Zavrieť

Porady

auto - výdavky 70% firma 30% súkromne

Ešte raz otváram túto tému, lebo žiaľ odpoveď som nedostala a téma sa zvrhla len na paušálne výdavky. Ja ale potrebujem poradiť, či mám krátiť úplne všetky výdavky súvisiace s autom, ak ho využívam aj na súkromné účely v pomere 70% firma a 30% súkromne /je mi to jasné pri PHL, opravách, náhradných dieloch, odpisoch). Jedná sa mi ale napríklad o:
- dialničná nálepka,
- daň z motorových vozidiel,
- finančný úrok pri leasingu,
- čo v prípade, ak vykonám technické zhodnotenie vyššie ako 1700 eur - tiež môžem uplatiť dph iba 70%? a čo so základom? Dám to celé ako technické zhodnotenie alebo tiež ponížim o 30%. ak by niekoho napadli ešte ďalšie výdavky, môže mi hodiť info veľmi pekne ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Odignorovali ste odpovede poraďákov a založili ste novú tému .Téma sa podľa Vás zvrhla .....ja tam nič také nevidím .
    http://www.porada.sk/t138334-auto-vy...-sukromne.html

    Napíšte si dopyt cez stránku www.drsr.sk a tam dostanete odpoveď , ktorá bude ušitá na Váš problém určite Vyskúšajte aj takú alternatívu ....až potom uvidíte ...

    Vanesa111 je offline (nepripojený) Vanesa111

    Vanesa111
    Ak som niekoho urazila, tak sa ospravedlňujem. to "zvrhla" som nemyslela v zlom - chcela som tým povedať, že všetky odpovede sa točili ohľadom paušálnych výdavkov. Preto som položila otázku ešte raz. Aby mi niekto odpovedal nie z pohľadu paušánych výdavkov. Ešte raz sa ospravedlňujem

    auto - výdavky 70% firma 30% súkromne

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.