Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Usporiadat
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
ubka Pozri príspevok
Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Ten medvedi cesnak je super... Kedze som z oresian tak na jar si z neho robievame salat.. alebo prisadu do salatu. A ked idem na túru, tak doma pripravene pecivo po ceste doplnim medvedim cesnakom.
5 0
klucky klucky

klucky je offline (nepripojený) klucky

Chcel by som prispieť s tipom pre ľudí trpiacich vysokým tlakom a cholesterolom. Na túto tému už som čítal veľa rôznorodých tipov /najlepší bol taký že dať sa do rúk lekára / už z toho že boli tak rôznorodé je jasné že aj ich výsledok bude asi nízky.
Pite pravý kefír 2 dl denne jeden mesiac a chodte na kontrolu k lekárovi, som presvedčený že lekár i Vy budete prekvapení výsledkami. Zažil som to u rodičov, po dlhých rokoch otravovania organizmu liekmi stačil jediný mesiac takejto kúry a liky na tlak a cholesterol sú minulosťou. A z vyjadrenia prekvapeného lekára som sám šokovaný: "to sa nemohlo stať po liekoch" /tá úprava tlaku a cholesterolu/
Takže skúste si zohnať kefírové zrná a skúste tento jednoduchý recept.
3 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Jeden moj pribuzny mal na cholesterol takyto liek: Pravidelne rano na lacno zjest za lyzicu pravej ovcej bryndze, pol hodinu potom nic nejest ani nezapijat. Po mesiaci sa cholesterol upravil na normalnu hodnotu. Ale podotykam, ze bryndza musi byt z ovcieho syra, nie z kravskeho.
3 0
jackguelina jackguelina

jackguelina je offline (nepripojený) jackguelina

Toto skúsim.Dík za radu.Vyskúšala by som aj ten recept od Klucky,ale nemôžem mlieko v žiadnej podobe.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tento článok stojí za prečítanie a zamyslenie...
http://zdravie.pravda.sk/jedzte-zdra...sk-zvyziva_p29
7 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Tento clanok aj mna velmi zaujal a preposlala som ho svojim detom, ktore sa pohorsuju nad domacou bravcovou mastou.
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Pohoršujú???
Nevedia čo je dobré :-)))
1 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Veru, veru. A nielen dobre, ale aj zdrave. A malokedy sa stane, ze nieco, co je dobre je aj zdrave, obycajne je to naopak.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Ecinazuz Pozri príspevok
tento dokument jsem viděla a velice mě zaujal....super
videl som aj ja, zaujal aj mna, potvrdil to co som vedel a nedodrziavam. asi zacnem :-)
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
uuups.. to malo byt na clanok od arizony
0 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

arizona Pozri príspevok
Tento článok stojí za prečítanie a zamyslenie...
http://zdravie.pravda.sk/jedzte-zdra...sk-zvyziva_p29
ozaj dobrý článok
3 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Ecinazuz Pozri príspevok
tento dokument jsem zhlédla a doslova mě fascinoval....příroda může opravdu hodně pomoci v péči o zdraví.
Sama užívám čistě přírodní produkty a díky skvělému céčku-fin Xyliacertabs a žraločímu oleji- Bi-iomare jsem vloni neměla ani rýmu. A to pracuji v dětském kolektivu.;-)
hmmm... ja sm nemal chripku, anginu ani som nebol prechladnuty viac ako 10 rokov... ze by sila mysle a otuzovanie ? alebo kde tu bylinkovy caj ? život je jedno velké tajomstvo.... na druhej strane som si odzil rakovinu a cukrovku
0 0
rosie rosie

rosie je offline (nepripojený) rosie

Teraz je práve čas na zbieranie šípok v prírode - obsahujú obrovské množstvo vitamínu C, B1, B2, P, K, kyselinu nikotínovú a karotíny, z nich si organizmus dokáže vytvoriť vitamín A. Takže ak sa chystáte na prechádzku v takomto peknom počasí, odporúčam pristaviť sa aj pri šípových kríkoch
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

arizona Pozri príspevok
Tento článok stojí za prečítanie a zamyslenie...
http://zdravie.pravda.sk/jedzte-zdra...sk-zvyziva_p29
Súhlasím takmer so všetkým čo je v ňom.
Ale ako je dnes málo času na všetko, (keby človek veľmi chcel, priority by si našiel), tak aj vďaka tomu sa všetko nezmestí do vymedzeného priestoru na článok.
Mám pocit, že sa pri konzumácii vajec povedalo A, a nepovedalo sa B.Žĺtok obsahuje veľa tuku, takže je rozdiel hlavne pre človeka s poškodeným pankreasom, či si dá jedno vajce za dva týždne, alebo praženicu z 8 vajec.
To pokladám za dosť dôležitú informáciu.
.
Občas mi vyskočí cholesterol, internistka mi sama zakázala margaríny z dôvodu, že výrobcovia nie sú schopní vyrobiť tieto umelé tuky s rovnakým molekulárnym zložením, čím v organizme vzniká zmätok...Lieky na zníženie som odmietala, do roka si ho vždy znížim prirodzenou formou. Ale viem že vďaka strave si ho nezvyšujem. Príčina je inde. Poznám sa.
3 0
hubatá hubatá

hubatá je offline (nepripojený) hubatá

Myslím že všetci čo s týmto článkom súhlasíme sme vo veku nad 50 rokov (aj p. profesorovi tak hádam) a preto sa s ním stotožňujeme. Väčšinou sme jedli potraviny ktoré mali základ z našich zahrádok (aj v mestách boli záhradkárske osady!!!), doma sa chovali domáce zvieratá, mali sme vynikajúcu zdravotnú starostlivosť, ale nemali sme existenčné starosti - a o tomto sa v článku nehovorí. Keď má človek existenčné starosti (nemá prácu, nemá istotu do budúcnosti) má jednoznačne narušenú psychiku stresom čo sa samozrejme odrazí na jeho zdravotnom stave. Takže generácia dnešných 50 ročných ľudí by mala mať veľmi dobré základy na prežitie zdravej, plnohodnotnej jesene života - nebyť existenčných starostí ako vyžiť z dôchodku. Škoda že pán profesor nekandiduje, hádam by zmizli tie veľké potravinové reťazce, ktoré majú sklady plné potravín, ktoré ani psi a mačky nechcú žrať!!!!
Naposledy upravil hubatá : 07.11.10 at 07:48
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
Hubatá tak si myslim ze si teraz velmi nerozmyslala nad tym co si pisala, jednoducho si to napisala od srdca a poviem ti že to tvoje srdce vie spravne pisat. skoda ze vela ludi nevie mysliet tak ako mysli tvoje stdiecko a dokonca ani ani nechce... radsej natlacia hluposti do hlavy ludom, .... moja poklona...
0 0
alabut alabut

alabut je offline (nepripojený) alabut

Dobry clanok ... suhlas. Este dodam, ze v Ziline v miestach,. kde stoji sportova hala, mal pareniska (nie skleniky) jeden bulhar. Vypestoval mnozstvo paradajok, paprik a inej zeleniny, kde luidia dostali do tasiek priamo odtrhnute pred ich ocami. Bulhara zrusili, zato zvacsili a zmodernizovali nemocnicu. :-)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

alabut Pozri príspevok
Dobry clanok ... suhlas. Este dodam, ze v Ziline v miestach,. kde stoji sportova hala, mal pareniska (nie skleniky) jeden bulhar. Vypestoval mnozstvo paradajok, paprik a inej zeleniny, kde luidia dostali do tasiek priamo odtrhnute pred ich ocami. Bulhara zrusili, zato zvacsili a zmodernizovali nemocnicu. :-)
Zasmiala som sa...Máš pravdu, tieto činnosti Bulharov žiaľ vymierajú. Rodičia chodili pre planty, iní presne ako píšeš pre čerstvú zeleninu, dnes je tam sídlisko, ja ešte pred tromi rokmi k Bulharom na kvety v hrantíkoch, už to úplne zastavili, neoplatí sa im to, všetko sa valí zo zahraničia sem.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

""hubatá 07-11-10, 08:34 AM
Myslím že všetci čo s týmto článkom súhlasíme sme vo veku nad 50 rokov (aj p. profesorovi tak hádam) a preto sa s ním stotožňujeme. Väčšinou sme jedli potraviny ktoré mali základ z našich zahrádok (aj v mestách boli záhradkárske osady!!!), doma sa chovali domáce zvieratá, mali sme vynikajúcu zdravotnú starostlivosť, ale nemali sme existenčné starosti - a o tomto sa v článku nehovorí. Keď má človek existenčné starosti (nemá prácu, nemá istotu do budúcnosti) má jednoznačne narušenú psychiku stresom čo sa samozrejme odrazí na jeho zdravotnom stave. Takže generácia dnešných 50 ročných ľudí by mala mať veľmi dobré základy na prežitie zdravej, plnohodnotnej jesene života - nebyť existenčných starostí ako vyžiť z dôchodku. Škoda že pán profesor nekandiduje, hádam by zmizli tie veľké potravinové reťazce, ktoré majú sklady plné potravín, ktoré ani psi a mačky nechcú žrať!!!!"

Existenčné starosti..., uznám. Ale boli zasa rodiny, ktoré trpeli po februári 48 psychicky. Tiež stres.

Na margo výživy a kvality potravín - cez víkend neviem či v Smotane alebo v druhej relácii na inej TV, nepozerávam ich, ale práve som zhliadla, ako manželka nášho najznámejšieho operného speváka sa so skutočným nadšením rozplývala, akú úžasnú zeleninu nakúpila v Rakúsku. Pripomenulo mi to časy po vojne, o ktorých nám rozprávali rodičia.

Pýtam sa, kto ste kúpili u nás niekde ovocie a zeleninu 1. triedy na označení? Ja to už ani nečítam, takže možno tiež sa mi podarí niečo kúpiť bez toho, aby som o tom vedela.
Čerstvé citrusy majú lesklú šupu a voňajú. Aj keď sú, tak sú pomiešané so starými.
0 0
ivantt ivantt

ivantt je offline (nepripojený) ivantt

obyčajný človek
korela Pozri príspevok
""hubatá 07-11-10, 08:34 AM
.......



Pýtam sa, kto ste kúpili u nás niekde ovocie a zeleninu 1. triedy na označení? Ja to už ani nečítam, takže možno tiež sa mi podarí niečo kúpiť bez toho, aby som o tom vedela.
Čerstvé citrusy majú lesklú šupu a voňajú. Aj keď sú, tak sú pomiešané so starými.
no ja som kupil... u nas na zahradke a bola prvotriedna :-) a nejaka ostala na zimu...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať