Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

BXLmiami
buchač
BXLmiami
Stát nemôže regulovať zloženie potravín a väčšie sci fi ako zdravé stravovanie na SK som ešte nepočula :-))
...a čo by si chcela od korely ??? Veď ona je z iného sveta...

Ale dobre, poďme k tomu zdravému stravovaniu.
Buki a či hocikto iný si môže dávať svoje múdra (myslené v pozitívnom zmysle), no čo z toho, keď ho väčšina aj tak neberie v úvahu.
Predsa od čoho sa odvíja zdravé stravovanie ? Nuž od toho základu = peňazí.
So stravou je to podobne ako s vojnou...na obe sú potrebné peniaze, peňeží a peníze.
Takže v konečnom dôsledku je výsledok jasný.

Na druhej strane ?
Ono si stačí všimnúť, čo si deti kupujú na desiatu do školy...zvyčajne sladký koláč, chipsy a nesmie chýbať energeťák. Po škole hajde nasadnúť do auta a hybááááj do mekáča...
....a potom sa čudujme, že detiská sú tlsté, samá ospravedlnenka z TV, a že to nevie urobiť ani kotrmelec, tak to ani nevravím.
No ja budem s Tebou polemizovať,nemajú peniaze ale na vegetu a všelijaké sajrajty typu mliečna ryža kupiť na to majú penazí dosť.V tomto čase sa jablká váľajú po zemi,ale tuším jablkové koláče široko daleko robím sama,chudobné rodiny na dedine všelijaké Milky a radšej pomaranče.Nedá sa na to dívať.
hotové jedlá vládnu, mliečnu ryžu uvarím za pol hodinu
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
"Predsa od čoho sa odvíja zdravé stravovanie ? Nuž od toho základu = peňazí."
Keby si mal pravdu, tak menej solventná rodina bude vypekať doma a variť domáce jedlá. Pribaliť na desiatu ovocie, odšťavené ovocie 1:1 s vodou alebo čaj.
Žalostne tu chýba osveta od plienok.
A tu máš toho, koho nemusíš.
https://www.google.com/search?q=akv+...hrome&ie=UTF-8
Prisámfakt...len úcta mi bráni dať to, čo si myslím.
Ak by to bol nejaký novic, pošlem do teplej krajiny rovno ta het...ani ďakovať by mi nemusel.
Si konečne zapamätaj, že mám vždy (teda skoro) pravdu.

Ešte kontrolná otázka...čo je to menej solventná rodina ?
Ty si vlastne videla takúto...bola si nejakej ? Tým myslím v terajšej dobe a nie v dobách keď Tiso Masarykom bol...
Odpoviem si sám....trt makový si bola. Trt makový vieš niečo o insolventnosti rodín.
A ak chceš porovnávať svoje deti, ktoré žijú a pracujú za oveľa vyšší plat s našincom, tak to nemá význam.

Bukiho rady ? Jáááj, ty myslíš to, čo pozbieral na nete, zosmolil do jedného celku a teraz to predáva za solídne love ?
https://shop.akv.sk/produkt/navod-na...tie-pre-bejby/

My sme boli vychovávaní podľa určitých návodov a rád starých materí.
My sme vychovali svoje deti podľa tohoto...doteraz ju mám ešte doma (alebo je u dcéry).
https://www.antikvariatshop.sk/kniha...m.-nase-dieta/

Ja viem, že na určité rady nemusí byť človek rodičom...ale kuwa, aby nejaký buzerant radil, čo a ako, tak to je už veľa.
Buzíci sú tak dobrí módni rááádcovia alebo kaderníci...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
korela
buchač
BXLmiami
Stát nemôže regulovať zloženie potravín a väčšie sci fi ako zdravé stravovanie na SK som ešte nepočula :-))
...a čo by si chcela od korely ??? Veď ona je z iného sveta...

Ale dobre, poďme k tomu zdravému stravovaniu.
Buki a či hocikto iný si môže dávať svoje múdra (myslené v pozitívnom zmysle), no čo z toho, keď ho väčšina aj tak neberie v úvahu.
Predsa od čoho sa odvíja zdravé stravovanie ? Nuž od toho základu = peňazí.
So stravou je to podobne ako s vojnou...na obe sú potrebné peniaze, peňeží a peníze.
Takže v konečnom dôsledku je výsledok jasný.

Na druhej strane ?
Ono si stačí všimnúť, čo si deti kupujú na desiatu do školy...zvyčajne sladký koláč, chipsy a nesmie chýbať energeťák. Po škole hajde nasadnúť do auta a hybááááj do mekáča...
....a potom sa čudujme, že detiská sú tlsté, samá ospravedlnenka z TV, a že to nevie urobiť ani kotrmelec, tak to ani nevravím.
"Predsa od čoho sa odvíja zdravé stravovanie ? Nuž od toho základu = peňazí."
Keby si mal pravdu, tak menej solventná rodina bude vypekať doma a variť domáce jedlá. Pribaliť na desiatu ovocie, odšťavené ovocie 1:1 s vodou alebo čaj.
Žalostne tu chýba osveta od plienok.
A tu máš toho, koho nemusíš.
https://www.google.com/search?q=akv+...hrome&ie=UTF-8
väčšina bohatých rodín na hom office žiadne varenie ale jedlo s donáškou (niektoré majú požehnane Ečiek, ale v rámci regulačných noriem štátu)
Keď musia pracovať obaja rodičia počas skutočnej pracovnej doby plus doma zvládnuť deti a ich pomoc so školou, ani sa nečudujem. A tiež je rozdiel, odkiaľ sa objednáva jedlo.
Ale aj tam mi prekáža, že aj pri jedlách z reštaurácií nie sú uvedené aspoň suroviny, nemusia pridávať celé recepty. Lebo nie je olej ako olej a pod.
U nás sa uchytila nová indická reštaurácia, mám rada indiu, ale rada by som vedela, na čom varia. O mäse si ilúzie nerobím.
Dokedy bude existovať šunka zo 70% mäsa, dovtedy nebudem mať dušu na mieste.
Ale nech mi niekto povie, načo sú éčka v čerstvo uvarenom jedle? Lebo suroviny?
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

pavol54
korela
BXLmiami
Stát nemôže regulovať zloženie potravín a väčšie sci fi ako zdravé stravovanie na SK som ešte nepočula :-)) My máme udeniny zaradené do stravy už s kojacou matkou a rozhodne si svoje párky a klobásky nedá nikto zobrať.A dieťaťu kyslých uhoriek zavarených s Dekom lebo ked mu to taaak chutí.:-))
Viem, zmieňovala si sa už tom, že sa u rodičov v ambulancii nedá zmeniť ich prístup v stravovaní detí.
Čo sa týka regulácie potravín, príkladom mi je Maďarsko, iné nepoznám, tak ich ani nespomínam. Prečo sa v HU nemôžu sadiť plodiny GMO, ak nie celkom, tak aspoň čiastočne vláda reguluje dovoz nevhodných potravín vrátane alkoholu zo zahraničia a znižuje dovoz vybraných potravín cez ceny týchto položiek. Domáci siahne skôr po domácom lacnejšom variante.
Keď sa dokážu vytvárať zákony v iných oblastiach veľmi rýchlo, prečo by tu mal byť zrazu problém? Lekárov bude ubúdať, náklady na zdrav. starostlivosť určite klesať nebudú.
.
Chápem lekára ako autoritu ešte stále, verím na prístup hoci i cez priamy zákaz nekonzumácie nezdravých jedál s apelom aj na zdravie rodičov, aby sa dožili dospelých detí, vnúčat.
Pokiaľ sa budú tvoriť programy v televíziách pre divákov na úrovni 6. tr. ZŠ, tak by situáciu mohli zachrániť už iba intelektuáli na rôznych iných poliach.
Ani u nás sa nesmú vysievať GMO len výskumný ústav
Tie GMO som spomenula pre toto, pred mesiacom mi to prišlo pod ruku. Nie je to ukončený proces a ľudia by sa o to mali zaujímať a navrhovateľov podporovať, čím viac, tým lepšie.
https://www.vsetkoogmo.sk/index.php/...lebnych-slubov a iné linky pod textom
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

Ako sa mám otestovať, ak som chorý?
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

marleau
Ako sa mám otestovať, ak som chorý?
Si si mal zabezpecit samotesty, rozdavali v skole zadara
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

marleau
Ako sa mám otestovať, ak som chorý?
tu sa objednaj na PCR test

https://covidforms.nczisk.sk/covid-1...t-form_pcr.php
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
marleau
Ako sa mám otestovať, ak som chorý?
Skús to zapit vodkou a bromhexinom. Zmizne to hned.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

https://www.health.gov.sk/?ag-mom.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Aké testy sú k dispozícii v takomto prípade? Zo slín alebo nosohltanu?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

korela
Aké testy sú k dispozícii v takomto prípade? Zo slín alebo nosohltanu?
asi klasický výter z nosohltanu
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
bukvica
Tupa_ceruza.jpg  
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Tak čo, dezoláti...a očkovali ste sa už proti chrípke ?
1 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

buchač
...a očkovali ste sa už proti chrípke ?
Neviem, ake stanovisko mal k očkovaniu proti covidu Bukovský, ale očkovanie voči chrípke odporúčal minimálne ohrozeným skupinám a tých, čo sa s nimi stýkajú http://www.akv.sk/index.php?option=c...=395&Itemid=34 Čo by sme privítali aj teraz Myslím to stanovisko
0 0
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

inak, čísla očkovaných, pomaly to stúpa https://www.facebook.com/databezpato...2902577624209/
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
Tak čo, dezoláti...a očkovali ste sa už proti chrípke ?
Si ich vsetkych vyplasil takou priamou otazkou
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
buchač
Tak čo, dezoláti...a očkovali ste sa už proti chrípke ?
Už aj ty si v jednom klube s duvesom?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
anet
buchač
Tak čo, dezoláti...a očkovali ste sa už proti chrípke ?
Si ich vsetkych vyplasil takou priamou otazkou
Účel svätí prostriedky...
marjankaj
buchač
Tak čo, dezoláti...a očkovali ste sa už proti chrípke ?
Už aj ty si v jednom klube s duvesom?
Nenenene...ja som samostatná jednotka.
Ale ak si jeden všíma, tak ja sa netajím tým, že som si nechal šľahnúť Pfajzerka.
Tiež nie je žiadnym tajomstvom, že sa proti chrípke očkujem už roky rokúce, presne je to 20 rokov.
...a určite to nebol výživový doktorko, koho doporučeniami som sa riadil (a aj riadim)...ale sú to lekári, ktorí majú atestácie vo svojom odbore = onkológ a diabetológ.
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
buchač
Nenenene...ja som samostatná jednotka.
Ja som nemyslel na očkovanie. Ale na ten spoločný slovník.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Očkovanie bolo len ako informácia pre ostatných.
Myslíš výraz " dezolát " ?
Ale nie...žiaden spoločný slovník, len taký malý poddžub...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať