Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 22:53
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

majkii
Takéto fejkové príbehy ako jeden očkovaný údajne rozšíril na nákazu na desiatky nevinných nezaočkovaných kolegov, učiteľov, žiačikov a čo ja viem koho (nemal som žalúdok to dočítať) veľa vypovedajú nielen o autorovi vymysleného "príbehu", príbehom, ktorého účelom je šíriť lži a ľudí odrádzať od očkovania, rovnako to aj vypovedá o zdieľačoch týchto ozaj tupín. Asi pred dvomi týždňami tu bol podobný fejkový príbeh z fejkového profilu, zdieľačka toho fejku si nedala ani trochu práce s overovaním aspoň elementárnych skutočností, inak by okamžite zistila, že je to fejkový príbeh. Žiadne ospravedlnenie za šírenie fejku, len ďalšie hejtovanie.

Niet nad osobnú skúsenosť, aj keď na miestnu antivax úderku sú osobné skúsenosti neprenositeľné, ale aspoň sú pravdivé. Moja dcerá začiatkom novembra ochorela na covid, hoci bola riadne zaočkovaná. Je jedna z mála zaočkovaných v triede, a pravdepodobne sa nakazila od nezaočkovaných spolužiakov v prvom novembrovom týždni. Na internáte býva s dvomi spolužiačkami (obe zaočkované) - ani jedna z nich neochorela. Po návrate domov mala už v piatok príznaky - silnú bolesť hlavy, sople a teplotu okolo 38°C, v nedeľu bola samotestom pozitívna, v nasledujúcu stredu potvrdená PCR. Ja (riadne zaočkovaný), manželka (riadne zaočkovaná) mladšia dcéra (nezaočkovaná) sme boli ag. testom (samoplatcovia) negatívny. Teraz v utorok (včera) sme mali PCR test (kontakt s pozitívnou osobou) manžela aj Ja Negatívny.
Nikto u nás v domácnosti sa nenakazil, ani nezaočkovaná dcéra ani my zaočkovaní, rovnako sa nenakazili ani jej spolubývajúce na internáte.
Ako vravím, niet nad osobnú skúsenosť, pravda je antivaxerov nič, len prázdne slovo.

Pointa je v tom, že dcéra nielenže nikoho, opakujem, nikoho nenakazila, naopak stala sa pravdepodobne obeťou neočkovaných spolužiakov.
V Česku sa k situácii vyjadruje oveľa viac odborníkov ako u nás. V tom článku je veľa pravdy. Nakoniec:

Lockdown pre neočkovaných stačiť nebude, hovoria experti v Rakúsku. Čoskoro možno obmedzia aj zaočkovaných
https://dennikn.sk/2611756/lockdown-...-zaockovanych/
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
anet
mne sa paci ako dokazes nazvat profesora imunologie fejkom tomu sa hovori kriticke myslenie.
No ja ti neviem...ALE nie je náhodou rozdiel medzi RNDr. a MUDr. ???
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

anet
majkii
Takéto fejkové príbehy ako jeden očkovaný údajne rozšíril na nákazu na desiatky nevinných nezaočkovaných kolegov, učiteľov, žiačikov a čo ja viem koho (nemal som žalúdok to dočítať) veľa vypovedajú nielen o autorovi vymysleného "príbehu", príbehom, ktorého účelom je šíriť lži a ľudí odrádzať od očkovania, rovnako to aj vypovedá o zdieľačoch týchto ozaj tupín. Asi pred dvomi týždňami tu bol podobný fejkový príbeh z fejkového profilu, zdieľačka toho fejku si nedala ani trochu práce s overovaním aspoň elementárnych skutočností, inak by okamžite zistila, že je to fejkový príbeh. Žiadne ospravedlnenie za šírenie fejku, len ďalšie hejtovanie.
mne sa paci ako dokazes nazvat profesora imunologie fejkom tomu sa hovori kriticke myslenie.
Pán Tomáš Šímo, proferor imunológie Iba ak v hlavičke ezoterických faniniek antivaxerských fejkov, Tomu hovorím čistá energia , v ktorú tak dúfaš, že sa očkovaní premenia
254112264_4288598857928737_2890663824895619920_n.jpg  
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

majkii
anet
majkii
Takéto fejkové príbehy ako jeden očkovaný údajne rozšíril na nákazu na desiatky nevinných nezaočkovaných kolegov, učiteľov, žiačikov a čo ja viem koho (nemal som žalúdok to dočítať) veľa vypovedajú nielen o autorovi vymysleného "príbehu", príbehom, ktorého účelom je šíriť lži a ľudí odrádzať od očkovania, rovnako to aj vypovedá o zdieľačoch týchto ozaj tupín. Asi pred dvomi týždňami tu bol podobný fejkový príbeh z fejkového profilu, zdieľačka toho fejku si nedala ani trochu práce s overovaním aspoň elementárnych skutočností, inak by okamžite zistila, že je to fejkový príbeh. Žiadne ospravedlnenie za šírenie fejku, len ďalšie hejtovanie.
mne sa paci ako dokazes nazvat profesora imunologie fejkom tomu sa hovori kriticke myslenie.
Pán Tomáš Šímo, proferor imunológie Iba ak v hlavičke ezoterických faniniek antivaxerských fejkov, Tomu hovorím čistá energia , v ktorú tak dúfaš, že sa očkovaní premenia
PS: pripojiť tento fejk (obrázok) pod rozhovor imunológa, chce fakt silný žalúdok, takto presne pracujú hoaxeri
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mila123
marleau
Ako ja neočkovaný zdravý napĺňam nemocnice a ako ohrozujem spoločnosť?
Viete, že za neočkovaných v nemocniciach považujú aj ľudí s jednou vakcínou?
nikdy neviete či ste zdravý......nemáte výsledky testov, meraní, vyšetrení......vy sa cítite zdravý ....a v tom je rozdiel.....
Cítiť sa zdravý je jeden z najlepších pocitov človeka.
Na preventívky chodiť treba.
Ale prečo sa pri preventívkach nevyšetrujú aj onkomarkery?

Pacient na onko .. lekárka privolala vrchného s inou odbornosťou, netaktné vyjadrenia v pozvaní radšej nespomeniem, iba jeden pre ňu podstatný oznam " nebol u lekára 15 r. (aj to boli kvôli dočasnej fyz. bolesti na pohybovom aparáte) ... ešte nedohovorila, keď jej odpovedal .. dobre urobil, aj tak by mu zakaždým niečo našli.
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

majkii
PS: pripojiť tento fejk (obrázok) pod rozhovor imunológa, chce fakt silný žalúdok
Nie tak silny ako ten tvoj V detstve ta neucili, ze loz ma kratke nohy?!
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

korela
Cítiť sa zdravý je jeden z najlepších pocitov človeka.
Na preventívky chodiť treba.
Ale prečo sa pri preventívkach nevyšetrujú aj onkomarkery?
Preventivky statocne zanedbavam, ale ked uz sa raz za 5 rokov dokopem, tak ma riadne prevetraju. Nieco hned zrusim, ze tam nejdem, na mna sahat nebudu Robi mi aj TU markery ... dokonca vdaka lekarke som mala aj komplet genetiku, a zadarmo.
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

anet
majkii
PS: pripojiť tento fejk (obrázok) pod rozhovor imunológa, chce fakt silný žalúdok
Nie tak silny ako ten tvoj V detstve ta neucili, ze loz ma kratke nohy?!
Ale moja, nadprirodzena, nerobí to dobre tvojej povestnej čistej energii. Veď daj ten link na toho profesora imunológie, ktorý napísal ten "pravdivý" príbeh ako Tomáš Šímo. Alebo že by to bol profesor s výučným listom školy života? Tak to potom hej.
Jediným linkom ma tu usvedčíš s klamstva, a ja sa ti okamžite ospravedlním,
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

buchač
No ja ti neviem...ALE nie je náhodou rozdiel medzi RNDr. a MUDr. ???
Vedecky pracovnici a profesori zvyknu byt RNDr. Aj Klempa zo SAV je RNDr.
0 2
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Viedeň chystá 2G-plus....očko a preko s testom...
0 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

majkii
Ale moja, nadprirodzena, nerobí to dobre tvojej povestnej čistej energii. Veď daj ten link na toho profesora imunológie, ktorý napísal ten "pravdivý" príbeh ako Tomáš Šímo. Alebo že by to bol profesor s výučným listom školy života? Tak to potom hej.
Jediným linkom ma tu usvedčíš s klamstva, a ja sa ti okamžite ospravedlním,
Nestrapnuj sa Ale inak by ma fakt zaujimalo, co mas proti cistej energii? Nie je to TO, co hladate?
0 1
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Mila123
lujza.j
Mila123
lujza.j
Som rada,že keď očko dostane covida a treba mu liečbu..to je už ok...aj nemocničnu-na jis-ventilator...
tešte sa.....
Prečo sa máme tešiť?! To je snáď tragédia....že má aj očko covid a ešte sa dostane do špirálu...keď marketing na očko bol...,že ak ...tak ľahučký priebeh....
...či zabudli,že je to indivindi?
citujem...."Som rada,že keď očko dostane covida....." keď ste rada, tak sa tešte.....
Zjavne máte svoje chápanie....alebo nechapanie....asi podľa toho kto to píše....alebo treba vytrhnut z kontextu....
3 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Informáciu denníku SME potvrdil vysoko postavený zdroj nemocnice, ktorý chce zostať v anonymite. Denník SME však pozná jeho meno.

Čítajte viac: https://domov.sme.sk/c/22785581/znam....html?ref=njct
.
Inak, ako vnímaš osobne ten "zdroj"? Je to v súlade s etikou, svedomím a lekárskym tajomstvom?
V tejto republike ide morálka dolu vodou raketovou rýchlosťou. Samé bahno.
(S Pijakovými textami som sa ešte nestretla. ani ho nepoznám.)
1 0
bjuty smis bjuty smis

bjuty smis je offline (nepripojený) bjuty smis

korela, úplne stačilo napísať, že idiot je v nemocnici a zaberá miesto vážne chorému..

nie, určite toto zverejnenie nebol nemorálne
to je chovanie doktora idiota, čo zaberá miesto.....má byť vo svojích zásadách pevný a vypadnúť domov....v súlade s tým, čo hlása....
0 0
majkii majkii

majkii je offline (nepripojený) majkii

anet
buchač
No ja ti neviem...ALE nie je náhodou rozdiel medzi RNDr. a MUDr. ???
Vedecky pracovnici a profesori zvyknu byt RNDr. Aj Klempa zo SAV je RNDr.
Pani Anet sa zjavne vyzná v akademických tituloch a pedagogicko-vedeckých hodnostiach, hlavné tých z vysokej školy života, ako ma dnes už poučovala o profesorovi imunológie
1 0
anet anet

anet je offline (nepripojený) anet

majkii
Pani Anet sa zjavne vyzná v akademických tituloch a pedagogicko-vedeckých hodnostiach, hlavné tých z vysokej školy života, ako ma dnes už poučovala o profesorovi imunológie
Uz si Vykame pohoda. Paci sa mi ked sa zamotavate do vlastnej nevedomosti.
1 1
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
anet
buchač
No ja ti neviem...ALE nie je náhodou rozdiel medzi RNDr. a MUDr. ???
Vedecky pracovnici a profesori zvyknu byt RNDr. Aj Klempa zo SAV je RNDr.
Hm...takže to nebude potom ten hlavný rozdiel, že jeden je ten vedec, ktorý vedátoruje a ten druhý má možnosť vedátorovať a aj liečiť...či ?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je teraz online pavol54

anet
buchač
No ja ti neviem...ALE nie je náhodou rozdiel medzi RNDr. a MUDr. ???
Vedecky pracovnici a profesori zvyknu byt RNDr. Aj Klempa zo SAV je RNDr.
RNDr rerum natural docor - doktor prírodných vied
MUDr medicina universal doctor
JUDr
Ing.
Mgr
sú tituly označujúce druh vzdelania
úroveň vedeckého vzdelania voľakedy CsC, DrsC dnes PhD(za menom)
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bjuty smis
korela, úplne stačilo napísať, že idiot je v nemocnici a zaberá miesto vážne chorému..

nie, určite toto zverejnenie nebol nemorálne
to je chovanie doktora idiota, čo zaberá miesto.....má byť vo svojích zásadách pevný a vypadnúť domov....v súlade s tým, čo hlása....
Ja sa zastávam v takýchto prípadoch pacienta vo všeobecnosti, je mi jedno o koho ide.

Každý takýto a jemu podobný zdroj deformuje spoločnosť. To pracovisko je nedôveryhodné. Byť riaditeľom, má dotyčný vyhadzov na minútu.

Byť ním alebo rodinou, tak sa bránim.
Raz tí pisálkovia pochopia a za svoje autorstvo sa budú hanbiť. A keď nie, v akáši je všetko, na záznamy zmizík neexistuje, resp. Boh vidí všetko.
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať