Zavrieť

Porady

Reklamacia moja prva :)

Tak zdravim, pred zhruba dvoma mesiacmi som si kupil notebook cez internet, vsetko islo hladko, az do vcera. Ked mi zrazu nechce nabehnut. Len svietielkuje ale ani obrazovka ani nic... Ide o to ako si overim ci je vada sposobena mnou, alebo nie.. A ako postupovat pri reklamaci.. Cital som totiz nieco o Asus Pick up ci tak nejak(ano Asus to je moja znacka ) a chcem vediet ci aj ja mozem pouzit tuto sluzbu, ake financne naklady to obnasa. A ci by mi to nesposobilo nejake komplikacie u predajcu, u ktoreho som kupoval. Kto by vlastne tu predpokladajme opravnenu reklamaciu hradil? Som zmateny

Dakujem
Usporiadat
Vlado40 Vlado40

Vlado40 je offline (nepripojený) Vlado40

Zapni notebook a stláčaj myslím pri ASUS F2 či sa dostaneš do biosu.Ak si notebook nerozoberal , tak to nie je Tvoja chyba.Ak sa dostaneš do biosu , tak potom môže byť napr.chybný samotný OS , alebo aj HDD ...

http://www.asus-shop.sk/servis-a-podpora-produktov-asus
Naposledy upravil Vlado40 : 14.04.10 at 09:24
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Ancias66 Ancias66

Ancias66 je offline (nepripojený) Ancias66

Dakujem ale skusal som to uz, mne zial nenabehne nic.. ani len obrazovka. Do setupu sa dostat neda. Bol som s tym u jednej firmy teraz, a tam mi povedali ze pravdepodobne je poskodeny bios a asi ho bude treba prepalit ci tak nejak. Mohli by mi to spravit aj na mieste, ale tym by som prisiel o zaruku. Odporucili mi to riesit reklamaciou cez Asus pick up.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ancias66 Pozri príspevok
Tak zdravim, pred zhruba dvoma mesiacmi som si kupil notebook cez internet, vsetko islo hladko, az do vcera. Ked mi zrazu nechce nabehnut. Len svietielkuje ale ani obrazovka ani nic... Ide o to ako si overim ci je vada sposobena mnou, alebo nie.. A ako postupovat pri reklamaci.. Cital som totiz nieco o Asus Pick up ci tak nejak(ano Asus to je moja znacka ) a chcem vediet ci aj ja mozem pouzit tuto sluzbu, ake financne naklady to obnasa. A ci by mi to nesposobilo nejake komplikacie u predajcu, u ktoreho som kupoval. Kto by vlastne tu predpokladajme opravnenu reklamaciu hradil? Som zmateny

Dakujem
Reklamovať NB ASUS musíš tak, že si vyplníš formulár a odošleš. Oni Ti spätne odpovedia na mail a pošlú tzv RMA číslo. Ty si potom objednáš mailom prepravu. Je to ich zmluvný prepravca, dostaneš v pokynoch link na objednanie tejto prepravy.Adresu a dátum si určíš sama, kedy Ti to vyhovuje.
Prepravná služba Ti príde NB prevziať domov, aj Ti ho po oprave domov prinesú. Neplatíš ani za prepravu, ani za opravu-ak je NB v záruke. Opravy vybavujú za cca 10 dní.
1 0
Ancias66 Ancias66

Ancias66 je offline (nepripojený) Ancias66

No ok to by slo, a snazim sa to vsetko pochopit
A ake doklady mi tam treba? Fakturu a dodaci musi byt?
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ancias66 Pozri príspevok
No ok to by slo, a snazim sa to vsetko pochopit
A ake doklady mi tam treba? Fakturu a dodaci musi byt?
prilož kópiu FA do balíka.
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

skus vybrat baterku das to len na napajanie a tak skus zapnut notas ..
0 0
Ancias66 Ancias66

Ancias66 je offline (nepripojený) Ancias66

sfinks Pozri príspevok
skus vybrat baterku das to len na napajanie a tak skus zapnut notas ..
od rana som surfoval a hladal mozne riesenia, diky ale ani toto nepomohlo
0 0
Ancias66 Ancias66

Ancias66 je offline (nepripojený) Ancias66

arizona Pozri príspevok
prilož kópiu FA do balíka.
mas s tym uz nejake skusenosti?
0 0
Ancias66 Ancias66

Ancias66 je offline (nepripojený) Ancias66

Btw neviem ci je kazdemu znama utilita FancyStart , ale vsetko smeruje k tomu ze to mi poskodilo bios
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Ancias66 Pozri príspevok
Btw neviem ci je kazdemu znama utilita FancyStart , ale vsetko smeruje k tomu ze to mi poskodilo bios
Poskodilo bios ? to by si zapol PC .... teraz nove notasy co sa robia vzadau na notase by sa mala byt krytka ked tu odokryjes tak je baterka na bios .. tak ju vyber pockaj cca polhodinu az hodinu a potom vloz a skus nastarovat znova PC >.. moznzoze pomoze .. vtedy resetnes cely pc pravdaze vyberies aj baetrku z PC aj z najalania odpojis notas
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Ancias66 Pozri príspevok
mas s tym uz nejake skusenosti?
áno
0 0
Ancias66 Ancias66

Ancias66 je offline (nepripojený) Ancias66

sfinks Pozri príspevok
Poskodilo bios ? to by si zapol PC .... teraz nove notasy co sa robia vzadau na notase by sa mala byt krytka ked tu odokryjes tak je baterka na bios .. tak ju vyber pockaj cca polhodinu az hodinu a potom vloz a skus nastarovat znova PC >.. moznzoze pomoze .. vtedy resetnes cely pc pravdaze vyberies aj baetrku z PC aj z najalania odpojis notas
No tak NB zapnem, rozblikaju sa kontrolky az na to ze pri tom to skonci.. zamrzne ani obrazovka sa nezapne..

A tak kukam na ten NB a nic nevidim.. kde presne by som tu krytku mohol najist?
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Ancias66 Pozri príspevok
No tak NB zapnem, rozblikaju sa kontrolky az na to ze pri tom to skonci.. zamrzne ani obrazovka sa nezapne..

A tak kukam na ten NB a nic nevidim.. kde presne by som tu krytku mohol najist?
No tak na disk, ramky je urcite krytka ...a amozneo tam to mas alebo este neico naviac co sa da odsroubovat a tam to bude ...a podal tohoto co pises ti mohla odist aj grafika ... zapnes rozblika sa zahuci ale ty nic nevidis kedzegrafika v cavese .... a notas ti mozneo bezi vpohode... alebo so dostane po neajku chybu kde zastane a ty nevidis ze zastal .... jedine ten bios resetnut tak ako osm ti pisal ...
0 0
Ancias66 Ancias66

Ancias66 je offline (nepripojený) Ancias66

Ved to nic nevidim, cize sa moc nemam coho chytit...
A tak mam ho v zaruke takze srobovat tam nemozem
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Akoze nie ? mas narok na dolnenie ramky si do noatsu, vymenu disku ci vymena wifi karty bez toho aby si kontaktovat servis ... a prave tam neikde bude baterka
0 0
maurer2 maurer2

maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

Baterka je presne tam ako pise SFINX Minuly mesiac som robil ASUS z rovnakou chybou tiez v zaruke vybratie baterky nepomohlo tak som vymenil HDD aj RAM a notas nabehol problem bol v HDD takze isiel na reklamaciu z povodnym diskom a reklamaciu uznali. takze ak mas chut kludne to skus vybrat ak nemas nahradny HDD skus LIVE CD UBUNTU alebo neaky iny linux Predpokladam ze BIOS bude v poriadku ..tak vela zdaru
0 0
Ancias66 Ancias66

Ancias66 je offline (nepripojený) Ancias66

Nuz tak to skusim restovat ten bios.. A uvidime
0 0
Ancias66 Ancias66

Ancias66 je offline (nepripojený) Ancias66

Nuz tak otvoril som ho a ako kukam tak kukam ale netusim kde by som mohol ten bios resetnut nic mi tam nepripadalo ze by sa s tym dalo nieco robit uff
ale tak uz som si objednal Pick up, tak snad ho nebudem musiet platit
0 0
sfinks sfinks

sfinks je offline (nepripojený) sfinks

Ancias66 Pozri príspevok
Nuz tak otvoril som ho a ako kukam tak kukam ale netusim kde by som mohol ten bios resetnut nic mi tam nepripadalo ze by sa s tym dalo nieco robit uff
ale tak uz som si objednal Pick up, tak snad ho nebudem musiet platit
nuz ked mas uz servis tak uz nejdem posielat foto kde by to malo byt ale ja si tiez myslim ze to bude niekde tam ako pise maurer2 tak veal zdaru
0 0
Ancias66 Ancias66

Ancias66 je offline (nepripojený) Ancias66

preco nie? posli foto, ked uz nic aspon to budem vediet... a az zajtra si ho maju prist zobrat a keby sa mi to podarilo samemu opravit tak to zrusim nejako...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať