Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kvinola br...avokado nema ziadnu chut....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Čo človek, iný názor a hlavne potreby.
"Úplne zbytočné je podľa expertov nakupovať kokosový olej, quinou, morské riasy, mandľové mlieko, chia semienka či avokádo."
Keď dospelé dieťa nabehlo v priebehu jedného dňa na diétu bez vajíčka, mäsa, cukru, mlieka a lepku, bola by som zvedavá, čo by ste dokázali variť. A neišlo o týždeň. Roky. Sláva, keď sa postupne mohlo začať pridávať vajíčko, po kúskoch ryba, cukor, lebo tak zdevastovaný organizmus po nediagnostikovaní.
Ďakujem prozreteľnosti a nie som určite sama, ktorá je mimoriadne vďačná, že tieto veci vôbec u nás na trhu sú.
Pozrela autora článku, nick.

.
Na žiadnu potravinu nepoviem fuj, alebo, že nechutí, iba sa vyhnem. Avokádo jem len tak ako jablko, quinoi teda fakt nič nechýba, akoby ryža a zemiaky mali výraznú chuť. Majú svojskú, nevýraznú, iba sme na ne už zvyknutí.
Amarant namiesto zápražky do polievok, ak niekto nevie zjesť polievku bez nej.
.
Každý človek má dnes deficit jódu, takže do každej polievky pridať trochu rias nie je určite na škodu.
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Mozno keby nebolo tych modnych potravin, tak dieta by jedlo co bolo k dispozicii a nevymyslalo.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

vicktor
Mozno keby nebolo tych modnych potravin, tak dieta by jedlo co bolo k dispozicii a nevymyslalo.
Nech ti Pán Boh odpustí. Ja si myslím svoje, ale neodsudzujem ťa, nemáš informácie.
Veď aj jedlo, pretože dnešní ľudia to majú skutočne jednoduchšie.
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Uznavam. Nepochopi kto nezazil, ako kto zazil, ten nikdy nezabudne.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Aktualne pre zdravie...idem si na hodinku zabehat a potom prasknem 100drepov
0 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
vicktor
Mozno keby nebolo tych modnych potravin, tak dieta by jedlo co bolo k dispozicii a nevymyslalo.
pocul si niekedy o celiakii, ci Crohnovej chorobe?

Si mi pripomenul jedneho znameho. Jeho zena sa rozpravala s mojou o alergii a o intolerancii na jedlo ktoru ma a ten pajac vravi svojej zene: "Nerozpravaj s s nou o tom, lebo dopadnes ako ona"
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Pocul som kadejake nazvy chorob, ale realna choroba ma svoj vyvoj, diagnostiku a lekarsky posudok. Tam hore bolo napisane "v priebehu jedneho dna"...
Davno pradavno som cital knihu Traja muzi ve clunu a tam to bolo tiez - ked sa rozpravali o chorobach, tak mal pocit ze ma vsetky a uz mu neostava vela zivota.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
vicktor
Pocul som kadejake nazvy chorob, ale realna choroba ma svoj vyvoj, diagnostiku a lekarsky posudok. Tam hore bolo napisane "v priebehu jedneho dna"...
Davno pradavno som cital knihu Traja muzi ve clunu a tam to bolo tiez - ked sa rozpravali o chorobach, tak mal pocit ze ma vsetky a uz mu neostava vela zivota.
Čítať, počúvať, rozprávať...?

Nuž čítajte, počúvajte, rozprávajte....
Kto nezažil, ten nepochopí....
10408898_521454304650055_1590123347043924598_n.jpg  
2 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
vicktor
Pocul som kadejake nazvy chorob, ale realna choroba ma svoj vyvoj, diagnostiku a lekarsky posudok. Tam hore bolo napisane "v priebehu jedneho dna"...
Davno pradavno som cital knihu Traja muzi ve clunu a tam to bolo tiez - ked sa rozpravali o chorobach, tak mal pocit ze ma vsetky a uz mu neostava vela zivota.
napisane bolo, ze dieta v priebehu jedneho dna nabehlo na dietu, nie ze sa choroba objavila v priebehu jedneho dna.

Je to sice mimo temy, ale skusim vysvetlit.
Mas intoleranciu na potravinu. Nevies o tom. Zacina to tak, ze Ti byva tazko, niekedy mas hnacku, niekedy krce, niekedy ta nafukne, niekedy vsetko dohromady. Povies si : " eeej nejak som si pokazil zaludok", alebo " eeej asi som zjedol nieco zle ". K lekarovi nejdes. Vsak naco, kazdy ma obcas hnacku, no nie?
Ked sa to za par mesiacov ci rokov vyvinie do stavu ze Ti je tazko kazdy tyzden, zacnes uvazovat a ides k lekarovi. Ten Ta posle na "hadicu", kde nic nezistia, posle Ta na inu hadicu, kde tiez nic nezistia. Poslu Ta na krvne testy na alergiu, kde tiez nic nezistia. Potom Ti povie, ze mas syndrom drazdiveho hrubeho creva ( prelozene nemam potuchy co Vam je pan Novak). Alebo Ta posle k psychiatrovi, lebo ze tie problemy su psychickeho razu. Alebo Ti povie, ze si mas kupit nejake enzymy na travenie. Jedny na travenie laktozy, jdeny na travenie lepku, ine na paradajky, dalsie na vajcia a ine na histamin. Neviem kolko stoja ostatne, ale Daosin na travenie histaminu stoji cca 20EUR na mesiac. To nechces. Das urobit testy na intoleranciu, alebo si urobis eliminacnu dietu a zistis, ze nemozes ani gluten, ani laktozu, ani mliecny protein, ani vajcia ( casto ruka v ruke s mliekom).

Co urobis? Nuz presne to, co pisala korela. Zo dna na den vsetko co nemozes, vypustis. A zrazu sa akoby sibnutim carovneho pruta problemy postupne vytracaju.
Problem vsak nie je vypustit, problem je nahradit. Ver mi, o modu tu v ziadnom pripade nejde.
Dany clovek velebi vsetkych svatych za kazdu moznu alternativu

Ponaucenie. Rychlych sudov sa zdrzati, v zivote stesti miti


pozn. pribeh nie je vymysleny
Naposledy upravil taiko : 08.06.17 at 19:19
8 0
taiko taiko

taiko je offline (nepripojený) taiko

Som, kto som
lujza.j
Kvinola br...avokado nema ziadnu chut....
samo o sebe ani ja nemusim, ale skus si raz urobit quacamole. Sa budes zalizovat za usiskami
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

vicktor
Mozno keby nebolo tych modnych potravin, tak dieta by jedlo co bolo k dispozicii a nevymyslalo.
deti dnes vymýšlajú pretože zdedili "bloky"(DNA reťaz je "sviňa") ktoré dostali od rodičov ktorí boli zdraví a jedli nezdravé potraviny
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Už som sa nechcela k tomu vracať, na mne zostal z tej dg väčší postih, ako na ňom. A taiko to veľmi dobre opísal.
Normálni smrteľníci sa niekedy dopracujú k správnej dg až po rokoch, kedy je už stena tenk. čreva vyhladená, bez klkov, schopná absorbovať minimum živín. V tom spočíva najväčšia zákernosť tejto dg. Deficitom trpí každý orgán, vrátane krvi. Dnes si človek pri podozrení, dlhšej únave môže kedykoľvek v lekárni zakúpiť testy na rôzne potraviny, aj pre 90 naraz, vtedy bol odkázaný na osvietenie lekára.

Ale ako sa mohlo stať Djokovičovi, že sa dostal do takéto stavu, pri predpoklade, že musel mať športových lekárov, je dosť nepochopiteľné.
"Lenže vo mne bolo niečo nalomené. Nebol som zdravý, nebol som fit. Niekto tomu hovoril alergie, niekto hovoril o astme, niektorí jednoducho tvrdili, že nie som vo forme. Lenže bez ohľadu na to, ako sa to nazvalo, nikto nevedel, čo s tým robiť.

Nebolo to prvýkrát, čo som na veľkom turnaji skolaboval. O rok skôr, keď som bol vo svetovom rebríčku na 153. mieste, som pri svojej premiére na Roland Garros vzal prekvapivo prvý set ôsmemu nasadenému Guillermu Coriovi. Ale v tretej sade som za sebou začal ťahať nohy, nebol som schopný dýchať, rezignoval som. „Bolo zrejmé, že po chvíli som bol unavený,“ všimol si vtedy aj Coria. „Keď ste fit, mal by ste byť schopný hrať dlhý zápas v horúcom počasí.“

O tri mesiace neskôr som v prvom kole US Open nastúpil proti Gaëlovi Monfilsovi a doslova som sa na kurte zrútil. V takmer tridsaťstupňovej vlhkej horúčave som ležal na chrbte ako veľryba vyvrhnutá na brehu, lapal dych a čakal na lekára. Po štyroch trápnych prestávkach na ošetrenie som ten zápas vyhral, ​​ale cestou z kurtu ma vypískali a moja kondícia sa na turnaji stala hlavnou témou. „Možno by mal pár vecí zmeniť,“ odporučil mi Monfils.
http://www.bezlepku.sk/2016/08/09/no...ra-ma-zmenila/
.
Djokovič prešiel na bezlepkovú diétu v júli 2010, potom, čo odborník na výživu Igo Cetojevic zistil, že Srb trpí celiakiou. Zistil to na základe nedostatočnej absorpcie výživy a ďalších problémov súvisiacich s nežiaducimi reakciami jeho tela na lepok.
http://www.celiakia.sk/magazin/rozne...amcom?mid=1363

http://www.martinus.sk/?uItem=160304
Dnes svojou knihou robí osvetu po svete.
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Jedno z odporúčaní pre stravovanie pri vysokom krvnom tlaku

Koláče či pekárske výrobky pečte s čo najmenším množstvom tuku a kalórií. Namiesto pol šálky masla či iného tuku môžete použiť 3 banány, ktoré poriadne roztlačíte a vymiešate na hladkú hmotu. Rovnako dobre poslúži aj jablkové pyré – jeden hrnček pyré nahradí hrnček spomínaných tukov.
https://zdravie.pravda.sk/zdrava-vyz...-krvnom-tlaku/
4 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Ze co mozem urobit pre zdravie?
Vsak to co kazdy den!
WP_20170611_09_42_35_Pro.jpg  
5 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Decko nas uz zaregistrovalo...ak by niekto...vidime sa
http://www.farbamneujdes.sk
1 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Úplne vážne, odísť severnejšie. Je to normálne v strede júna o 22 hod. 27 st. ?
1 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Louisia, ja som to precital: farba, mne ujdes.

Uf, u nas o 22 hod uz "len" 22 stupnov, ale pamatam si kedysi aj 30! A rano o siestej 26!
0 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
u nás ráno 13, večer 17
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Zajtra u nás vraj dvakrát toľko. :-)

Laický článok, ale zo skúsenosti mi dva body v živote zabrali. A to voda. Šumivé mg nemávam doma.
http://www.info.sk/sprava/74187/buse...zite-zmiernia/
Búšenie srdca: 7 domácich liečiv, ktoré ho okamžite zmiernia
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať