Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

minule som videl "zodpovedného" sajrajta v aute, sedel v ňom sám, na rypáku rúško a na xichte plexisklo, no hotový tragéd
0 1
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

A tento poznáte_Do preplnenej čakárne ráno otvorí dvere lekár a zakričí, komu je hovno VON.
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marleau
minule som videl "zodpovedného" sajrajta v aute, sedel v ňom sám, na rypáku rúško a na xichte plexisklo, no hotový tragéd
To nie je zodpovednosť...to je debilizmus.

marleau
buchač
Aj zlý názor je názor...ale máš právo na svoj názor ako každý.

Čo sa týka politikov, tak tí nás ovládajú už dávno...takých pár storočí.
Na ovládanie nie je potrebný žiaden coviďák...ono si úplne vystačia s tým, čo si schvália.
a covid majú ako zámienku
Nesúhlasím...ale to je jedno.
To by som museli ísť trochu iným smerom...a hlavne do politiky, čo by sme odbočili od témy.
Poviem len tak, že politici v EU parlamente už roky pred covidom navrhovali a aj schválil svoje stupídne návrhy a drbli ich do tých smerníc.
Už len to, že nejaká smernica z EU je nadriadená nad ústavu štátu, je riadna onačina.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

majkii
buchač
....
Ale šak kľudne reaguj...veď sa normálne bavíme............a aj tak trt zmeníme.

Kotleba spomína nejaký dokument, viď video, čas od 1:40...on (ale nie iba on...to robí každý politik) si síce prispôsobuje podľa svojho, ale ak je na tom pravdy len 50%, aj tak sa dosť zmení.

Transformácia na iné účelové zariadenia ? Ako som spomenul, Vojenská nemocnica je už takto pekných pár rokov...z vysoko odborného špitáľa urobili defacto starobinec.

Vieš, takéto prieskumy sú na prd. Opýtajú sa nejakej vzorky obyvateľov a na základe toho sa urobí analýza. Otázka znie, že kde sa robil prieskum...lebo je rozdiel, či sa robil v BA/KE/ZA/BB...alebo či sa robil niekde v zastrčených okresoch.

Ďalšia stránka je počet zdravotníckeho personálu.
Na Slovensku chýba plno lekárov a ešte viac sestier (údaje sa mi nechce hľadať).
Pritom každý rok je absolventov medecíny vcelku dosť. Lenže čo z toho, keď ich plno odíde za hranice ? Sestry detto...radšej idú utierať prdel starkým v Nemecku alebo Rakúsku.
Poznámka - ako som už nie raz spomenul...za VŠ (všetky) by sa malo platiť plnú taxu. Lebo ono to nie je celkom kóšer, ak absolvent vojenskej školy zacvaká za štúdium (ešte aj ten posledný vystrelený náboj si zaplatí) v prípade, ak nepodpíše záväzok na 10 rokov.

P.S.:
Najlepšie by bolo pre zdravie občanov Slovenska, ak by sa zrušila táto vláda...
...a že vraj má byť znova ministrom baptistický oný. To zas bude plaču na plačovkách.
...a slováci zaplačú ešte viac.
Naozaj nemám chuť sledovať video nejakého nácka, tí aj "písmo sväté" zneužívaju na svoju propagandu a zvrátenú ideológiu
Oveľa dôveryhodnejší zdroj informácii k reforme mi príde blog Marina Smatanu https://dennikn.sk/blog/2594220/ma-b...4dg8vlrJg29GiU

samozrejme tie praktické veci ohľadom zdravotníckeho personálu sú dôležitou otázkou, riešiť sa to ale dá, prioritou je ale pacient a jeho zdravie
k tomu PS , dúfam že sa to nestane, návratom smeru s kotlebami by zdravotníctvo bolo na uterák
- dúfam, že ten náboženský fanatik zotrvá tam kde je, aby neškodil,
- Slováci zaplačú najmä zo zhnednutej sociálnej demokracie, ako spomínalí Pelé


Prosím ťa, pokús sa vysvetliť význam zvýraznenej vety, lebo v nej vidím protirečenie.
.
Pokiaľ štát nevytvorí slovenský lekársky "dorast", tak so súčasným počtom lekárov (aj s prihliadnutím veľkého počtu vekovo dosluhujúcich lekárov), a tiež sestier, ako chce vláda docieliť zlepšenie zdravotnej starostlivosti?
To je časový horizont min. na 10 r.
Zlatá Štátna plánovacia komisia. Päťročnice po 89 žali výsmech. Celý svet plánuje, bez toho to nejde. Alebo sa plánovanie už na školách ani nevyučuje?
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

majkii
buchač

Ešte raz sa opýtam..vypočul si si video (pozerať si nemusel) pred tým ako si reagoval ?

Ale tu nejde o mňa alebo o teba. My, z väčších miest sa obávať nemusíme, že sa nemocnice budú rušiť. Aj keď musím dodať, že vo Vojenskej nemocnici KE zrušili lôžkovú časť...miesto nich sú tam urobené oddelenia pre dlhodobo chorých. Tiež musím dodať, že v BA sa nemocnica ide stavať (šak ako inak).

Áno, ja beriem, že nejaké odstupňovanie podľa určitých kritérií by malo byť, že nie každý okresný špitáľ má mať vybavenie na špičkové operácie...ale kuwa, zrušiť nemocnicu tu a tam, zlúčiť pár okresov do jednej je trochu sila.
Myslím si, že ak aj personál by sa mal zlučovať, tak to veľmi rýchlo kľakne. Ono nie každý je ochotný cestovať 80-120km (možno aj viac) každý deň tam a nazad. Málokto sa bude trmácať MHD, radšej pôjde autom.
...a už sme doma, lebo také auto má ďalšie súvislosti. Ak obaja pracujú, tak jedno auto je málo, takže hybaj kúpiť aspoň jazdenku. Aj kŕmiť to treba, aj poistka, aj STK, aj pneu....a v neposlednej miere sme pri tej (moderné to slovo) uhlíkovej stope.

Pacientov nemá význam spomínať. Pokiaľ ide niekto raz za čas na nejaké vyšetrenie, nič sa nedeje. Horšie je, ak tam chodí pravidelne. Starší už zvyčajne nesadnú za volant, nuž ich niekto musí odviezť..čiže ten si musí vziať voľno. Ak ide busom/vlakom, nuž si musí solídne privstať.

Myslíš si, že štát urobil aj takéto analýzy, ktoré sa dotýkajú toho, čo som spomenul ?
Ak nájdeš, tak si frajer.
...apropó...analýzy Lekvára mám v prdely.
Ak môžem zareagovať,
Podľa mňa otázka znie, chceme kvalitnú zdravotnú starostlivosť, kde väčšina pacientov odíde akotak spokojných a kde im bola poskytnutá adekvátna liečba? Alebo chceme mať nemocnice na každom rohu, ale pacient odíde z nemocnice nedoliečený alebo s nesprávne poskytnutou liečbou, v priestoroch skôr pripomínajúcich povojnové obdobie? Konkrétny príklad môjho svokra, po výmene bedrového kĺbu má jednu nohu kratšiu, do konca života sa bude kývať jak NewYorký mrakodrap a zašili ho jak vrece.
Na stránkach MZ k reforme nemocníc uvádza Zdôrazňujem, že žiadna nemocnica sa rušiť nebude. Lôžka, ktoré pred pandémiou zostávali nevyužité, sa budú transformovať v horizonte niekoľkých rokov na základe veľmi presných analýz a dát na iný typ starostlivosti, ktorá dnes mnohým pacientom chýba, a preto sa ťažko vracajú do svojho normálneho života,“ povedal minister zdravotníctva SR V. Lengvarský. https://www.health.gov.sk/Clanok?ref...nemocnic-vlada
Odkiaľ tedá má ten "klenot" našej politiky a etalón pravdovravnosti vo vyššie uvedenom videu informáciu, ktoré nemocnice sa idú rušiť, keď minister, ktorý to pripravuje to vylučuje.

O nejakej spokojnosti súčasnej zdravotnej starostlivosti nemožno byť ani reči, najmä preto, že 12 rokov zdravotníctvo krvácalo pod taktovkov smerckeho kachličkára. Ako reformu vidia občania, môže naznačiť aj prieskum verejnej mienky, ktorý si dal vypracovať štát a tu sú výsledky:
- zdravotníctvo považujú ľudia na Slovensku za absolútnu top prioritu a jeho rozvoj považujú za najdôležitejší pre lepšiu budúcnosť Slovenska,
- tri štvrtiny respondentov sa aktuálne bojí, či im v nemocnici bude poskytnutá potrebná zdravotná starostlivosť,
- väčšina opýtaných nie je spokojná s úrovňou starostlivosti, ktorú im poskytuje nemocnica v mieste ich bydliska alebo blízkom okolí,
- vo veci optimalizácie siete nemocníc zatiaľ prevažujú nerozhodnutí. Takmer 44 % opýtaných sa však vyjadrilo, že úplne alebo skôr súhlasí s tým, aby bolo na Slovensku menej, ale kvalitnejších nemocníc.
Osobne mi záleží viac na otázkach prieskumu ako na odpovediach respondentov. Uvítala by som, keby boli priložené pri výsledkoch každého prieskumu aj otázky. To by bolo fér. A potvrdené notárom. Aj tromi naraz.

.

Otázky môžu byť totiž účelovo vytvorené tak, že respondenti sú doslova prinútení si vybrať resp. sa prikloniť k niektorej ponúkanej otázke, pretože sa v prieskume nenachádza otázka pre ich odpoveď. Respondenti si to v tej rýchlosti neuvedomujú a odpovedia. A vrátiť sa to už z ich strany nedá.

Politické prieskumy sú z tohto pohľadu viac ako diskutabilné.

Inak sú založené pre firmy, firma pre svoje účely potrebuje pravdivé odpovede a nie fantazmagórie, zadáva si prieskum pre seba.

.

Nechápem, prečo sa chce vláda zrazu opierať o verejnú mienku. Čo si tým akože odobruje? Má mať predovšetkým dostatok odborníkov, ktorí to excelentne vyriešia aj bez verejnosti. .
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

korela
majkii
.....
samozrejme tie praktické veci ohľadom zdravotníckeho personálu sú dôležitou otázkou, riešiť sa to ale dá, prioritou je ale pacient a jeho zdravie .....
Prosím ťa, pokús sa vysvetliť význam zvýraznenej vety, lebo v nej vidím protirečenie.
.
Pokiaľ štát nevytvorí slovenský lekársky "dorast", tak so súčasným počtom lekárov (aj s prihliadnutím veľkého počtu vekovo dosluhujúcich lekárov), a tiež sestier, ako chce vláda docieliť zlepšenie zdravotnej starostlivosti?
To je časový horizont min. na 10 r.
Zlatá Štátna plánovacia komisia. Päťročnice po 89 žali výsmech. Celý svet plánuje, bez toho to nejde. Alebo sa plánovanie už na školách ani nevyučuje?
Reforma je navrhovaná postupne na niekoľko rokov, stabilizácia zdravotného personálu počas reformy, kedy sa navrhuje reprofilizácia a špecializácia nemocníc, by nemala byť na úkor pacienta čiže nepreferovať len stabilizáciu personálu, ale rozumne zlepšovať zdravotnú starostlivosť.
Tak ako napísal Búchač, my o tom tu môžeme debatovať, ale reálne to neovplyvníme,
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Posledné príspevky nemajú už nič spoločné s pôvodne založenou témou, svojho času tu založila poraďácka doktorka https://www.porada.sk/t243638-p19-na...votnictvo.html, stálo by za úvahu, či v nej nepokračovať aj s preložením posledných príspevkov, netýkajúcich sa pôvodnej témy.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

majkii
korela
majkii
.....
samozrejme tie praktické veci ohľadom zdravotníckeho personálu sú dôležitou otázkou, riešiť sa to ale dá, prioritou je ale pacient a jeho zdravie .....
Prosím ťa, pokús sa vysvetliť význam zvýraznenej vety, lebo v nej vidím protirečenie.
.
Pokiaľ štát nevytvorí slovenský lekársky "dorast", tak so súčasným počtom lekárov (aj s prihliadnutím veľkého počtu vekovo dosluhujúcich lekárov), a tiež sestier, ako chce vláda docieliť zlepšenie zdravotnej starostlivosti?
To je časový horizont min. na 10 r.
Zlatá Štátna plánovacia komisia. Päťročnice po 89 žali výsmech. Celý svet plánuje, bez toho to nejde. Alebo sa plánovanie už na školách ani nevyučuje?
Reforma je navrhovaná postupne na niekoľko rokov, stabilizácia zdravotného personálu počas reformy, kedy sa navrhuje reprofilizácia a špecializácia nemocníc, by nemala byť na úkor pacienta čiže nepreferovať len stabilizáciu personálu, ale rozumne zlepšovať zdravotnú starostlivosť.
Tak ako napísal Búchač, my o tom tu môžeme debatovať, ale reálne to neovplyvníme,
Bez zabezpečenia odborného personálu sa to ťažko predstavuje, a realizovať za pochodu sa to predstaviť už vôbec nedá.
Ibaže by sa z "nevyužitých" oddelení urobili starobince. A aj geriatrické oddelenia potrebujú špecializovaných lekárov.
V podstate si doplnil iba ďalšiu omáčku.
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
Ale šak kľudne reaguj...veď sa normálne bavíme............a aj tak trt zmeníme.

Kotleba spomína nejaký dokument, viď video, čas od 1:40...on (ale nie iba on...to robí každý politik) si síce prispôsobuje podľa svojho, ale ak je na tom pravdy len 50%, aj tak sa dosť zmení.

Transformácia na iné účelové zariadenia ? Ako som spomenul, Vojenská nemocnica je už takto pekných pár rokov...z vysoko odborného špitáľa urobili defacto starobinec.

Vieš, takéto prieskumy sú na prd. Opýtajú sa nejakej vzorky obyvateľov a na základe toho sa urobí analýza. Otázka znie, že kde sa robil prieskum...lebo je rozdiel, či sa robil v BA/KE/ZA/BB...alebo či sa robil niekde v zastrčených okresoch.

Ďalšia stránka je počet zdravotníckeho personálu.
Na Slovensku chýba plno lekárov a ešte viac sestier (údaje sa mi nechce hľadať).
Pritom každý rok je absolventov medecíny vcelku dosť. Lenže čo z toho, keď ich plno odíde za hranice ? Sestry detto...radšej idú utierať prdel starkým v Nemecku alebo Rakúsku.
Poznámka - ako som už nie raz spomenul...za VŠ (všetky) by sa malo platiť plnú taxu. Lebo ono to nie je celkom kóšer, ak absolvent vojenskej školy zacvaká za štúdium (ešte aj ten posledný vystrelený náboj si zaplatí) v prípade, ak nepodpíše záväzok na 10 rokov.

P.S.:
Najlepšie by bolo pre zdravie občanov Slovenska, ak by sa zrušila táto vláda...
...a že vraj má byť znova ministrom baptistický oný. To zas bude plaču na plačovkách.
...a slováci zaplačú ešte viac.
Prieskum tohto druhu, keďže sa dotýka každého obyvateľa SR, by sa mal robiť celoplošne na celom území s rovnomerným územným zastúpením a tiež so všetkými vekovými kategóriami. Čiže aj v tých "zastrčených" okresoch.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

korela
Posledné príspevky nemajú už nič spoločné s pôvodne založenou témou, svojho času tu založila poraďácka doktorka https://www.porada.sk/t243638-p19-na...votnictvo.html, stálo by za úvahu, či v nej nepokračovať aj s preložením posledných príspevkov, netýkajúcich sa pôvodnej témy.
korela
majkii
korela
majkii
.....
samozrejme tie praktické veci ohľadom zdravotníckeho personálu sú dôležitou otázkou, riešiť sa to ale dá, prioritou je ale pacient a jeho zdravie .....
Prosím ťa, pokús sa vysvetliť význam zvýraznenej vety, lebo v nej vidím protirečenie.
.
Pokiaľ štát nevytvorí slovenský lekársky "dorast", tak so súčasným počtom lekárov (aj s prihliadnutím veľkého počtu vekovo dosluhujúcich lekárov), a tiež sestier, ako chce vláda docieliť zlepšenie zdravotnej starostlivosti?
To je časový horizont min. na 10 r.
Zlatá Štátna plánovacia komisia. Päťročnice po 89 žali výsmech. Celý svet plánuje, bez toho to nejde. Alebo sa plánovanie už na školách ani nevyučuje?
Reforma je navrhovaná postupne na niekoľko rokov, stabilizácia zdravotného personálu počas reformy, kedy sa navrhuje reprofilizácia a špecializácia nemocníc, by nemala byť na úkor pacienta čiže nepreferovať len stabilizáciu personálu, ale rozumne zlepšovať zdravotnú starostlivosť.
Tak ako napísal Búchač, my o tom tu môžeme debatovať, ale reálne to neovplyvníme,
Bez zabezpečenia odborného personálu sa to ťažko predstavuje, a realizovať za pochodu sa to predstaviť už vôbec nedá.
Ibaže by sa z "nevyužitých" oddelení urobili starobince. A aj geriatrické oddelenia potrebujú špecializovaných lekárov.
V podstate si doplnil iba ďalšiu omáčku.
V podstate mudruješ a téma ti ušla ako tie päťročnice
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

majkii
korela
Posledné príspevky nemajú už nič spoločné s pôvodne založenou témou, svojho času tu založila poraďácka doktorka https://www.porada.sk/t243638-p19-na...votnictvo.html, stálo by za úvahu, či v nej nepokračovať aj s preložením posledných príspevkov, netýkajúcich sa pôvodnej témy.
korela
majkii
korela
majkii
.....
samozrejme tie praktické veci ohľadom zdravotníckeho personálu sú dôležitou otázkou, riešiť sa to ale dá, prioritou je ale pacient a jeho zdravie .....
Prosím ťa, pokús sa vysvetliť význam zvýraznenej vety, lebo v nej vidím protirečenie.
.
Pokiaľ štát nevytvorí slovenský lekársky "dorast", tak so súčasným počtom lekárov (aj s prihliadnutím veľkého počtu vekovo dosluhujúcich lekárov), a tiež sestier, ako chce vláda docieliť zlepšenie zdravotnej starostlivosti?
To je časový horizont min. na 10 r.
Zlatá Štátna plánovacia komisia. Päťročnice po 89 žali výsmech. Celý svet plánuje, bez toho to nejde. Alebo sa plánovanie už na školách ani nevyučuje?
Reforma je navrhovaná postupne na niekoľko rokov, stabilizácia zdravotného personálu počas reformy, kedy sa navrhuje reprofilizácia a špecializácia nemocníc, by nemala byť na úkor pacienta čiže nepreferovať len stabilizáciu personálu, ale rozumne zlepšovať zdravotnú starostlivosť.
Tak ako napísal Búchač, my o tom tu môžeme debatovať, ale reálne to neovplyvníme,
Bez zabezpečenia odborného personálu sa to ťažko predstavuje, a realizovať za pochodu sa to predstaviť už vôbec nedá.
Ibaže by sa z "nevyužitých" oddelení urobili starobince. A aj geriatrické oddelenia potrebujú špecializovaných lekárov.
V podstate si doplnil iba ďalšiu omáčku.
V podstate mudruješ a téma ti ušla ako tie päťročnice
Ako myslíš, každý príspevok je vizitkou autora.
Asi ti uniklo, že niekde v systéme je chyba dlhodobo.
Preto spomínať iba Ficových 12 rokov s nespomenutím obdobia, kedy si za Dzurindu lekári vyzliekali svoje plášte a hádzali na zem pred jeho očami, je od teba veľmi neobjektívne. Tak budem aj pristupovať k tvojím príspevkom. Trochu objektivity by ti neuškodilo.
Len tak na okraj, za Fica sa také búrlivé protesty lekárov nevyskytli.
.
Už dávnejšie chýbajú lekári. A ich stavy sa budú už aj v blízkej budúcnosti skôr znižovať ako zvyšovať. Našimi sa určite nebudú.
Doteraz som pri pripravovanej reforme nepostrehla pár slov o spolupráci Min. zdravotníctva a Min. školstva pri príprave dostatočného množstva študentov medicíny. Tiež nič o platovom navýšení lekárov, sestier.
.
Všetky tebou spomínané body z prieskumu sa dotýkali stále toho istého problému - nedostatku zdrav. personálu, aj keď bola snaha zostaviť otázky rôzne. Všetky odpovede aj tak mohli vyústiť a aj vyústili iba do jedného, a to stále iba do spomenutého personálu.
.
Uvažuje sa nejakým spôsobom aj o chátrajúcich a nevyužitých bývalých zdravotníckych zariadeniach, ktoré ohlodáva zub času čoraz viac?
1 1
duves duves

duves je teraz online duves

Niekto
marleau
minule som videl "zodpovedného" sajrajta v aute, sedel v ňom sám, na rypáku rúško a na xichte plexisklo, no hotový tragéd
To bol Fico, to je dezolat s plexisklom na čumaku.
1 1
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

korela
Posledné príspevky nemajú už nič spoločné s pôvodne založenou témou, svojho času tu založila poraďácka doktorka https://www.porada.sk/t243638-p19-na...votnictvo.html, stálo by za úvahu, či v nej nepokračovať aj s preložením posledných príspevkov, netýkajúcich sa pôvodnej témy.
korela
Ako myslíš, každý príspevok je vizitkou autora.
Asi ti uniklo, že niekde v systéme je chyba dlhodobo.
Preto spomínať iba Ficových 12 rokov s nespomenutím obdobia, kedy si za Dzurindu lekári vyzliekali svoje plášte a hádzali na zem pred jeho očami, je od teba veľmi neobjektívne. Tak budem aj pristupovať k tvojím príspevkom. Trochu objektivity by ti neuškodilo.
Len tak na okraj, za Fica sa také búrlivé protesty lekárov nevyskytli.
.
Už dávnejšie chýbajú lekári. A ich stavy sa budú už aj v blízkej budúcnosti skôr znižovať ako zvyšovať. Našimi sa určite nebudú.
Doteraz som pri pripravovanej reforme nepostrehla pár slov o spolupráci Min. zdravotníctva a Min. školstva pri príprave dostatočného množstva študentov medicíny. Tiež nič o platovom navýšení lekárov, sestier.
.
Všetky tebou spomínané body z prieskumu sa dotýkali stále toho istého problému - nedostatku zdrav. personálu, aj keď bola snaha zostaviť otázky rôzne. Všetky odpovede aj tak mohli vyústiť a aj vyústili iba do jedného, a to stále iba do spomenutého personálu.
.
Uvažuje sa nejakým spôsobom aj o chátrajúcich a nevyužitých bývalých zdravotníckych zariadeniach, ktoré ohlodáva zub času čoraz viac?
O moju vizitku nemaj obavu, ale ako čítam tvoj príspevok, ty rozhodne budeš stelesnením objektivity, len si nepochopila, že si v inej debate, pripomeniem ti tvoje slová "Posledné príspevky nemajú už nič spoločné s pôvodne založenou témou, stálo by za úvahu, či v nej nepokračovať aj s preložením posledných príspevkov, netýkajúcich sa pôvodnej témy"
https://www.porada.sk/t243638-p19-na...votnictvo.html
v tej debate z posledných 17-tich príspevkov je 15 tvojich, zdá sa, že si tam vystačíš sama, dobre si pokecaj
2 2
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

duves
marleau
minule som videl "zodpovedného" sajrajta v aute, sedel v ňom sám, na rypáku rúško a na xichte plexisklo, no hotový tragéd
To bol Fico, to je dezolat s plexisklom na čumaku.
Niektorým ľuďom z toho Fica riadne preskakuje v hlave, riešte to.
2 0
duves duves

duves je teraz online duves

Niekto
Nepreskakuje, neboj. Až spadne klec, tak komu bude preskakovať bude on, a jeho sympatizantom v RS.
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

majkii
korela
Posledné príspevky nemajú už nič spoločné s pôvodne založenou témou, svojho času tu založila poraďácka doktorka https://www.porada.sk/t243638-p19-na...votnictvo.html, stálo by za úvahu, či v nej nepokračovať aj s preložením posledných príspevkov, netýkajúcich sa pôvodnej témy.
korela
Ako myslíš, každý príspevok je vizitkou autora.
Asi ti uniklo, že niekde v systéme je chyba dlhodobo.
Preto spomínať iba Ficových 12 rokov s nespomenutím obdobia, kedy si za Dzurindu lekári vyzliekali svoje plášte a hádzali na zem pred jeho očami, je od teba veľmi neobjektívne. Tak budem aj pristupovať k tvojím príspevkom. Trochu objektivity by ti neuškodilo.
Len tak na okraj, za Fica sa také búrlivé protesty lekárov nevyskytli.
.
Už dávnejšie chýbajú lekári. A ich stavy sa budú už aj v blízkej budúcnosti skôr znižovať ako zvyšovať. Našimi sa určite nebudú.
Doteraz som pri pripravovanej reforme nepostrehla pár slov o spolupráci Min. zdravotníctva a Min. školstva pri príprave dostatočného množstva študentov medicíny. Tiež nič o platovom navýšení lekárov, sestier.
.
Všetky tebou spomínané body z prieskumu sa dotýkali stále toho istého problému - nedostatku zdrav. personálu, aj keď bola snaha zostaviť otázky rôzne. Všetky odpovede aj tak mohli vyústiť a aj vyústili iba do jedného, a to stále iba do spomenutého personálu.
.
Uvažuje sa nejakým spôsobom aj o chátrajúcich a nevyužitých bývalých zdravotníckych zariadeniach, ktoré ohlodáva zub času čoraz viac?
O moju vizitku nemaj obavu, ale ako čítam tvoj príspevok, ty rozhodne budeš stelesnením objektivity, len si nepochopila, že si v inej debate, pripomeniem ti tvoje slová "Posledné príspevky nemajú už nič spoločné s pôvodne založenou témou, stálo by za úvahu, či v nej nepokračovať aj s preložením posledných príspevkov, netýkajúcich sa pôvodnej témy"
https://www.porada.sk/t243638-p19-na...votnictvo.html
v tej debate z posledných 17-tich príspevkov je 15 tvojich, zdá sa, že si tam vystačíš sama, dobre si pokecaj
Neviem, na čo si citoval moje dva príspevky, keď sa venuješ iba prvému citovanému.

Opäť k tvojej objektivite:
Zabudol si však dodať, veď akože inak, že téma obsahuje 19 strán a spomínané moje príspevky sa nachádzajú na poslednej 19. strane.
Z toho mne osobne vyplýva iba to, aký majú ľudia záujem o stav v zdravotníctve, keď sa v téme nepokračovalo. Tá debata má svoju hodnotu aj dnes.
.
Ostáva však aj naďalej faktom, že táto téma o zdraví sa stáva témou o zdravotníctve. Nechápem, že si to ešte nikto nevšimol.
2 1
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

[QUOTE="majkii"]
korela
Ako myslíš, každý príspevok je vizitkou autora.
Asi ti uniklo, že niekde v systéme je chyba dlhodobo.
Preto spomínať iba Ficových 12 rokov s nespomenutím obdobia, kedy si za Dzurindu lekári vyzliekali svoje plášte a hádzali na zem pred jeho očami, je od teba veľmi neobjektívne. Tak budem aj pristupovať k tvojím príspevkom. Trochu objektivity by ti neuškodilo.
Len tak na okraj, za Fica sa také búrlivé protesty lekárov nevyskytli.
.
Už dávnejšie chýbajú lekári. A ich stavy sa budú už aj v blízkej budúcnosti skôr znižovať ako zvyšovať. Našimi sa určite nebudú.
Doteraz som pri pripravovanej reforme nepostrehla pár slov o spolupráci Min. zdravotníctva a Min. školstva pri príprave dostatočného množstva študentov medicíny. Tiež nič o platovom navýšení lekárov, sestier.
.
Všetky tebou spomínané body z prieskumu sa dotýkali stále toho istého problému - nedostatku zdrav. personálu, aj keď bola snaha zostaviť otázky rôzne. Všetky odpovede aj tak mohli vyústiť a aj vyústili iba do jedného, a to stále iba do spomenutého personálu.
.
Uvažuje sa nejakým spôsobom aj o chátrajúcich a nevyužitých bývalých zdravotníckych zariadeniach, ktoré ohlodáva zub času čoraz viac?
Teraz keby si sa mohol vyjadriť ešte k druhému príspevku, keď si ho už citoval.
Celá reforma má iba jediný cieľ.
Za jednou pravdou sa skrýva pravda druhá. .
.
BXLmiami sama vyjadrila svoj názor vo svojej téme už pred rokmi, kam speje naše zdravotníctvo. Nakoniec ten vývoj sledujeme všetci.
0 0
duves duves

duves je teraz online duves

Niekto
Kam teda speje? Teda nech vieme, keďže si obdarená jasnovidectvom.
0 2
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

duves
Kam teda speje? Teda nech vieme, keďže si obdarená jasnovidectvom.
Nevieš čítať?
(Čo sa s tebou stalo? Čo si vymýšľaš?)
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať