Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

teda takto???
2021-11-01-Multipandemia.jpg  
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

Včerajčia reportáž z covid oddelenia ARO v Banskej Bystrici, kde sú najťažšie prípady, ešte nemali očkovaného pacienta www.tvnoviny.sk/koronavirus/2043134_koncia-tu-najtazsie-covid-pripady-ukazeme-vam-den-na-banskobystrickom-are

V košiciach je to podobne - Rozhovor s lekármi z košickej nemocnice

https://www.aktuality.sk/clanok/r7cy...vor-s-lekarmi/

Pre zaočkovaných sú to zatiaľ dobré správy
Naposledy upravil majkii : 02.11.21 at 09:27
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
anet
Alebo inak laicky, ockovanci si to siria medzi sebou
Máš k tomu samozrejme vedecké a overitelne výsledky/štúdia? Alebo si si niečo nasypala a blúzniš?
1 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Pred rokom si 3,6 milióna ľudí nechalo počas jedného víkendu šparchať v nose tyčinkou pri teste na covid. Keby si to isté množstvo ľudí nechalo tento rok pichnúť vakcínu, nemusel by som si dnes klásť nepríjemné otázky.
Ako príslušník zaočkovanej skupiny som totiž zistil, že tých, čo odmietajú vakcínu, vnímam ako väčšiu hrozbu pre spoločnosť než samotný vírus, lebo preťažujú unavených zdravotníkov a zaberajú miesto v nemocniciach tým, ktorí potrebujú ísť napríklad na operáciu. Sú teda osobne zodpovední za skazu, ktorú šíri neosobný vírus.
https://dennikn.sk/2595172/preco-rad...22ac0dab964bfb
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Marian Kotleba: Za návrh na rušenie nemocníc môžu zahlasovať len bezcharakterné svine!

0 1
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Tento smrad sympatizuje s nenavisťou a nacizmom. Tí sa nesrali vobec. Nackovia neposkytovali v taboroch smrti žiadne ošetrovanie. Sanitka v Osvienčime rozvažala Cyklon B na usmrcovanie. Máš teda pekný vzor.
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Duv...a vypočul si si aspoň video ?

Kotlebu teraz absolútne neberme v úvahu...predstavme si miesto neho niekoho iného.
Keby ten niekto vravel to isté, čo Kotleba, súhlasil by si s rušením nemocníc a či nie ?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

duves
Tento smrad sympatizuje s nenavisťou a nacizmom. Tí sa nesrali vobec. Nackovia neposkytovali v taboroch smrti žiadne ošetrovanie. Sanitka v Osvienčime rozvažala Cyklon B na usmrcovanie. Máš teda pekný vzor.
Ako si dovoľuješ mi povedať, že je Kotleba mojím vzorom? Kde si k tomu prišiel?
.
Video pokladám za správu, ktorá oznamuje, ako mu zavolal predseda parlamentu Boris Kolár s tým, aby sa do jedného zúčastnili hlasovania o nemocniciach.
Kotleba tam zverejnil celý zoznam, ktorých sa to týka.
Asi to vieš, ale ti to iba pripomeniem, že v silných emóciách sa nereaguje na príspevky. Rada by som verila, že teraz tomu tak bolo. Ak nie, tak si spytuj svoje svedomie.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
buchač
Duv...a vypočul si si aspoň video ?

Kotlebu teraz absolútne neberme v úvahu...predstavme si miesto neho niekoho iného.
Keby ten niekto vravel to isté, čo Kotleba, súhlasil by si s rušením nemocníc a či nie ?
A kolko treba nemocnic a kolko treba poliklinik? Máš urobene analyzy?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Neviem si predstaviť ľudí v tých mestách, ktorých sa to týka v dnešnej dobe krízy a finančnej neistoty obyvateľstva.
Mne samotnej roky prekáža, že nám zrušili nemocnicu a "našu" máme ďaleko. Ešte ťa asi neviezla 155 počas kolón a ešte by s tebou prechádzala cez železničné priecestie. Tam ti nikto prednosť nedá.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

duves
buchač
Duv...a vypočul si si aspoň video ?

Kotlebu teraz absolútne neberme v úvahu...predstavme si miesto neho niekoho iného.
Keby ten niekto vravel to isté, čo Kotleba, súhlasil by si s rušením nemocníc a či nie ?
A kolko treba nemocnic a kolko treba poliklinik? Máš urobene analyzy?
A ty si ich videl?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Robili sa nejaké analýzy pred celoplošným testovaním?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
duves
buchač
Duv...a vypočul si si aspoň video ?

Kotlebu teraz absolútne neberme v úvahu...predstavme si miesto neho niekoho iného.
Keby ten niekto vravel to isté, čo Kotleba, súhlasil by si s rušením nemocníc a či nie ?
A kolko treba nemocnic a kolko treba poliklinik? Máš urobene analyzy?
Si teraz prehodil výhybku ?

Ešte raz sa opýtam..vypočul si si video (pozerať si nemusel) pred tým ako si reagoval ?

Ale tu nejde o mňa alebo o teba. My, z väčších miest sa obávať nemusíme, že sa nemocnice budú rušiť. Aj keď musím dodať, že vo Vojenskej nemocnici KE zrušili lôžkovú časť...miesto nich sú tam urobené oddelenia pre dlhodobo chorých. Tiež musím dodať, že v BA sa nemocnica ide stavať (šak ako inak).

Áno, ja beriem, že nejaké odstupňovanie podľa určitých kritérií by malo byť, že nie každý okresný špitáľ má mať vybavenie na špičkové operácie...ale kuwa, zrušiť nemocnicu tu a tam, zlúčiť pár okresov do jednej je trochu sila.
Myslím si, že ak aj personál by sa mal zlučovať, tak to veľmi rýchlo kľakne. Ono nie každý je ochotný cestovať 80-120km (možno aj viac) každý deň tam a nazad. Málokto sa bude trmácať MHD, radšej pôjde autom.
...a už sme doma, lebo také auto má ďalšie súvislosti. Ak obaja pracujú, tak jedno auto je málo, takže hybaj kúpiť aspoň jazdenku. Aj kŕmiť to treba, aj poistka, aj STK, aj pneu....a v neposlednej miere sme pri tej (moderné to slovo) uhlíkovej stope.

Pacientov nemá význam spomínať. Pokiaľ ide niekto raz za čas na nejaké vyšetrenie, nič sa nedeje. Horšie je, ak tam chodí pravidelne. Starší už zvyčajne nesadnú za volant, nuž ich niekto musí odviezť..čiže ten si musí vziať voľno. Ak ide busom/vlakom, nuž si musí solídne privstať.

Myslíš si, že štát urobil aj takéto analýzy, ktoré sa dotýkajú toho, čo som spomenul ?
Ak nájdeš, tak si frajer.
...apropó...analýzy Lekvára mám v prdely.
Naposledy upravil buchač : 02.11.21 at 13:18
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Nie som frajer, iba som sa pytal.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

800 000 ľudí na Slovensku je na pokraji chudoby, ak sa majú liečiť potrebujú k lekárovi, ten nie je zadarmo, dostanú lieky ani tie nie sú zadarmo. Keď na to nemajú tak tieto možnosti nevyužijú. Takže ja si myslím že pre tých čo na to majú, je zdravotné zabezpečenie veľmi predimenzované, treba zredukovať na optimálnu mieru. dúfam že ma všetci pochopili že som to myslel ironicky
0 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

aj povieš, ktoré nemocnice sa idú teda rušiť ?

alebo ktorá nemocnica...

stačí jednu jedinú....
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

bjuty smis
aj povieš, ktoré nemocnice sa idú teda rušiť ?

alebo ktorá nemocnica...

stačí jednu jedinú....
Nesmú zrušiť tú v Pezinku. Kam by si chodil na procedúry? Kde som ja kedy písal že sa majú nemocnice rušiť?
3 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

buchač

Ešte raz sa opýtam..vypočul si si video (pozerať si nemusel) pred tým ako si reagoval ?

Ale tu nejde o mňa alebo o teba. My, z väčších miest sa obávať nemusíme, že sa nemocnice budú rušiť. Aj keď musím dodať, že vo Vojenskej nemocnici KE zrušili lôžkovú časť...miesto nich sú tam urobené oddelenia pre dlhodobo chorých. Tiež musím dodať, že v BA sa nemocnica ide stavať (šak ako inak).

Áno, ja beriem, že nejaké odstupňovanie podľa určitých kritérií by malo byť, že nie každý okresný špitáľ má mať vybavenie na špičkové operácie...ale kuwa, zrušiť nemocnicu tu a tam, zlúčiť pár okresov do jednej je trochu sila.
Myslím si, že ak aj personál by sa mal zlučovať, tak to veľmi rýchlo kľakne. Ono nie každý je ochotný cestovať 80-120km (možno aj viac) každý deň tam a nazad. Málokto sa bude trmácať MHD, radšej pôjde autom.
...a už sme doma, lebo také auto má ďalšie súvislosti. Ak obaja pracujú, tak jedno auto je málo, takže hybaj kúpiť aspoň jazdenku. Aj kŕmiť to treba, aj poistka, aj STK, aj pneu....a v neposlednej miere sme pri tej (moderné to slovo) uhlíkovej stope.

Pacientov nemá význam spomínať. Pokiaľ ide niekto raz za čas na nejaké vyšetrenie, nič sa nedeje. Horšie je, ak tam chodí pravidelne. Starší už zvyčajne nesadnú za volant, nuž ich niekto musí odviezť..čiže ten si musí vziať voľno. Ak ide busom/vlakom, nuž si musí solídne privstať.

Myslíš si, že štát urobil aj takéto analýzy, ktoré sa dotýkajú toho, čo som spomenul ?
Ak nájdeš, tak si frajer.
...apropó...analýzy Lekvára mám v prdely.
Ak môžem zareagovať,
Podľa mňa otázka znie, chceme kvalitnú zdravotnú starostlivosť, kde väčšina pacientov odíde akotak spokojných a kde im bola poskytnutá adekvátna liečba? Alebo chceme mať nemocnice na každom rohu, ale pacient odíde z nemocnice nedoliečený alebo s nesprávne poskytnutou liečbou, v priestoroch skôr pripomínajúcich povojnové obdobie? Konkrétny príklad môjho svokra, po výmene bedrového kĺbu má jednu nohu kratšiu, do konca života sa bude kývať jak NewYorký mrakodrap a zašili ho jak vrece.
Na stránkach MZ k reforme nemocníc uvádza Zdôrazňujem, že žiadna nemocnica sa rušiť nebude. Lôžka, ktoré pred pandémiou zostávali nevyužité, sa budú transformovať v horizonte niekoľkých rokov na základe veľmi presných analýz a dát na iný typ starostlivosti, ktorá dnes mnohým pacientom chýba, a preto sa ťažko vracajú do svojho normálneho života,“ povedal minister zdravotníctva SR V. Lengvarský. https://www.health.gov.sk/Clanok?ref...nemocnic-vlada
Odkiaľ tedá má ten "klenot" našej politiky a etalón pravdovravnosti vo vyššie uvedenom videu informáciu, ktoré nemocnice sa idú rušiť, keď minister, ktorý to pripravuje to vylučuje.

O nejakej spokojnosti súčasnej zdravotnej starostlivosti nemožno byť ani reči, najmä preto, že 12 rokov zdravotníctvo krvácalo pod taktovkov smerckeho kachličkára. Ako reformu vidia občania, môže naznačiť aj prieskum verejnej mienky, ktorý si dal vypracovať štát a tu sú výsledky:
- zdravotníctvo považujú ľudia na Slovensku za absolútnu top prioritu a jeho rozvoj považujú za najdôležitejší pre lepšiu budúcnosť Slovenska,
- tri štvrtiny respondentov sa aktuálne bojí, či im v nemocnici bude poskytnutá potrebná zdravotná starostlivosť,
- väčšina opýtaných nie je spokojná s úrovňou starostlivosti, ktorú im poskytuje nemocnica v mieste ich bydliska alebo blízkom okolí,
- vo veci optimalizácie siete nemocníc zatiaľ prevažujú nerozhodnutí. Takmer 44 % opýtaných sa však vyjadrilo, že úplne alebo skôr súhlasí s tým, aby bolo na Slovensku menej, ale kvalitnejších nemocníc.
Naposledy upravil majkii : 02.11.21 at 16:41
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
https://dennikn.sk/2595341/popieranie/?ref=list
Čas od času sa ako niekdajší lekár na…rozčúlim, keď čítam, ako táto spoločnosť pohŕda zdravotníkmi. Nijako ináč na nedá označiť vajatanie zodpovedných a ich neschopnosť poriadne zvýšiť platy lekárom a sestrám, ktorí si pred rokom a pol kupovali za svoje maliarske overaly a improvizovali ochranné pomôcky, len aby nám pomohli prekonať prvú vlnu covidu. Teraz už majú dokonalé sci-fi odevy a respirátory, materiálne sú na novú vlnu pripravenejší než predtým, len to začína vyzerať ako v tom vtipe o Snehulienke a piatich trpaslíkoch. Kde sú ostatní? „Nejsou lidi“.

A nebudú, keď ich takto budeme ponižovať ďalej. Že ľuďom je…hlúpnu, je, žiaľ, pravda. Rodí sa nová, srdnatá generácia popieračov smrti a radostní, rozosmiati idioti blokujú bez rúšok predajne potravín. Môžu byť iní, keď majú z celej opozície a aj z časti vládnej partie na svoju hlúposť posvätenie? Predsa Zvárač si len v poľovníckej chate medzi najbližšími posťažuje, aký strašný bol covid, čo prekonal, no v parlamente bude naďalej prskať do pléna iba s plexisklovým krytom a na mítingoch popieračov sa stane Robertom Holoústym.

Fašisti majú popieranie rozumu rovno vo svojom programe, to sa nedivím, okrem toho, že vôbec sedia v parlamente, čo nehovorí ani tak o nich ako o národe, čo ich volil.

Vlastne neprekvapuje ani koaličný Boris Mnohodetný, ktorý je zásadne proti všetkému a proti všetkým.

Opozícia sa nikdy väčšmi nevyžívala v marazme dezorientovaných s takou chuťou, ako to robí s popieračmi. Ani za nič nepresvedčí svoju časť národa, ktorá klusá za nimi, že by bolo dobré dať sa zaočkovať.Áno, očkovanie nie je bez nebezpečia, hoci je oveľa menšie než ochorenie. Je to ako s demokraciou, tiež je to najlepší zo všetkých zlých spôsobov vlády, myslené pre občanov, pravdaže kým nezbl…nezhlúpnu a nezačnú volať po silnej ruke.

Preto, drahí popierači, aj ďalej v sanitkách s úsmevom popierajte, že máte covid a že je to len ľahučký zápalík pľúc, veď vy to isto dáte a nebudete zúfalo v posledných hodinách žiadať o vakcínu, vy ste hrdí, z vás to urobia len nemnohí, ktorí popierajú smrť, aj keď neskoro. Veď čo vás po ostatných? Čo vás po tých, ktorí sa s infarktom, rakovinou, so zlyhaním pľúc nedostanú načas na ošetrenie, lebo vy ste za…popierali celé oddelenia takými ako vy. A na liečbu ostatných potom ostane uštvaným zdravotníkom oveľa menej času.

Drahí popierači, prajem vám, aby tá, čo onedlho zazvoní pri dverách, nebola pani S.
2 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
buchač
Duv...a vypočul si si aspoň video ? Kotlebu teraz absolútne neberme v úvahu...predstavme si miesto neho niekoho iného. Keby ten niekto vravel to isté, čo Kotleba, súhlasil by si s rušením nemocníc a či nie ?
Nie, ani kotlety nepozeram. Ten chňup ludom tara, že vyženie kapitalistov. OK, takže oni to zbalia, tí kapitalisti. Vytvorime úniu so severnou koreou a kubou? Budeme vyrabať moskviče a traktory, ktore nam vymenia za kubanske pomaranče a bravčové mäso, ktoré nemajú?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať