Zavrieť

Porady

Čo môžem urobiť aktuálne pre zdravie

ubka ubka

ubka je offline (nepripojený) ubka

Tak ma napadlo, že by som otvorila novú tému, kde by sme si mohli navzájom odovzdávať skúsenosti na báze alternatívnej a preventívnej starostlivosti o zdravie.
Osvedčené bylinné extrakty, obklady a pod. Každý si tu môže nájsť niečo, čo môže pre seba urobiť.
Ako prvé ponúkam: čistiaca jarná kúra Medvedím cesnakom.
Naposledy upravil ubka : 11.02.11 at 21:53
Usporiadat
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
http://recepty.netcabinet.net/strank...ny_ucinok.html
6 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
http://www.lekar.sk/clanky/ako-si-ud...-az-do-staroby
6 0
mareko mareko

mareko je offline (nepripojený) mareko

ČISTENIE OBLIČIEK PETRŽLENOM

Roky sa míňajú a naše obličky filtrujú krv od soli, od rôznych jedov a od všetkého, čo znečisťuje naše telo.
Po čase sa soľ nahromadí a je tak predmetom na čistenie a liečenie.
Ako môžeme zvládnúť tento problém?
Je to veľmi ľahké:
kúpte jednu kytičku petržlenu umyte ju, potom ju porežte na malé kúsky, hoďte ju do hrnca, zalejte čistou vodou, povarte ju desať minút a nechajte ju vychladnúť, potom vývar prefiltrujte, nalejte do čistých fliaš a vložte do chladničky.
Užívanie : piť jeden pohár na deň. Výsledok uvidíte v moči, soľ a ostatné nahromadené nečistoty vychádzajú z vašich obličiek a aj sami zbadáte rozdiel a budete sa cítiť oveľa lepšie.Petržlen je známy ako najlepší prostriedok na čistenie obličiek a je prirodzený.
6 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

liečivé účinky repíka sú všeobecne známe, v tomto článku sú popísané vyliečenia, stojí zato prečítať do konca

http://sk2.goo.cz/zdravi_na_dlani/le...liny/repik.htm
6 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Perfektne spracované, čítajte:
6 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

korela
Ja trochu popíšem k doplnkom. Nebolo zarytejšieho človeka na tieto veci ako mňa. A veru si ich už kupujem, bo musím. Nevravím, že to budem ťahať až do smrti, uvidím. Ale nekupujem si ich od dílerov, ale aj od odporučenia, čo je v danej dobe pre mňa potrebné. čiže z lekární. Švagriná s bratom od 40-tky aspoň geriavit berú pravidelne, mango veľmi často a iné, ale tiež začali po vážnej dg, dnes po 30 r. majú kondičku ešte stále vynikajúcu, v 60-tke ho nahovorila na spoločenské tance, oni nakoniec vždy aj teraz vymetajú plesy (70).
A ešte poznám jednu pani v rovnakom veku, žiadny sivý vlas, nakoniec ani môj brat, tá pani má riadnú nadváhu, ale tá čipernosť a zdravá myseľ je na závidenie. Cholesterol žiadny, ani tlak. Ona sa zaoberá aj predajom týchto produktov, ale je to na ne chodiaca reklama, žiadne pohybové problémy, chrbtica, nič. Ešte si zapláva.
Určitý vplyv má genetika a nie výživové doplnky. Tieto vlasy majú vyše 70 rokov a do 67 ich majiteľka lozila po stromoch ako veverička, tlak ako slečinka. Až na tie prebytočné kilečká. Jednoduchý život na dedine bez chemických blbostí.
6 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Dnes som našla túto stránku, je výborná JUKL je veľmi uznávaný fytoterapeut....http://www.jukl.sk/podla-problemov/c-1117/
6 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Ešte stále je čas nazberať si mladé smrekové (môžu byť aj z iných ihličnanov) výhonky. Recept ja napríklad aj tu: http://www.dobrarada.sk/clanok/proti...-vyhonkov.html
Smrekový sirup 014.jpg  
6 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Je to jako vtip, ale NENÍ. Takhle to vlastně léta funguje.



Říká mladý lékař staršímu kolegovi:

"Těch chorob je tolik, jak je mám poznat?“

Zkušenější lékař se usměje a říká:

"Přijde kuřák, řekneš mu, že to má z kouření.

Ožralovi, že z chlastu.

Přijde tlusťoch, hodíš to na obezitu.

U chcípáka na podvýživu.

Když v práci dře nebo je sportovec, tak to

prohlásíš za přetížení nebo přetrénování.

Usedlému řekneš, že je to z nedostatku pohybu.

Mladému, že jde o růstové problémy.

Starému, že je to ve stáří normální.

A co máš říci masožravým, vegetariánům, opáleným a

neopáleným, to už snad chápeš sám, vždyť na co bys

jinak měl ten čerstvý diplom.

Vyúčtuješ si měření krevního tlaku a poplatky a hlavně

mu nakonec předepíšeš hrst prášků od nejlépe platícího

dealera. Když přitom bude remcat, že mu minule po těch

prášcích bylo hůř a že mu nepomáhají, tak mu řekneš,

že lékař jsi ty a ne on, že musí něco vydržet, že začnou

zabírat až po delším čase, že je určitě bral nepravidelně

nebo že je asi zapíjel alkoholem a ať je určitě bere dál.

Když bude hodně otravný, vyměníš mu je za prášky od

druhého nejlépe platícího dealera, poznamenáš,

že tyto už jsou ty vůbec nejlepší, že jsou ze Švýcarska

a budeš se u toho tvářit, jako bys mu je platil ze svého."

Mladý:"No ale co když přijde zcela průměrný nekuřák?"

Zkušený:"No potom ho, podle své nálady, buď prohlásíš za hypochondra

a vyhodíš ho hned nebo řekneš, že je to psychosomatické

a přihraješ ho kamarádovi psychiatrovi."

Mladý:"Ale co když se ho ani potom nezbavím?"

Zkušený: "V takovém případě ho pošleš na kolečko odborných

vyšetření. A máš od něj pokoj nejmíň na rok. A kdyby i to

náhodou přežil a ještě se k tobě vrátil, už bude dávno mít

jiné starosti, nevzpomene si ani, jak se jmenuje, natož aby

tě otravoval, že chce nějakou diagnózu a léčbu."

Mladý: "Díky za rady, nepochybně ze mne bude také výborný lékař."
7 1
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

zaujimave citanie, aj ked je to stara,znama vec...https://www.tyzden.sk/casopis/17026/...yrabaju-umelo/
6 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Dáša_
bettylou
Znížiť množstvo nakupovaného a prijímaného odpadu. Zase začína "odpadová sezóna" - počnúc všechsvätými, cez mikuláše, vianoce, valentín a hádam to trochu ustane po veľkej noci. Každý si môže premyslieť, či naozaj potrebuje všetky tie pozlátka, umelé hmoty a zbytočnosti, ktoré po pár dňoch až mesiacoch opäť zhoria na skládkach a "zaserú" už aj tak dosť špinavý vzduch, ktorý mimochodom dýchame asi tak 20x za minútu.
no veru, prvé v poradí cintoríny - ako keby sme si mysleli, že veľkosťou a množstvom umelohmotných vencov dokážeme, aké sme kedysi mali dobré vzťahy. Jak sme s dotyčným vychádzali, ako sme ho milovali, ako bol pre nás dôležitý. A cintoríny sa postupne menia na cigánske. Čím pestrejšie, ligotavejšie, tým lepšie. A ešte nezabudnúť na sviečky v umelohmotných obaloch. Červené, žlté, biele. Kedysi si pamätám na večerný cintorín na dušičky, kde voňal vosk. Dnes doslova smrdí pálená umelá hmota. A vŕši sa všade. Veď čo by povedali, keby sme nechali na hrobe iba jedinú kyticu. ALebo nič, keby spomienky boli iba v srdci a v hlave. Dlho bojujem, ale zatiaľ sa mi nepodarilo veľmi pokročiť ani v najbližšom okolí.... Dokonca sa obávam, že som za nevďačnú, keď neprinesiem ďašiu umelohmotnú ohavnosť a nerozostavím 8 sviečok okolo hrobu....
Ty si taký lakomec ako ja, (aspoň to si môžu niektorí myslieť) "radšej dobré slovo za života ako veľký veniec po smrti"
6 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

IMG_20190309_214905.jpg  
IMG_20190309_214942.jpg  
IMG_20190309_215028.jpg  
IMG_20190309_215057.jpg  
IMG_20190309_215123.jpg  

1/1
6 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

6 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

Pozerám sa na seba v zrkadle, aká som pekná príťažlivá, akoby som 20 rokov mala.... V každom prípade si takéto víno ešte kúpim
7 1
Dáša_ Dáša_

Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

Nandrolon
Jarka 1 keď som ležal v nemocnici a čakal na operáciu kolena, tak jeden 80-tnik /veľký chlap a aj "zazobaný bývalý politik"/ tam mal taký gumený balón, ktorý denne niekoľkokrát fúkal stále dookola. Práve kvôli pľúcam.
Duves - taktiež prajem skoré uzdravenie!
Kedysi velmi dávno bol náš príbuzný operovaný na srdce - dostal novú chlopňu. Keďže som v tom čase bola v Bratislave v škole, pripadla mi úloha zabezpečovať návštevy. No a po operácii ma veľmi prekvapilo, že všetci mali v posteliach balóny, také tie detské nafukovacie, čo sme s nimi hravali volejbal. Vysvetlili mi, že to je ochrana proti kašlu. Lebo keby kašlali, tak hrozilo, že sa im roztrhnú stehy. Tak pri nutkaní ku kašľu museli povinne fúkat balóny. A nutkanie ku kašlu sa strácalo. Samozrejme, pokial nebol nejaký iný veľký problém.
6 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Pozliepal som článok o trabloch s Covidom
https://dochodkovy.blogspot.com/2020...om19-az-v.html
6 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Vypnúť TV a zahodť noviny.To je najlepší liek.:-))
6 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Pán MUDr. Bukovský začína koketovať s politikou. Odborník na zdravovedu, na všetko, v rukave schová internistov, virologov, určite dá fleka chirurgom, očiarom, ORLG a urologom....atd atd. Na začiatku (každého) videa začína s vážnou tvárou, len teda neviem, či to nie je kôli tomu, že mu skončil životodarny tok peňazí z verejno-právnej RTVS, alebo má starosť o nás občanov.
6 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať