenie, že takéto potvrdenie pravzal)
- ja dávam vypisovať aj vystupný list o tom, napr,že odovzdal kľúče a podobné veci za ktoré mal hmotnú zodpovednosť
Slávka prosím Ťa nemáš vzor výstupného listu? Mohla by si ho sem prilepiť? Prosím. Ďakujem pekne.
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
anka1
Slávka prosím Ťa nemáš vzor výstupného listu? Mohla by si ho sem prilepiť? Prosím. Ďakujem pekne.
pokiaľ mám dobré info, tak SlávkaS je v tomto čase na materskej dovolenke ...
0 0
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

vladan
pokiaľ mám dobré info, tak SlávkaS je v tomto čase na materskej dovolenke ...
Dík za info a nemáš náhodou taký výstupný list?
0 0
vladan vladan

vladan je offline (nepripojený) vladan

žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac
anka1
Dík za info a nemáš náhodou taký výstupný list?
ľutujem, nemám
0 0
Zita4 Zita4

Zita4 je offline (nepripojený) Zita4

anka1
Dík za info a nemáš náhodou taký výstupný list?
Ak sa Ti bude hodiť, prikladám výstupný list, aký používam ja.
0 1
anka1 anka1

anka1 je offline (nepripojený) anka1

Zita4
Ak sa Ti bude hodiť, prikladám výstupný list, aký používam ja.
Zita ďakujem veľmi pekne
0 0
Price Price

Price je offline (nepripojený) Price

Prosim Vas a este mam otazku, pri zapocte rokov, zamestnanec niekde pracoval a priniesol zapocet potom pre nas 2 tyzdne pracoval na dohodu a potom na hlavny pracovny pomer. Zapocet mam spojit v obdobiach spolu s pracou na dohodu alebo to obdobie na dohodu nemam uvadzat? D.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Price Pozri príspevok
Prosim Vas a este mam otazku, pri zapocte rokov, zamestnanec niekde pracoval a priniesol zapocet potom pre nas 2 tyzdne pracoval na dohodu a potom na hlavny pracovny pomer. Zapocet mam spojit v obdobiach spolu s pracou na dohodu alebo to obdobie na dohodu nemam uvadzat? D.
Do zápočtu idú len doby na základe PZ, dohody tam nepatria, nie je to PP.
0 0
Price Price

Price je offline (nepripojený) Price

dakujem, mozem teda spojit zapocty s medzerou o ktorej viem, alebo mi odporucite vystavit zapocet len na dobu u posledneho zamestnavatela....D.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Price Pozri príspevok
dakujem, mozem teda spojit zapocty s medzerou o ktorej viem, alebo mi odporucite vystavit zapocet len na dobu u posledneho zamestnavatela....D.
Do zápočtu najprv uvedieš dobu zamestania u vás, a potom uvedeiš celkovú dobu pre nárok na dovolenku, tam vezmeš zápočet, ktorý doniesol od posledného zamestnávateľa a pripočítaš dobu odpracovanú u vás.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať