Zavrieť

Porady

Darovacia zmluva casti domu

Dobry den, hladam odpoved na otazku ako vypracovat darovaciu zmluvu na podlazie rodinneho domu. Moja priatelka zije so svojou sestrou s rodicmi v rodinnom dome. Rodicia by chceli darovat podlazie domu priatelke. Chceli by sme zhodit strechu a vytvorit nadstavbu-podkrovny byt. Schodiste by viedlo z povodnej vstupnej casti. Akym sposobom je potrebne formulovat Darovaciu zmluvu, aby sa novovytvorene podkrovie netykalo pripadneho dedicskeho konania. Da sa to osetrit inym sposobom, napr. cestnym prehlasenim sestry, ze v pripade dedicskeho konania sa dedicstvo znizi o hodnotu podkrovia?
Dakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Uzatvorte po darovaní už ako spoluvlastníci zmluvu o nadstavbe s tým, že investovať bude len jeden a tým sa zmenia podiely spoluvlastníkov, napr. z 1/2 a1/2 na podiely 1/3 a 2/3 (podľa plochy a pod.).
    Vždy je ale lepšie určiť konkrétne byty vo vlastníctve každého a zároveň, ktoré priestory budú spoločné a ktoré bude využívať len jeden vlastník.
    Pretože inak pri spoluvlastníctve si vlastníkom celej nehnuteľnosti, iba práva a podinnosti k predmetu spoluvlastníctva máš vo veľkosti svojho podielu.

    elaurie je offline (nepripojený) elaurie

    elaurie
    Prečítaj si túto tému od príspevku č. 5. Tam to máš vysvetlené.
    http://www.porada.sk/t129871-darovacia-zmluva.html

    Zeck je offline (nepripojený) Zeck

    Zeck
    Ja by som povedal, ze nie je mozne delit dom horizontalne.
    Jedine darovat napriklad 1/2 domu, kde nebude urcene ktoru cast kto vlastni.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Zeck Pozri príspevok
    Ja by som povedal, ze nie je mozne delit dom horizontalne.
    Jedine darovat napriklad 1/2 domu, kde nebude urcene ktoru cast kto vlastni.
    Ono sa to takto praktizuje a práve preto vznikajú spory, ktorých som tu čítala už neúrekom veľa.

    stano 2 je offline (nepripojený) stano 2

    stano 2
    Dakujem za odpoved. V pripade, ze by bola 1/2 domu predmetom darovacej zmluvy, ako by sa dalo osetrit, aby dedicske konanie neobsahovalo pripadne zhodnotenie majetku vykonanou nadstavbou podkrovia?

    stano 2 je offline (nepripojený) stano 2

    stano 2
    Dakujem za rady, myslim si, ze uz viem, co mozem s uvedenym problemom urobit. prajem prijemny den.

    Darovacia zmluva casti domu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.