Zavrieť

Porady

Prihlasenie vozidla kategórie PN do evidencie vozidiel.

Zdravím všetkých poraďákov a chcem poprosiť o radu.

Zakúpil som nový nesený rosič k malotraktoru. K nesenému rosiču som od predajcu obdržal osvedčenie o evidencii(technický preukaz,taký ako má každé vozidlo). Druh vozidla je pracovný stroj a kategória je PN. Vybral som sa teda takéto "vozidlo" zaevidovať na dopravný inšpektorát, vedomý si toho, že vlastník vozidla, ktoré doteraz nebolo prihlásené do evidencie vozidiel, je povinný osobne toto vozidlo prihlásiť do 15 dní po jeho nadobudnutí; pritom uvedie, kto má byť zapísaný v osvedčení o evidencii ako jeho držiteľ. Pripomínam, že všetky takéto závesné zariadenia aj staré aj nové budú môcť ísť na cestu po 1.1.2013 iba s TP. Dopravný inšpektorát po 3 dňoch zaujal nepísomné stanovisko, že takéto "vozidlá" nezauvidujú, čiže ma nezapíšu do TP ako držiteľa. Chcem sa všetkých spýtať, či je to právne v poriadku a čo mám ďalej robiť? Na čo potom vydal obvodný úrad osvedčenie o evidencii?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Prihlasenie vozidla kategórie PN do evidencie vozidiel.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.