Zavrieť

Porady

Nahrada skody

Chcem sa spytat na svoje prava ohladne urazu ktory sa mi stal na mestkom pozemku . Konkretne ide o nezpevnenu komunikaciu vedenu ako verejny priestor . Uraz sa stal po tom co som narazil bicyklom do neoznacenej a slabo viditelnej prekazky .Uraz sa mi stal v nocnych hodinach ,ked som isiel na nocnu smenu. Ako som si zistil tu tam umiestnily mestke sluzby na prikaz mesta ,aby zabranili vstupu automobilou na komunikaciu . Sedy betonovy retarder asi 40cm vysoky ,umiestneny na sedom podklade neoznaceny a neosvetleny . Na bicykli chodim riadne osvetleny ,ale pri beznom osvetleny som prekazku rozoznal az na poslednu chvilu a uz sa jej nedalo vyhnut ,nakolko bola dost siroka a polozena krizom cez cestu. Koli urazu som musel byt tri tyzdne na PN . Moju staznost posudili ako neopodstatnenu z dovodu ,ze pozemok nie je udrziavana komunikacia a preto nemam narok na nahradu skody z mestkej poistky. Ale pani z mestkych sluzieb uz medzicasom prekazku riadne oznacili a zviditelnili . Co mozem teraz spravit a od koho mam ziadat nahradu skody ? Uraz by sa mi nestal keby bolo miesto riadne a viditelne odlisene a oznacene . Co mozem urobi ,ked mesto sa snazi z toho vyzut ? Dakujem .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    V zmysle ustanovení zákona č.8/2009 o cestnej premávke smie vodič využívať na svoju jazdu iba komunikáciu a nesmie v zmysle § 4 ods.2 písm. i poškodzovať životné prostredie a najmä verejnú zeleň.
    Ved prave ,ze to je komunikacia len nieje mestom udrziavana . Mne nevadi ,ze nechcu aby tam chodili auta ,ale vadi mi to ,ze tam niekto da neoznacenu prekazku . Inak zakaz tam nieje ziaden a nikdy nebol .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.