Zavrieť

Porady

Znalecký posudok

Ideme kupovať nový byt a predávať starý byt.
Niekde som čítala, že od nového roka už nemusí byť súčasťou Kúpnej zmluvy Znalecký posudok. Poradí mi niekto, kde to nájdem? Alebo ma niekto uistí o mojej pravde?

dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Ja teraz tiež neviem rýchlo zistiť, či je to presne uvedené niekde. Ale myslím si, že to súvisí s tým, že daň z príjmov sa platí z príjmu za predaj nehnuteľnosti a daň z prevodu a prechodu nehnuteľností je zrušená. Predtým to bolo tak, že sa daň z prevodu a prechodu nehnuteľností platila zo sumy, ktorá bola vyššia - teda suma na znaleckom posudku, alebo suma, ktorú predávajúci dostal za nehnuteľnosť. Preto bolo treba vždy dať urobiť znalecký posudok. Teraz to už nie je nikde potrebné. Aspoň ja si myslím, že je to takto.

    ajacik je offline (nepripojený) ajacik

    robím to, čo ma baví a zarábam pri tom ťažké prachy :) ...viac ajacik
    dakujem ti. presne to som si myslela aj ja.

    miťa je offline (nepripojený) miťa

    miťa
    ahoj ku prevodu nehnuteľností ti znalecký posudok netreba, lebo je zrušená daň z prevodu. treba len ku hypotéke, ak je potrebná.Som znalec, tak to trocha viem.

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    miťa
    ahoj ku prevodu nehnuteľností ti znalecký posudok netreba, lebo je zrušená daň z prevodu. treba len ku hypotéke, ak je potrebná.Som znalec, tak to trocha viem.
    Ak kupujem stav.pozemok, tiež ho už nemusím mať ?

    monikavk je offline (nepripojený) monikavk

    monikavk
    Nie je potrebny ani k bytu, ani k domu, ani k pozemku, ak je vyplateny v hotovosti. Znalecky posudok vyzaduju len banky, kvoli zabezpeceniu hypotekárneho úveru. Kataster nezaujima, dokladany bol len kvoli urceniu dane z prevodu a prechodu, ako spravne uviedla BEA...
    A najdete to na http://www.geodesy.gov.sk/ nemam cas presne vyhladat kde... moze sa to nachadzat v novele katastralneho zakona, alebo v katastrálnom bulletine.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.